Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kiss Pista a külföldieknek...

Kiss Pista a külföldieknek Pista Kiss. Szerintetek ez nem pofátlanság?

Figyelt kérdés
Hiszen nálunk, magyaroknál előbb a vezetéknév, aztán a keresztnev(ek). Ezt tiszteletben kéne tartaniuk, mert nekünk ez a nevünk. Bezzeg mi úgy mondjuk, hogy Brad Pitt, nem? Nektek mi erről a véleményetek?

2014. dec. 22. 17:35
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen mutatkozz be külföldön is Kiss Pistának.
2014. dec. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Na, igen, de vannak külföldiek, akik kifejezetten felháborodnak ezért.
2014. dec. 22. 17:39
 3/37 anonim ***** válasza:
61%
Ha Kiss Pistakent mutatkozol be, csak oszezavarsz mindenkit. A legtobb kulfoldi nem tudja, hogy a magyarok milyen sorrendben hasznaljak a nevuket, ezert nutatkozunk be ulaz o sorrendjukben.
2014. dec. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
0%
Fehér szemétnek nem születtél, csak az léttél. Nem rasszista kijelentés így.
2014. dec. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Miért vagyok fehér szemét, nem is ismersz?! Amúgy ez csak egy vélemény, lehet, hogy tévedek, viszont van benne némi logika.
2014. dec. 22. 18:03
 6/37 anonim ***** válasza:
50%
Majd ha az angol vámos aszongya, hogy Miszter Pista, ordítva helyesbítsd, hogy Pista Úr!
2014. dec. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
OK, kösz a tippet!
2014. dec. 22. 18:26
 8/37 anonim ***** válasza:
48%

Hohy jon ide, h feher szemet? Azt amerikaban mondjak ilyen suttyo, drogos, qrvas, alkojolista,leamortizalodott szemelyekre meg csaladokra, ha jol tudom. White trash. Honnan szedted ezt a hulyeseget, es foleg hogy kapcsolodik rz egyaltalan a temahoz.

Sztem pont azert mutatkoznak a legtobben nyugati nevsorrnd szerint be kulfoldon, he ne vegyek automati,isan a vezeteknevuket keresztnevkent, azt meg minden bemutatkozaskor elmondani, h blabla a neven XY, de hozza kell tennem, h h nalunk a vezeteknevet koveti a keresztnev, tehat a v. nevem ez a masik meg az, az kicsit korulmenyes, es hosszu lenne minden alkalomkor, igy egyszerubb folcserelni. Amugy meg sztem azert nem merul fol ez a kerdes sok helyen, mett Magyarorszagon kivul, csak Kinaban,Japanban, meg Mongoliaban...esetleg egy ket kisebb Azsiai orszagban elterjedt hivatalos forma a keleti nevsorrend.

2014. dec. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
0%
uu bocs a gepelesi hibakert, remelem azert el lehet olvasni omg
2014. dec. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a kérdezővel, de a pofátlanság talán nem jó kifejezés.

Én Gipsz Jakab vagyok, ez a nevem, és nem Jakab Gipsz. Ez nem a magyar öntudat, hanem ez a nevem.

Az összezavarásról csak annyit, hogy amúgy sem tudják rendesen kimondani, de ez érthető sok esetben.


Külföldön dolgozom én is, még régebben történt hogy a német kollégák keresték a Lovass nevű magyart. Kb fetrengtünk a röhögéstől! A Végső nevűt is érdekesen mondták.


Kis kitérő még a nevekhez, és itt a magyarokat fikázom:

Kolumbusz Kristóf sem létezett, mégis így tanultuk. Cristoforo Colombo volt a neve. Vagyis ezt a hibát azért mi is elkövetjük.

2014. dec. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!