Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon miért nem akarja a...

Vajon miért nem akarja a férjem, hogy önálló vállalkozást indítsak? Ennek ellenére belekezdjek?

Figyelt kérdés

3 gyerekkel vagyok itthon, több mint 1 éve főzök ebédet és kiszállítom. Először csak néhány idősebb házaspárnak, egyedül élőnek vittem, most már elég sok fix megrendelőm van.


Hamarosan lejár a gyed-em, szeretném ezt hivatalossá tenni. Utánanéztem az engedélyeztetésnek, költségeknek, adózásnak, mindennek. Ügyvéddel is beszéltem. Egyetlen hátránya van: nem tehetném itthon, kéne bérelni egy kis helyiséget és oda venni néhány konyhai dolgok. Ez kb 300-350e ft lenne, van ennyi megtakarításunk.


A férjem szerint viszont ez nagyon kockázatos, ráadásul a gyerekek kicsik, még otthon kéne lennem velük pár évet (mehetnék gyes-re és anyaságira), de én ezt nem szeretném.


Mi a véleményetek?


2013. júl. 7. 18:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
Az, hogy azért nem akarja, mert akkor nem tudna basáskodni feletted.
2013. júl. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Az,hogy hajrá. Az ,hogy a férjed miért ellenzi nem tudhatom. Lehet,hogy nem egy vállalkozó tipus,beszari ezért nem bízik a tiéd sikerében.

Lehet,hogy attól fél,több pénzt fogsz keresni mint ő,nem lesz rádutalva stb

Lehet,hogy tényleg csak annyit akar,hogy maradj otthon és lásd el a gyerekeket, és nem érti,ez miért nem ez a kizárólagos életcélod.


Vagy : neki valami szar melója van,és fél tőle,hogy sikeresebb leszel,jól bejáratott üzlettel,aztán otthagyod .


Kezdjél bele. Kockázat nélkül nincs nyereség, de ha több mint egy éve csinálod,és látod,hogy van rá kereslet,miért ne lennél a saját főnököd?

2013. júl. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Az, amit az elso irt. A ferfiak többsege fel a független noktol.
2013. júl. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
11%
figyelj ha ő azt mondja h ne tedd mert kockázatos és te mégis megnyitnád és esetleg becsődölne ki a hibás? kit hibázttnál? maradj otthon a gyerekekkel még... majd késöbb mikor nem kell annyira a felügyeleted... ezzel keresni annyir nem lehet... egyedül nem bírnád... és nem 350 ezer forint megcsinálni mert ha normálisat akarsz csinálni abba bizony kell a belefektetés...!
2013. júl. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nyilván magam hibáztatnám, ki mást?

De igen, kijönne annyiból.


Meddig maradjak otthon a gyerekekkel? Mi a garancia arra, hogy után lesz munkám vagy ha akkor indítom be a vállalkozást, sikeres lesz? Most megvannak az "ügyfeleim", ki tudja így lesz-e ez 2-5-7 év múlva.

2013. júl. 7. 18:46
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

ehhez ismerni kellene őt

- vagy nem hisz benne, fél az eladósodástól, akármitől, mert azért bejelentve már minden igen más

- ő akar maradni a családfenntartó, félti a pozícióját

- jobban szereti, ha ő segít egy nőn, nem az magán - vannak amolyan "apáskodó" férfiak - illetve a férfiakat vonzza ha egy nő "gyenge" mert erősnek érzik úgy magukat


ennyi tippem van


de szerintem igen, kezdj bele. mert mindig önmagunkat kell adni, előhívni a képességeinket a hátráltató tényezőket ki kell zárni. most nem írom le, de volt hogy lehetőséget én kihagytam valaki miatt, később meg igencsak jól jött volna, amit már nem tudtam visszahozni.

2013. júl. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Akkor számold ki neki papíron, hogy mennyi nyereséged lenne, ha beindítod ezt rendesen. Gondolom tudod pontosan, hogy mennyi hasznot tudnál elérni minden adó és egyéb teher kifizetése után. Ez neked is jó támpont lenne már csak arra is, hogy hány hónap alatt térülne meg a befektetés.
2013. júl. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Első vagyok.Szerintem kezdj bele!Mutasd meg neki, hogy igenis meg tudod csinálni!Nehogy már leszabályozzon.
2013. júl. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a leszavazast! Egy biztatora mindig jut 10 pesszimista, aki csak arrol tud beszelni, hogy milyen kegyetlen az elet, es hogy ebben az orszagban semmit nem lehet elerni, mert a gazdasagi helyzet, kockazat stb.stb. Aki nem kockaztat, annak soha nem is fog semmi sikerülni.
2013. júl. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
Ha biztos vagy benne, hogy ez egy jövedelmező üzlet lenne, és örömmel csinálnád, akkor nyisd meg, de add hívjam fel a figyelmed, arra amit írtál. Nem biztos hogy, meglesznek azok az ügyfelek 2 és akárhány év múlva. Ez akkor is előfordulhat, ha belevágsz a saját vállalkozásba!
2013. júl. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!