Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kellenek-e illemszabályok?

Kellenek-e illemszabályok?

Figyelt kérdés
Lásd pl. a Corvinus Egyetem rektori- öltözködésre és kulturált megjelenésre vonatkozó- szabályozását.(Vagy megyünk vissza az őskorba?)

2013. okt. 5. 23:52
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Azt írod,hogy "Illemszabályok kellenek" de .....

Mikor kellenek és mikor nem, ki határozza ezt meg?

2013. okt. 7. 03:55
 12/17 A kérdező kommentje:

Tényleg, miért nem megyünk szinházba trikóban, gatyában és strandpapucsban?

Szerintem azért megyünk öltönyben, nyakkendőben, kisestélyiben mert így adunk tiszteletet a szinháznak, a színészeknek és az ott megjelenő embertársainknak.

Az egyetem és megérdemel némi tiszteletet.

(A strandon az öltöny és nyakkendő lenne furcsa)

2013. okt. 7. 04:03
 13/17 anonim ***** válasza:
A zillemszabály a zén időmbe még olyan vót, hogy ha akartam (monnyuk azé mer jelezni kívántam a "jobb társasághó" tartozásomat) betartottam, ha nem akartam, nem tartottam. De egy felsőoktatási intézmény rektora nem süllyett odájig, hogy ijeneket előírjon, meg ellenőrizzen. A nagy Simicska is mekmonta, hogy hülyének lenni állampolgári jog. Hallegyen má az a bunkóság is!
2013. okt. 7. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Bocsi! Kaposvári.

A szomorú az, hogy a rektor úr úgy nyilatkozott a szabályozás (szerinte irányelvek) a tanárokra is vonatkoznak.Ha ez így van akkor nagy baj van mert a tanároknak mégiscsak példát kellene mutatniuk.

Egyébként a kérdésem nem kifejezetten az ominózus egyetemi rendelkezésre vonatkozott, hanem úgy általában a társadalom irott és iratlan illemszabályaira.

2013. okt. 8. 03:41
 15/17 A kérdező kommentje:

A Corvinus Egyetemen a napokban zajlik a Karrier Expo, ahol

divattanácsadás is van a munkainterjúkon való megjelenésre,

öltözködésre (pl. miniszoknya, bő zakó nem ajánlott).

Érdekes!! Ezekután miért baj az ha az egyetem felakarja készíteni a hallgatóit azzal, hogy erre felhívja a figyelmet, ajánlásokat és iránymutatást ad(de adhatna szigorú utasítást is).Ezt inkább megkellene köszönni és nem tiltakozni ellene, de stupid emberek mindig is voltak.

2013. okt. 9. 18:35
 16/17 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, ezektől a felkészítetlen fiataloktól nehéz elvárni, hogy tudjanak viselkedni, öltözködni, stb.

Jön egy egyszerű családból, a tananyagot be tudja vágni, okos telefont tud kezelni, de fogalma sincs, hogy hogyan kellene egy vizsgára felkészülni.

Utána demonstrál strandpapucsban ... proli banda ...

bezzeg, ha ő vesz igénybe valamilyen szolgáltatást, akkor elvárja, hogy a taxis, pincér, orvos, stb. tagadja meg magát, sz...rja össze magát, és nyalja ki a...

2013. okt. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Általános algoritmusokat senki nem adhat, mit "lehet" és mit nem egy társadalomban. Az "illemszabálynak" nevezett kvázikonszenzusos szabályrendszereknek, kommunikációnak, sokrétü szerepük van, amit nem lehet 1-2 szóval elintézni ('adjunk tisztelete'), ennél komplexebb a dolog.


Én azt gondolom, hogy ebben a kokrét esetben a "szereptévesztés" egy lehetséges egyszavas összefoglalás. Esetleg "Vissza a Kádár-korba!" lenne egy másik jelmondat, ami erröl, és mostanában sok mindenröl eszembe jut (világos, h nem szó szerint értem:).

Ausztriában, Németországban szocializálódtam, ahol már néhány generáció óta lényegesen kevésbé kisiskolás, normatív a hozzáállás, mondjuk éppen az adott kontextusban is.


Ezzel kb. egyet tudok érteni:

[link]

2013. okt. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!