Vajon mi az oka ennek?

Figyelt kérdés

Mi az oka annak, hogy míg a református/evangélikus családok választékosabban adtak nevet gyermekeiknek (például: Zsuzsanna, Sára, Illés, András, György), addig a katolikus családok maradtak a hagyományos, régi keresztneveknél (például: Erzsébet, Mária, Julianna, József, Ferenc, István)?


Köszönöm a válaszokat!



2015. jún. 4. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Végigfutottam a családunkat, mert apukám református, anyukám katolikus, és nálunk mindenki hagyományos neveket adott, és ráadásul apa-fia-unoka ugyanazt a nevet kapta, mindenki Gyula, anyám oldalán pedig az István a favorit. Nőknél nincs ilyen ismétlődés, én inkább ezt figyeltem meg, mintha cska a férfiaknak lenne fontos, hogy a nevüket átadják, a nők mertek változtatni, és nem egyformán hívnak mindenkit.
2015. jún. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Az András választékos? Nem vagy semmi...
2015. jún. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Ez úgy hülyeség , ahogy leírtad.
2015. jún. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

Mind hagyományos név amit felsoroltál. A családom katolikus, az ismerőseim többsége is az de az összes általad felsorolt névre van példa a 30 év feletti korosztályban.


Egyébként számomra is furcsa, hogy a férfi nevét mindenképpen tovább kell adni (vallástól függetlenül szerintem elég gyakori)

A családunkban is van olyan testvérpár ahol a lány ma divatos modern keresztnevet kapott, a fiú pedig a generációkon keresztül öröklődő hagyományos nevet. Sőt nálunk is így van, én kaptam különlegesebb nevet, tesóm meg egy szentét viseli.

2015. jún. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Ezek klasszikus, régi nevek, nagyrészt bibliaiak.

De hogy evangélikus-katolikus felosztásban változnának, ez egy hülyeség. A mi családunk például keveréke a két vallásnak, sőt evangélikus lelkészek is kikerültek tőlünk, és a fenti nevek egyike sem fordult elő nálunk.


Gondolom, 2-3 családra alapoztad a megfigyeléseidet, de ez nem általánosítható. Amúgy meg hogy mi választékos, azt ki dönti el? Nekem pl a fentiek egyike sem tetszik, akkor most mi lesz az elmélettel?

2015. jún. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 fersk ***** válasza:

Van egy népcsoport, melynek tagjai általában katolikusok.

Utána néznél a keresztneveiknek: :)

2015. jún. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hát mi katolikusok vagyunk, de a "választekosabb nevek" közül 3 is szerepel a szűk családi körben (a szülőknél messzebb nem menve) :)
2017. jún. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi katolikusok vagyunk, és nekem, és a testvéreimnek is viszonylag ritka nevünk van.
2017. jún. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!