Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon miért nem akarja a...

Vajon miért nem akarja a férjem, hogy önálló vállalkozást indítsak? Ennek ellenére belekezdjek?

Figyelt kérdés

3 gyerekkel vagyok itthon, több mint 1 éve főzök ebédet és kiszállítom. Először csak néhány idősebb házaspárnak, egyedül élőnek vittem, most már elég sok fix megrendelőm van.


Hamarosan lejár a gyed-em, szeretném ezt hivatalossá tenni. Utánanéztem az engedélyeztetésnek, költségeknek, adózásnak, mindennek. Ügyvéddel is beszéltem. Egyetlen hátránya van: nem tehetném itthon, kéne bérelni egy kis helyiséget és oda venni néhány konyhai dolgok. Ez kb 300-350e ft lenne, van ennyi megtakarításunk.


A férjem szerint viszont ez nagyon kockázatos, ráadásul a gyerekek kicsik, még otthon kéne lennem velük pár évet (mehetnék gyes-re és anyaságira), de én ezt nem szeretném.


Mi a véleményetek?


2013. júl. 7. 18:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Te hogy érzed, miért nem akarja? Milyen ember a férjed? Más elképzelésedben, tervedben támogat? Ezek nagyon fontos dolgok. Ez alapján lehet következtetni, hogy mi állhat a tiltakozása mögött.

Ha nem elnyomni akar, s uralkodni feletted, akkor valószínű, hogy ő nem szeret kockáztatni, fél a változásoktól. Viszont kockázat nélkül nincs nyerés.

Ha te jövedelmezőnek látod ezt, s nem terhelne meg titeket ez, akkor vágj bele.

Előtte viszont mindenképp beszél a férjeddel, hogy miért van annyira ellene? A felsorolt kifogásai nagyon soványnak tűnnek.

2013. júl. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
14%

300 ból nem lehet válalkozást inditani, nem olyan hogy pár otthoni edénybe fözöcskézhetsz vadiuj profi felszerelés kell különben nem ad engedélyt az ÁNTSZ már csak a felszerelés ennyi, az ételt se szállithatod akármiben,

a bérelt helység 1 havi rezsije lesz csak 300....

2013. júl. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
66%

Az a véleményem, hogy részben igaza van a férjednek. 300-ból elindítani egy vállalkozást? Ki van zárva! Tudod mennyibe kerül egy konyha berendezése? Állategészségügyi engedélyeztetés? HCCP-ről hallottál? Főállású vállalkozóként csak a havi költséged közel 100e (nyugdíjjárulék, tb...), ezen felül a cég rezsije (könyvelői díj, gáz, villany...) kb másik 100e. Az autóról nem is esett szó, üzemanyag, javítási költségek amortizáció.

De nem akarom a kedved elvenni, gondold át mégegyszer, ne ügyvéddel beszélj, hanem egy könyvelővel, hogy mire lehet számolni.

Addig is csináld feketén, fejlesztgesd az ügyfélkört, az legalább megmarad tisztán. Remélem, hogy megvalósul idővel az álmod, de vakon ne ugorj bele!!!

2013. júl. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Vannak mindenféle támogatások, ilyen szempontból 3 gyerekes anyaként nagy előnyben vagyok. Járulékmentesség pl. Utánanéztem.
2013. júl. 8. 08:38
 15/15 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá,csináld.
2013. júl. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!