Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kellenek-e illemszabályok?

Kellenek-e illemszabályok?

Figyelt kérdés
Lásd pl. a Corvinus Egyetem rektori- öltözködésre és kulturált megjelenésre vonatkozó- szabályozását.(Vagy megyünk vissza az őskorba?)

2013. okt. 5. 23:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az egyéniséget nem kell elnyomni. Az illemet és hagyományt sem kell Isten fölé emelni. Ez inkább egy intelligencia- és alkalmazkodási teszt. Marketing lépés.
2013. okt. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
El lehet menni színházba is susogós melegítőben, igaz. Csak hülyén néz ki. A Corvinus-os kölykök felháborodását meg lehet érteni az ő szempontjukból, ők még nem éltek akkor, mikor iskolaköpenyt kellett hordani. Ha másfelől nézzük, meg nem. Ha ezt írják elő, fogadják el, és punktum. Vagy majd a suli után is ezt csinálják? Én nem vagyok hajlandó felvenni ezt a ruhát, bibibí. Leszek inkább önérzetes munkanélküli. Ez mennyivel jobb? Nem krumpliorrú bohócnak kell öltözni, csak egy egyszerű dolgot várnak el. Ezt olyan nehéz teljesíteni? Mit szólnának, ha bemennének egy boltba, és tüllboás, vagy épp alsógatyás-trikós tangapapucsos eladók lennének, attól függően, kinek mi esik jól éppen aznapi viseletnek.
2013. okt. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Angliában, és Amerikában, sőt Franciaországban, Hollandiában is már az általános iskolákban is van kötelező iskola öltözék.

Vannak illemszabályok amiket jó ha tudunk és betartunk. Ilyen a ruhaviselet is. Azért akárhogy is nézzük, nem kértek olyan nagy dolgot, csak annyit hogy megfelelő öltözékben jelenjenek meg.

A legtöbb országokban (lásd amiket felsoroltam) nem okoz gondot sem az egyenruha, sem az előírt viselet..

Csak megjegyzem:

Angliában élek, és reggelente amikor megyek dolgozni, akkor mennek a diákok is iskolába. Bevallom szép látvány a sok egyforma egyenruha..Olyan helyesek benne..

2013. okt. 6. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én irigylem azokat az országokat, ahol egyenruha van, nagyon szívesen hordanám. Ennek ellenére, szerintem butaság megszabni, hogy mennyi parfüm legyen az emberen meg milyen hosszú legyen a szoknya. Hogy miért? Azért mert egy jó ember/jó tanuló rövid szoknyában is jó, aki viszont rossz az öltözhet apácának is, jobb nem lesz tőle. Az egyenruha szerintem inkább az egyszerűség kedvéért, az összetartozás kimutatása miatt van.
2013. okt. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A kérdés sztem nem jól van föltéve.


Minden emberi közösségben VANNAK iratlan szabályok, néha le is irjak öket. Ez része a kommunikációnknak, az ember mint társadalmi lény müködéséhez hozzátartozik ez a tulajdonság is.

Egyes szabályok nagyon különböznek kulturánként(vissza kell utasítani a kínálást v nem? szabad-e vitatkozni a magasabb státuszúval?), mások inkáb örökletes elemekböl állnak (egyszerü pelda: szemöldökemelés ha baráti személlyel találkozunk, már a csimpanzoknál is megvan. Sztem a közösségben elfoglalt státuszhoz kötödö viselkedésminták egy része is örökölt, lenyeges elemei minden emberi kulturaban ugyanolyanok).


A nem-örökletes szabályok egy kis részét a fiatalság sztem mindig szereti megszegni. És aztán fölnönek... szoval a szabályok is változnak.


A kérdés a corvinuszrol nem tudom megválaszolni, én persze inkább liberális vagyok, de egy extremebb peldat ismerek:

Az MTA SZTAKI kutatóintézetének zseniális igazgatója pár éve elöirja, hogy pl. rövidgatyában nem lehet belépni. Teszi ezt egy informatika-matematika alapkutatást (is) végzö intézetbe - ezen közösségek ismertek arról, mennyire nem adnak a formális öltözködésre. Szóval a magyar és külföldi szakmai közösség azóta is ezen röhög v sír kinjában, utóbbit, pl. ha egy nemzetközi 'nagy embert' nem akar beengedni a portás, mert elfelejtett hosszugatyat venni... (Azért annyira nem a világ középpontja ez az intézet, csak MOn.) Nna, ez amolyan igazi hungaricum...

2013. okt. 6. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a sok hosszú választ.


Illemszabályok kellenek, de amit ez az egyetem csinál, az nem illemszabály, hanem röhej a köbön!!!!


Mindenesetre a célt elérték, az életben nem hallottam erről az egyetemről, most meg a csapból is ők folynak!

Nem valami PR akció volt? XD

2013. okt. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én azt látom, hogy sok egyetemistának koszosak a körmei, meg a nyaka. A rektor, meg a kari dékánok igazán vehetnék maguknak a fáradságot, és személyesen ellenőrizhetnék!
2013. okt. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem a Corvinuson volt, hanem a Kaposvári Egyetemen...


Szerintem az gáz, hogy ezt "felnőtt" embereknek magyarázni, szabályba adni kell...

2013. okt. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
És azt, hogy WC használat után használj papírt, szabályozni kell egy felsőoktatási intézményben? Még ha mégis a Corvínusról van szó, akkó is?
2013. okt. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Illemszabályok előírása akkor vetődik fel, ha túl sok a nehezen kezelhető deviancia, vagy egy új vezető "meg akarja váltani a világot" de legalább az iskolát. Az egyenruhák használata egy más dolog, régebben ennek praktikus okai voltak, mára pedig sok helyen hagyománnyá nemesült. Ebbőlnem következik, hogy rendszert kell csinálni belőle.
2013. okt. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!