Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szules elott allok: ti is ugy...

Szules elott allok: ti is ugy tervezitek hogy a szules utani hetekben semmit nem csinaltok?

Figyelt kérdés

3 baratnom is szul, mind ezt fogja csinalni. Ez meg talan oke is, max a ferjuk baja. De ugy gondoljak, hogy a vendegsegbe, babalatogatoba erkezo rokonok, kozeli baratnok hoznak nekik fott kajat meg segitenek be a haztartasba. Persze majd koppannak jo nagyot.


Ez mindenhol igy van vagy csak itt lett divat?


2015. júl. 4. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Anyáméknál még nem volt divat. Meg olyan helyeken sem, ahol szorgosságra vannak az emberek nevelve.
2015. júl. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Komatál szó ismerős? Ősrégi szokás,mindenhol volt.

Régen a gyerekágy ideje alatt 6 hétig beosztották a rokonok hogy ki segít a frissen szült kismamának, ki mikor visz kaját stb... Sőt úri körökben versenyeztek is egymással ki tud drágább, extrémebb ételt küldeni a frissen szült anyukának (pedig ott ugye volt személyzet, nem lett volna létkérdés meg volt szoptatós dajka, szóval még a tejtermelés miatt se volt jelentősége).

Ha a barátnőidnek ilyen rokonai vannak, akkor bizony tényleg lesz mindig aki visz neki kaját. Én 2 éve szültem és nekem is küldtek/hoztak rengetegszer ebédet. Mondjuk takarítani nem jött hozzám senki az is igaz.

2015. júl. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Pont, hogy nagyon régi "divat", ami sajnos a városiasodással, a rokonok szétszéledésével manapság már szinte teljesen kikopott.

A barátnőid örülhetnek, ha összejön.

Én is nagyon örülnék, ha az első hetekben csak a babával és a felépüléssel foglalkozhatnék.

2015. júl. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Itt a környezetemben most született egy gyerek.Minden nap jön valaki a csajhoz,hoznak neki kaját,segítenek neki mindenben.Nekem ez kicsit fura,annak a gyereknek szerintem kellene egy kis nyugi,nem kézről-kézre adogatni rögtön az első napokban.
2015. júl. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
64%

Hétfőn szült a lányom, s mindennap visszük a kaját, vasaljuk a ruhákat, amit kér. Ott max. fél-1 órát vagyunk, nem zavarjuk őket, pihenjenek legyenek hárman. A babát én is csak egyszer fogtam, a szülőszobán.

Amúgy a legkisebb fiam 6 éves, hozzám is jött anyu segíteni, pedig 4. gyerek volt.

2015. júl. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

"Persze majd koppannak jo nagyot. "


Irigy vagy? AKinek normális családja és barátai vannak, azok nem fognak "koppanni".

2015. júl. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
majd téphetik a hajukat ha a kedves rokkonokat ott eszi a fene a szülés után
2015. júl. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Pontosan így. Apuka, nagyik és papák, barátnők, a gyerek leendő keresztszülei megbeszélték, mikor és miben tudnak segíteni, akár háztartásban, de ha úgy alakul, a gyerekkel kapcsolatban is szívesen segítenének. Nem érzem magam lustának, csak nagyon szerencsésnek, hogy ilyen emberek vesznek körül.
2015. júl. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%
a baj az hogy ez a segitség majd abban merül ki hogy 3 állnak feleted mikor szoptatsz és utasitgatnak mit hogy csinálj
2015. júl. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%

Nem hallottam még erről én sem, szerintem városban nem szokás. Vidéken lehet.


A rosszmájú hozzászólásokat nem értem, a kérdés csak annyi volt, hogy ez szokás-e vagy sem. Mi köze ehhez annak, hogy irigy-e a kérdező, vagy hogy milyen a "normális" rokonság?


Aki ebben nőtt fel, annak nyilván ez a normális, aki máshogy szocializálódott, annak más.


Nekem furcsa lett volna, ha főtt étellel látogatnak meg vagy takarítani akarnak nálam, lévén nem várom el egy rokonomtól sem, hogy ezt elvégezze helyettem. A másik meg az, hogy a férjnek akkor mi lenne a dolga? Nem alapvető, hogy amíg a kismama napi 3 órákat alszik éjjel, mert folyamatosan kell szoptatni, akkor a férj végzi el a fennmaradó házimunkát, megfőz a kedves feleségére, esetleg otthon is marad vele 1-2 hetet?


Nálunk pl. úgy szokás, hogy a férjek az első két hétben szabadságon vannak, amíg az anyuka jobban nem érzi magát kicsit. Ez is egy szokás, kinél hogy ugye.

2015. júl. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!