Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Örülne ennek vajon a mamám?

Örülne ennek vajon a mamám?

Figyelt kérdés
Tudni kell róla, hogy szeretett nekem mindig is mesélni az életéről, rokonokról bármiről. Tavaly családfa kutatásba kezdtem és mivel elég széthúzó családunk van és nem tartják sokan egymással a kapcsolatot ezért nem is tudok róluk szinte semmit. Szeretném a mamámat megajándékozni egy "füzettel" vagy valami ilyesmivel amibe bármit leírhat amire emlékszik vagy amit szeretne. Nagyon kíváncsi is lennék erre a füzetre és segítene kicsit megismerni az őseimet. Nem tudom mennyire örülne a mamám egy ilyen füzetnek és azt sem milyen füzetet adjak neki, mert nem szeretnék egy sima kockás füzetet adni.
2011. nov. 12. 12:39
 1/5 zkriszti3 ***** válasza:
Nagyon szép füzetek is vannak,de előtte piszkozatnak jobb egy olcsó.Ha idős a mamád te írhatnád amit mond ez meghittebbé tenné a kapcsolatotokat.Nagyon szép ajándék lenne.
2011. nov. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ezzel a céggel csináltattam meg egy hasonló ajándékot. Gépen összedobtam, ők könyv formában megcsinálták.

2011. nov. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Abygel90 válasza:

Nem tudom hogy mennyi idős vagy, és mennyi energiát/pénzt tudsz bele fektetni, de az ötlet mindenképpen nagyon személyes, úgyhogy szerintem tuti befutó :)

Hasonló jellegű ajándékot készítettünk a tesóimmal régen karácsonyra a szüleinknek, de a te esetedben nehezebb a dolog, mert nem igazán ismered a család többi részét. Ha pontos és részletes füzetet szeretnél készíteni, akkor ajánlom hogy előbb vedd fel diktafonra/magnóra/telefonra a beszélgetéseiteket, és onnan egyszerűbb leírni, hogy ki kinek a kicsodája, mikor született, mikor halt meg, mikor volt az esküvője, hol laktak, milyen vallásúak, stb. Olyan információk, amik esetleg téged érdekelnek. Ha idősebb vagy, és tényleg érdekel a téma, akkor ajánlom figyelmedbe a családfa részletes kutatását, amihez viszont feltétlenül szükségesek a vallási adatok. A levéltárakban, és egyházi iratokban kell kutatni ehhez, de megmondom őszintén, hogy ez nagyon nagy feladat.

Ha viszont csak a mamád saját visszaemlékezéseire akarsz támaszkodni, akkor lényegesen egyszerűbb. Ajánlom, hogy sok piszkozatot készíts, mert az ábrázolás még így is bonyolult, ha pontos akarsz lenni.

Füzeteket pedig lehet venni a dekor boltokban (igaz vannak elég drágák is), és akkor olyan színűre, mintájúra, formájúra csinálhatod, amilyenre csak szeretnéd.

Sok sikert hozzá! :)

2011. nov. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Kicsit lehet hülyén fogalmaztam, de a mamám írná le a dolgokat és ehhez szeretnék alapból már valami szép füzetet. Aztán amikor mondhatni mindent leírt/leírtunk akkor abból csináltatok majd egy ilyen "családi-könyv" félét. A mamám már volt, hogy mondta szívesen leírna sok mindent ezért is gondoltam ilyesmire.
2011. nov. 12. 13:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó ötlet! Vegyél neki papírboltban egy szép naplót, ami nincs bedátumozva, és már írhatja is a dolgokat.


Valami ilyesmi:

[link]

2011. nov. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!