Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mivel helyettesítsem ezt a szót?

Mivel helyettesítsem ezt a szót?

Figyelt kérdés

Utálom azt a szót hogy basszuskulcs, de vannak szövegkörnyezetek, amikor ez jön a számra, és nem tudom mivel helyettesíteni, max. azzal hogy bakker, amit ugyanúgy utálok. Pl.: Bakker, most ez történt. / De basszuskulcs, miért?

Mivel helyettesíthetném? Milyen olyan szó van ami egy főnév mint a basszuskulcs, és említése gyenge káromkodásnak, indulatszónak minősül?



2015. szept. 4. 01:52
 1/8 anonim ***** válasza:

a fenebe

a teremburajat

a hetszazat

a kakas csipje meg

a het meg a nyolcat

a fuzfan futyulo rezangyalat

2015. szept. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Az áldóját!

Az angyalát!

Túróba!

A teremtésit!


Majd ird meg melyiket választottad :)

2015. szept. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a kutyafáját!
2015. szept. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hettyem !!
2015. szept. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

:)

Eddig még a túrós megközelítés tetszik a legjobban, a többi az én számból rendkívül komikusan hat. De a túróssal sem vagyok 100%-osan elégedett, mert nem szeretem a túrót ezért nem akarom emlegetni. XD Bár, annál, ami helyett használnám, még mindig jobb. :)

2015. szept. 4. 23:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt a kupoláját!
2015. szept. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A ponciusát!

A macska rúgja meg!

A keservit!

A nemjóját!

Az áldóját!

A szentségit!

A fene enné meg!

Hűha!

Hogy az a...!

2015. szept. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Még mielőtt nagyon elmerülnél az előzők álltal leírt végtelen lehetőségben, felhívnám a figyelmed, hogy bár viccesnek tűnnek az általuk írt kifejezések, de a valóságban jelentés szemszögéből mind egytől-egyik nagyon komoly eufemizált (megszépített) káromkodás, istenkáromlás vagy átkozódás.


Ha érdekel a téma javaslom az alábbi cikkeket:

[link]

[link]


De ha bármelyik szóra rákeresel hogy mi a jelentése akkor könnyen utánajárhatsz magad is.


Az én javaslatom hogy próbáld meg kontrollálni az indulatodat és még mielőtt kimondanád gyorsan fusson végig a fejedben mire készülsz és ne mond ki. Elsőre ez nehéz lehet, de ha tudatosítod magadban ezeknek a szavaknak a jelentését és felfigyelsz a rossz szokásaidra akkor könnyű megváltoztatni és a jövőben már automatikusan nem fogsz ilyeneket mondani, és ez jó szokásoddá válik.

Ne zsigerből élj.


Ha mindenáron akarsz valami szót, keress semleges jelentésű szavakat. Például van ismerősöm aki azt mondja hogy pampalini, más azt mondja hogy mi a banán (bár ez is lehet áthallásos). Én néha azt mondom hogy öcsém... tudtom szerint ez nem rendelkezik negatív jelentéssel, de én is arra törekszem hogy ha lehet inkább ne beszéljek sose indulatból. Próbálom a "szar", "hülye" vagy más nem káromkodó de negatív jelentésű szavakat is kerülni főleg amiket másra, magamra mondok, különösen ha indulatból.

2015. szept. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!