Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ezeket hogy csinálták a 80-as...

Ezeket hogy csinálták a 80-as években?

Figyelt kérdés

A 13 évesek hogy viselkedtek otthon a szüleikkel.testvéreikkel?

Mit csináltak otthon?

Milyen főtt ételeket ettek és miket ittak hozzá?

Hogy öltözködtek?

Köszi a válaszokat!:)



2015. ápr. 19. 20:41
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Na, a tévé megér még néhány mondatot. Igen, két csatorna volt, az "egyes", meg a "kettes". A hétfői adásszünet talán inkább a 80-as évek első felére tehető, később már hétfőn is volt adás. Viszont a déli órákban adásszünet volt, mint ahogy éjszaka is. Mindkét csatorna közszolgálati volt, de ezt akkor nem kellett hozzátenni, hiszen kereskedelmi csatornák nem voltak. Reklámok akkor is voltak, de az 5-10 perces blokkok fel voltak tüntetve a műsorújságban. Az, hogy egy film, vagy bármilyen más műsor közben reklám legyen, akkoriban elképzelhetetlen volt.

.

Mivel csupán két csatorna volt, sokkal egységesebb volt a társadalom kulturálisan. Mindenki ugyanazt a filmet, kabarét, vetélkedőt, zenei műsort nézte. Ha "Ki mit tud" vagy táncdalfesztivál volt, csaknem az egész ország a képernyők előtt ült.

.

Sokkal több volt a kultúra a tévében, mint most. Rengeteg film, tévéjáték, ifjsági film, mesefilm készült. Az esti film előtt sokszor volt "Vers mindenkinek". A "Hét műtárgya" általában egy festményt mutatott be néhány percben. Híres sorozat az országot turistaszemmel bemutató "Másfélmillió lépés Magyarországon". Hétköznap délelőtt "Iskolatévé" volt, mely valószínűleg az otthon lévő beteg gyerekeknek próbált kellemes perceket szerezni. :-) Hétvégén délelőtt mesék voltak.

.

A ma már természetesnek tartott ilyen-olyan valóságsók akkoriban elképzelhetetlenek lettek volna. Nagyon odafigyeltek, hogy mi kerül képernyőre. Csak egy példa. Az egyik zenei műsort például megszüntették, mert a koncertközvetítésen az egyik együttes a következőt énekelte: "állva pisilek, és ülve kakálok".

2015. ápr. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Azt senki nem írta még, hogy szombaton is dolgozni/iskolába kellett járni. Később már csak minden második szombaton.
2015. ápr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
A 80-es évek nagy részében már egyáltalán nem kellett szombaton suliba menni. Viszont erről jut eszembe, hogy mivel nagyon sok gyerek született, voltak iskolák, ahol "két műszakban" folyt a tanítás. Egyik héten délelőtt kellett menni, másik héten délután.
2015. ápr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Én '82 - ben kezdtem az általános iskolát, akkor már nem kellett szombaton suliba menni, nem sokkal korábban szűnhetett ez meg, mert voltak nagyobbak, akik mondták, milyen jó nekünk.


És egy évig én is voltam délutános, tán negyedikben. Az jó volt, hogy nem kellett korán kelni, olyan dél körül jártunk be. Mégsem szerettem igazán, mert délelőtt még nem, délután meg már nem jutott idő semmi magántevékenységre.

2015. ápr. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Én '80-ban kezdem a sulit és nekünk még kellett szombaton menni.
2015. ápr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Most, hogy írtátok, nekem is eszembe jutott, hogy volt egy év, amikor minden második héten délután kellett suliba járnunk. Nagyon nem szeretettem. Mások már indultak haza, nekünk meg akkor kezdődött.
2015. ápr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Én 76-ban kezdtem a sulit. Akkor még jártunk szombaton, de csak minden másodikon. Lehet, hogy nem volt egységes az ország összes iskolája ilyen szempontból? Mert 3-os koromban minden második héten délután mentünk, és tuti, hogy akkor egyik héten sem volt szombati tanítás. lehet, városfüggő volt?
2015. ápr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Az 1975/76-os tanévben voltam elsős, akkor még minden szombaton volt tanítás. Következő tanévtől volt minden második héten szabadszombat. Nyolcadikos voltam (1982/83) amikor megszűnt a szombati tanítás, minden héten szabadszombat volt.


Nálunk mindig délelőtti tanítás volt, viszont délután volt a napközi. A napközi elvileg nem lett volna kötelező, de mégis az egész süli napközis volt. A szülők úgysem voltak otthon, a házit meg egyszerűbb volt nekünk is közösen megcsinálni mint egyedül és még uzsonnát is kaptunk. Meg hosszabb volt a szünet, mint délelőtt, többet lehetett játszani. Meg az egész légköre lazább volt, mint a tanóráké. A napközit még az is szerette, aki viszont a sulit utálta :)

2015. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Hányszor mentek ruhát vásárolni a 80-as években?

És mikor mentek valahova vásàrolni a gyerek beleszólhatott.hogy miket vegyenek?

Káromkodtak a 13 évesek?

Voltak szerelmesek,gondoltak fiúra?:))))

2015. ápr. 20. 16:08
 20/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat nagyon szépen!!!!!:))))
2015. ápr. 20. 16:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!