Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Most mit kezdjek egy ilyen...

Most mit kezdjek egy ilyen tanárral?

Figyelt kérdés

Kissé ideges állapotban írok ide. Olyan tanárt kaptam ma felsőoktatáson, akit nem is ismertem eddig és az első perctől kezdődően csak piszkálódott velem, kötekedett. Ami kiverte nálam a biztosítékot, az a következő: Annyit kell tudni róla, hogy hadar, nem lehet követni, amit mond én leírtam a lényeget, közben figyeltem. Mert figyeltem és épp nem írtam, amit mond, mert mondjuk nem kellene még össze-vissza beszélnie mellette, azt mondta rá nekem, hogy ,,nincs eszem, ha van egy kis eszem, leírom" és ezt mindenki előtt és ez csak a kezdet volt. Ez folytatódott megjegyzésekkel....stb.

Szóval nyilvánosan sértett engem. Én is visszaadtam neki a magamét, de akkor is... A többieket nem piszkálta.

Hogy tehet ilyet egy tanár? Ráadásul egy olyan intézményről van szó, ahol tilos az efféle viselkedés. Minden részről.

Nagyon ideges vagyok, ma tanulni sem tudtam az idegtől. Nincs elég bajom, még ez is. Bezzeg a másik kettőt nem bántotta, mert az egyiknek apucija nagy valaki, a másiknak szintén. Nem szeretném leírni mi...

Nagyon ideges vagyok még most is. Egész nap tiszta zavart állapotban vagyok.

Mit lehet tenni ebben a helyzetben, pláne meg ha folytatódik?

Én arra gondoltam, hogy felveszem, amiket mond órán, és.....


Várom a tanácsokat, válaszokat, segítségeket.

Köszönöm.



2015. szept. 15. 21:40
1 2
 1/11 anonim válasza:
51%
Fene tudja. Igazából én eddigi tapasztalatom az volt, hogy ha egyetemen egy tanár elkezd szivatni valakit, akkor nem érdemes visszaszólogatni neki, mert azzal csak rosszabb lesz. Sajnos nem nagyon lehet ellene mit tenni, vagy ha lehetne, akkor csak is több ember összefogásával. Egyébként van, hogy a tanár egy idő után leszáll az emberről. Egyik évfolyamtársamat pl. kollokviumon porig alázta, majd következő félévben meg mintha mi sem történt volna korábban, simán jelest adott neki. Szóval passz. :/
2015. szept. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
51%
Bocsi a fogalmazási, helyesírási hibákért, ez a há'negyed 10 már késő nekem. :DD
2015. szept. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Bízom benne, hogy ez lesz! Remélem változik.

De ne haragudj, bemegy a tanár, látott engem úgy pár másodpercre és már kezdi.... érdekes....

Ráadásul, ahol tanulok ez nem megengedett. Ez a sértő a legjobban. Minek vesznek fel ilyet?

Az meg, hogy a többi kettő mellém álljon, kicsi az esély, mert nem olyanok.

A hangfelvétel súlyos esetben esetleg...?

2015. szept. 15. 21:48
 4/11 anonim válasza:
Velem is volt, hogy tanár még a nevemet sem tudta, de elkezdett megjegyzéseket tenni rám, szóval hidd el, megértelek. Azért veszik fel, mert ők szakembereket keresnek, és nem érdekli őket, hogy milyen az adott tanár személyisége. Ez már felsőoktatás. Megértem a felháborodásod, de nincs értelme annak a kérdésnek, hogy az "olyan minek tanít, aki egy gerinctelen marha?". Az élet minden területén vannak ilyenek, felsőoktatásban is. A szakmai tudása megvan, és ezért alkalmazzák. Hangfelvétellel meg szerintem semmire nem mennél, lehet, hogy te jönnél ki belőle rosszul (erre biztos van valami jogi izé, hogy tilos felvételt készíteni az engedélye nélkül stb.).
2015. szept. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4:


Ettől tartok én is.

Nyelvtanárról van szó. Nincs arra lehetőség ilyenkor, hogy más tanárhoz alapra átmenjek, vagy mit lehet tenni?

Tehát az, hogy mások előtt.... na ez azért mindennek a teteje. Így sem egy nagy szigorral nevelt társasággal vagyok sajnos.

2015. szept. 15. 22:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Hogy mit kezdjek egy ilyen tanárral ? Tedd fel a kérdést fordítva: A tanár mit kezdjek egy ilyen diákkal ? Arra célzok, hogy ha megkérdeznénk a tanárt, ő olyanokat mondana, amiket te "jótékonyan" kihagytál az elbeszélésedből. Vagyis nem ok nélkül olyan, amilyen. Nem azt mondom, hogy neki van igaza, hanem azt, hogy a viselkedésének bizonyára valami konkrét oka van. Erről hallgatsz, mint a hal. Ha elmondanád, akkor adhatnánk konkrét tanácsot...
2015. szept. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

Hát először is, kettőn áll a vásár. Hiába szívat esetleg rosszindulatúan, nem kell neked beugrani a csőbe.


Másodszor pedig nem az utolsó ilyen ember lesz az életedben, nem árt ha megtanulod kezelni a helyzetet.


Harmadszor pedig a te sorsod függ őtőle, és nem az övé tetőled.

2015. szept. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is ez a felhozatal. Diákokban. Mondjuk tanulmányi eredménytől függetlenül, ez a stílus nem kívánatos a szellemi élvonalban, ezért be sem engedném az egyetemre. És ez nem diszkrimináció, hanem az ocsú távoltartása a szakmától.


Sajnálatos, de olyan nincs, hogy események ok nélkül történnek. Talán ha azt is, a másik fél véleményét is ismernénk.


Megjegyzem, ha szó szerint így történt volna, akkor legfeljebb levonnám a konzekvenciákat (vagyis azt, ez nem a vita, megbeszélés helye) és lezárnám. De hogy még másnap is ideges legyek tőle, az kizárt. Ez a helyzet arra utal, hogy gyakori nálad a sértődés, a "bántás". Annak is van oka, és tőled ered. Feltehetően valamit nem tudsz jól kezelni, feltehetően fel sem ismered. Ennél több ennyi információból nem állítható, de ennyi igen.

2015. szept. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

>> Feltehetően valamit nem tudsz jól kezelni...


Még ha csak ennyi lenne. De elképzelhető, hogy undok és utálatos a viselkedése, amit ő maga észre sem vesz (hiszen mindig ilyen). Lehet, hogy olyannyira zavarja az órát, hogy a tanár sem bírja már cérnával...

Mindenesetre a beírása, annak stílusa, felépítése alapos gyanúra ad okot. Mintha várná, hogy legyünk cinkostársai...

2015. szept. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9:


Én viselkedem rosszul a tanárral, holott csendes vagyok, jól kijövök másokkal....stb? Hú, de érdekes vagy!

Gondolkozz már, mielőtt kiírsz ilyesmit, rendben?

Meg mi az, hogy zavarom az órát, mivel...?

2015. szept. 16. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!