Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan módosulnak az illemszab...

Hogyan módosulnak az illemszabályok pl. vak vagy tolószékes emberekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Süketekkel kapcsolatban, gondolom, csak arra kell vigyázni, hogy mindig jól lássák a szánkat, ahogy beszélünk.

De pl. bemutatkozáskor hogyan illik viselkedni a tolószékes ember mellett. Ha mellette ülünk, jobban illik-e mellette ülve maradni a férfiaknak is -vagy legalább egynek-, hogy tekintettel legyünk rá?

Szerintem talán illik távolabb állni tőle, hogy ne annyira lefelé nézzünk a tolószékben ülőre?


És a legnehezebb probléma; hogy hogyan fogjunk vakokkal kezet? És hogyan mutatunk be vakokat egymásnak? Mielőtt még ő kinyújtaná, illik-e megfogni, vagy várjuk meg, amíg kinyújtja, és akkor megfogni? Hogyan jobb nekik?



#illem #vakság #süket #tolószékesek
2015. júl. 11. 05:04
1 2 3
 21/23 sörpocak ***** válasza:
0%

"Olyan, aki egyáltalán nem hall, nincs. "


De igenis van.


Egyébként nem értem ezt a paradoxont. Azért tetted fel a kérdést, hogy tisztában légy az illemszabályokkal, hogy betudd tartani őket, erre megmondjuk és szembefordulsz ellene? Mi se szoktunk úgy ételt rendelni, hogy aztán kiosztjuk az eladót, hogy valójában nem is ezt kértük, mi ezt nem esszük meg.

2015. júl. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

A kérdés feltételekor egyrész a legkevésbé süketekre vagy ha jobban tetszik siketekre gondoltam. Mert velük találkozva van a legkevesebb különbség a szóba jöhető illemszabályok tekintetében.

A másokRÓL való beszéd nekem eleve nem is jött szóba, nem beszélek másokról, ha véletlenül kikerülhetetlen, akkor se főnevekkel, hanem igékkel. Nincs szükségem igazából arra, hogy milyen főneveket használjak milyen emberekre. Még egyszer, igyekszem nem beszélni másokról.

Magammal kapcsolatban meg hadd válasszam meg magam, hogy minek tartom a saját nemjól hallásom.

És hadd legyen meg a véleményem egy-egy szóról, ami kifejezetten irritál.


Mellesleg, a probléma csinált, az értelmező szótár nem úgy írja.


Nem volt szándékomban senkit megsérteni, igazán.


Kár ennyire eltúlozni.

2015. júl. 13. 16:44
 23/23 sörpocak ***** válasza:

Értelmező szótár válogatja. Momentán találtam olyat, amiben benne volt a siket és süket egyaránt.


Amúgy meg tökmind1, csak majd másokat ne süketelj le..főleg olyanokat ne, akik tényleg nem hallanak.

2015. júl. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!