Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valaki a boltot úgy mondja,...

Ha valaki a boltot úgy mondja, hogy közért, az valószínűleg pesti?

Figyelt kérdés
Mivel inkább csak ott használják, máshol van hogy nem tudják mi az. Pl ha valaki Pesttől 100- km-rel arrébb vagy több a boltot közértnek mondja akkor egyből leszűrődik hogy pesti, szerintetek? Ám számomra igen amúgy és akik közértet mondtak, később ki is derült hogy pestiek vagy ha nem ott laktak már, de ott születtek. Ebben lehet valami.

2015. máj. 6. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy csak Pesten voltak közértek, de azért eléggé elterjedt ez a kifejezés a nyelvhasználatban. Néha én is közértet mondok, pedig soha sem laktam Pesten.
2015. máj. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
jó de volt aki nem tudta mi az, aztán egy másik mondta az illetőnek illetve kérdezte h pestről jött-e. Hát nem tudom akkor, én ezt tapasztaltam
2015. máj. 6. 22:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Páromtól, családjától még sosem hallottam, hogy "közért" pedig mindannyian Budapesten születtek és éltek egész életükben. Kisbolt, éjelnappali, ezek a megnevezések.
2015. máj. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nem mindenki használja de aki igen az általában pesti is amúgy sztem
2015. máj. 6. 22:41
 5/10 anonim ***** válasza:

én budapesten születtem, nőttem fel, és jelenleg is itt élek, de sosem hívtam közértnek, és nem is igazán ismerek senkit, aki így nevezné :D

én boltnak hívom, vagy megnevezem konkrétan, hogy a CBA-ba megyek, vagy hogy mi kell a Sparból..

2015. máj. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én pesti vagyok, és szinte mindig közértet mondok. Szerintem nincs ezzel semmi gond. Olyan, mint a cellux vagy a flex.
2015. máj. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan Pest mellett mellett, de egy községben lakom, és mondja mindenki, hogy közért.
2015. máj. 7. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Pest megyében is mondják
2015. máj. 7. 08:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kortól is függ. Aki nagyon fiatal, az nem fog közértet mondani, mert mostanság már hipermarketek vannak ;) (én is használom a közért szót, de én jártan anno benne)
2015. máj. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a férjem mondja ezt, falra mászok, mert szerintem olyan leminősítő maga a szó: a köz-ért. Vagyis a köznépért van egy adott bolt. Pesten születtem, férj is pesti ő használja én soha!
2015. okt. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!