Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik az a magyar film?...

Melyik az a magyar film? Talán a 80-as években csinálták, arra emlékszem belőle, van egy házibuli, fiatalok ülnek a kanapén, vedelik a Colát, az egyik srác meg mondja, hogy az apja hozta Amerikából, és hogy kokain van benne. Ők meg beállnak tőle.

Figyelt kérdés
2013. febr. 27. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Hm, Moszkva tér?
2013. febr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

Csinibaba

(1997)

[link]

2013. febr. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Nekem is a Csinibaba rémlik
2013. febr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Megáll az idő.

[link]


Aki nem látta, az sürgősen pótolja!

Itt a kérdéses jelenet:

http://www.youtube.com/watch?v=jVCwNDXHhW4


A Moszkva tér annyiban hasonló, hogy úgynevezett "Így jöttem" film, ahol a rendező a saját fiatal éveit idézi meg. A rendszerváltás éveinek fiatalságát láthatjuk a Moszkva térben. Akkor azért már nem volt nagy szám a

kóla, inkább a csalamádé játszik benne fontos szerepet.


A kóla az 50-es, 60-as években volt a "dekadens" Nyugat szimbóluma. Aztán amikor itthon is elkezdték gyártani valamikor a 70-es évek elején (Coca és Pepsit is), akkor meg hirtelen kitalálták róla, hogy egészséges. (Komolyan olvastam róla egy PR cikket még a hetvenes évekből).


A Csinibaba meg egy abszurd színpadi darab alapján írt, mozifilmnek látszó tévérövü, ahol nem volt jelen egy olyan rendező, aki Tímár Péter vizuális trükkjei mögé koncepciót rakott volna. Ja, és elhangzik benne az a szó, hogy "pepszikokakóla" Ha-ha! Ilyen jelenetre nem emlékszem belőle, ha mégis van, akkor csak egy tisztelgés a Megáll az idő előtt. Ami úgy zseniális , ahogy van.


De nézzétek meg a többit is, mert azok sem rosszak azért.

2013. febr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez meg csak egy kép, csak úgy:

[link]

2013. márc. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő választ. Egy pár dologban tévedtem, de örülök, hogy így is sikerült kibogoznod. Maxi respect. :)
2013. márc. 3. 18:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, mivel eleget láttam a filmet, így rémlett, hogy nem Amerika, nem említik, hogy konkrétan kokain, és csak egy srác áll be tőle. Szóval én is csak tippeltem.
2013. márc. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!