Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szules elott allok: ti is ugy...

Szules elott allok: ti is ugy tervezitek hogy a szules utani hetekben semmit nem csinaltok?

Figyelt kérdés

3 baratnom is szul, mind ezt fogja csinalni. Ez meg talan oke is, max a ferjuk baja. De ugy gondoljak, hogy a vendegsegbe, babalatogatoba erkezo rokonok, kozeli baratnok hoznak nekik fott kajat meg segitenek be a haztartasba. Persze majd koppannak jo nagyot.


Ez mindenhol igy van vagy csak itt lett divat?


2015. júl. 4. 19:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
64%

Nekem anyu segített annak idején, főleg az első gyereknél, de barátnőm is gyakran jött át az első időkben. Felénk paszitának hívják azt, amikor ételt visznek a gyermekágyas asszonynak, régi szép szokás, valamennyi a mai napig fent maradt belőle (városban lakom.)

Nem gondolom ezt lustaságnak, az a pár nap pihenő jólesik egy frissen szült nőnek, aki éjszaka is 3-4 óránként fel kell keljen a babához, a gátsebe még gyógyul, és vérzik. Van, aki ezt nehezen viseli.


Kérdező, neked van már gyereked?

2015. júl. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
69%
Tízeske kedvéért: a férjemre mindig maximálisan tudtam számítani, megosztottuk a házimunkát és a gyerek körüli teendőket, tekintve, hogy messze laktunk akkoriban a szülőktől, nem is lehetett nagyikat ugrasztani. Anyám egy hétre jött, az első gyereknél - aki a férjemnek is első volt, ez ugye ma már nem olyan egyértelmű:-) - nagy biztonságot adott a jelenléte, a tapasztalata.
2015. júl. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
32%

Nekem még olyan asszony is küldött kaját akit nem is ismerek: anyós szembeszomszédja.

Küldött teljes menüt (leves, rántott hús, köret, süti), én még életemben nem láttam a hölgyet, csak a férjem ismeri, nem is rokon.

Mondjuk nagyon jól esett mert saját tyúkból főzte és olyan íze volt mint anno amilyet a nagymamám csinált és olyat már vagy 5-10 éve nem ettem.

Nekem mondjuk egy idő után kicsit sok volt,h mindenki pörköltöt meg rántott húst küld, ölni tudtam volna egy főzelékért vagy saliért:) Végül lefagyasztottuk amit lehet és csináltunk a férjemmel zöldséges kajákat is.

2015. júl. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!