Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kiss Pista a külföldieknek...

Kiss Pista a külföldieknek Pista Kiss. Szerintetek ez nem pofátlanság?

Figyelt kérdés
Hiszen nálunk, magyaroknál előbb a vezetéknév, aztán a keresztnev(ek). Ezt tiszteletben kéne tartaniuk, mert nekünk ez a nevünk. Bezzeg mi úgy mondjuk, hogy Brad Pitt, nem? Nektek mi erről a véleményetek?

2014. dec. 22. 17:35
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Ott a zöld kéz, utolsó!:-)
2014. dec. 22. 18:41
 12/37 anonim ***** válasza:
61%

Mivel a mi verziónk a ritkaság, ezért nem. Nekem külföldi a férjem, neki is Magyarországon meg lett fordítva a sorrend és nem cirkuszolt emiatt.


Amúgy meg igaz amit az előző írt, hogy mi is magyarosítunk, pl. Verne Gyula is.

2014. dec. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
A könyvekre általában Jules Verne van írva, na mindegy. Azért megértetek engem is, nem?
2014. dec. 22. 18:43
 14/37 anonim ***** válasza:
50%
Ez ilyen "eljottem kulfoldred dolgozni, de beilleszkedni nem fogok, mert en vagyok a Nagy Magyar" dolog. Nem ertem az ilyen embereket, mint te, kerdezo. De felolem nyugodtan mutatkozz be ugy, hogy "Kiss Pista vagyok, de a vezeteknevem a Kiss, mivel mi magyarok forditva irjuk".
2014. dec. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
18%
omg miert kellene egybol beilleszkedni, ha csak vendegmunkas vagy? Egyebkent en is utalom, amikor nekem is leforditjak nemetre a keresztnevemet, amikor nem is lehet, mert nincs nemet parja...de megis megprobaljak.
2014. dec. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
18:50, te beteg vagy!
2014. dec. 22. 19:12
 17/37 anonim ***** válasza:
68%

Ti komolyan azt hiszitek, hogy bárki tudja, bárkit érdekel, hogy egy kelet-európai országban, hogy írják a nevüket az emberek?

Nyugaton nem tudják, hogy magyarország a világ közepe...

Tudom furcsa lesz elsőre, de vannak magyarországnál civilizáltabb helyek is, illik ezekhez alkalmazkodni.

Nem teli torokból üvölteni Londonban, hogy kiss pista vagyok és a magyar nők a legszebbek.

Az kb. olyan, mintha magyarországon valami afrikai verné a nyálát, hogy az ő szokásai aztán hú de.

2014. dec. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Szerintem vannak népek, akiknél sokkal értékesebbek a magyarok!

2014. dec. 22. 19:41
 19/37 anonim ***** válasza:
39%
Örülnék ha egyetlen értékes dolgot tudnál mondani ebben a nemzetben...
2014. dec. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Nem az egész a politikáról és a bűnözési hullámról szól!
2014. dec. 22. 19:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!