Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kiss Pista a külföldieknek...

Kiss Pista a külföldieknek Pista Kiss. Szerintetek ez nem pofátlanság?

Figyelt kérdés
Hiszen nálunk, magyaroknál előbb a vezetéknév, aztán a keresztnev(ek). Ezt tiszteletben kéne tartaniuk, mert nekünk ez a nevünk. Bezzeg mi úgy mondjuk, hogy Brad Pitt, nem? Nektek mi erről a véleményetek?

2014. dec. 22. 17:35
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
70%

Látom hurutinfon nevelkedett 14 éves vagy :D

Hajrá!

2014. dec. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Amúgy az értelmes válaszolóknak köszi!
2014. dec. 22. 21:15
 33/37 anonim ***** válasza:
66%

Hülye kérdésre, hülye válasz.

De szívesen máskor is.

2014. dec. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:
Teljesen logikus kérdés volt.
2014. dec. 22. 21:19
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

(Don't feed the trolls.)

Bemutatkozáskor én úgy vagyok vele, hogy valami kompromisszumot kell kötni. Ha magyarul mondom a nevem, nem fogják tudni használni, azt sem tudják, melyik részét jegyezzék meg, sőt meg sem tudják jegyezni. Ha egy arab mutatkozik be nekem, én is bajban vagyok, és jól jön a segítség. Nem a külföldi hibája, hogy nem érti a nevem, kár ezért haragudni rá.

Ha meg "lefordítom" a nevem, akkor az ugye nem a valódi nevem. Szóval nincs jó megoldás, ezért inkább segítsünk a másiknak, még ha nehezebb is. Én például valahogy így mutatkozok be:

- Kovács János. It's John Kovács in English.

És akkor máris tudja, hogyan szólítson. Ha csak magyarul mondom, akkor én jól érzem magam, de szivatom a beszélgetőpartnert.

2014. dec. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
95%

Hát ha szeretnéd, hogy a későbbiekben mr Pistának hívjanak, akkor mutatkozz be Kiss Pistaként.


Amúgy nekem van olyan külföldi barátom, aki gyerekkorától fogva úgy használja a nevét, hogy "Vezetéknév Keresztnév". Náluk ez valahogy sosem jelentett problémát, csak te, a "magyar ember" vagy olyan pofátlan, hogy gondot okozzon elsiklani felette.

2014. dec. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
92%

A nevedet mondod és nem mást, nem értem min hisztizel.


Van mindenkinek vezetékneve és van keresztneve. Attól, hogy nem Kiss Pistát hanem Pista Kiss-t mondasz, még nem hívnak másképp.

Ugyanúgy a dátumot is másképp használják, 2014. május 8 ugyanazt a napot jelenti akkor is, ha 8th May 2014-nek mondják.

2014. dec. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!