Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan köszönjek egy 55 év...

Hogyan köszönjek egy 55 év körüli férfinak?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. Az egyik ismerősünk 55 év körüli, kb 10 éves korom óta ismerem. Lehet, hogy ciki, de én még most is Csókolommal köszönöm neki. Mert nekem az a "mániám" hogy akit kisgyerek korom óta ismerek, annak belefér, hogy így köszönjek. Természetesen az újabb féri ismerősöknek már Jónapot kívánok-kal szoktam.

Ma reggel azt monda nekem ez az ismerős, hogy ne csókolomozz. Most nem tudom, hogy ezt hogyan értette...Mert még kb 5 évvel ezelőtt mondta, hogy tegezzem, mert nem olyan öreg még, de nem tudtam megszokni, mert idősebb mint az apukám és ez nekem fura...

Ha legközelebb találkozunk más Sziát mondjak??Nem gáz?

Mondjuk az is igaz, hogy próbál fiatalos lenni. (kisebb nagyobb sikerrel...) :)


2010. febr. 11. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha 10 eves korod ota ismered, akkor egyertelmu, hogy nem kell neki csokolommal koszonni. Koszonj neki ugy, hogy hello, vagy valami, igy legalabb fiatalnak hiszi magát.


Mondjuk en szoktam haverokat poenbol magázni.:D

2010. febr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
egyszerüen magázd, ha ugy érzi hogy nem megfelelő ez a mod akkor ugyis jelezni fogja, Amugy nagyon nehéz az átállás a tegezésre, saját példám: a szomszédom szolt hogy tegezzem de valahogy mindig is ugy maradt hogy bácsiztam, igy a köszönés igy hangzott: Szia Laci bácsi, és utánna már tegezve folytattuk a beszélgetést
2010. febr. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
tegezd, ha ugy akarja
2010. febr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2010. febr. 13. 12:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már 10 éves korod óta ismered, és meg is kért rá, hogy ne Csókolom!-ozd, akkor először köszönj neki Jó napot kívánok!-kal! Aztán, ha azt mondja erre is, hogy ne Jónapot kívánok!-ozz, akkor kérdezd meg tőle, hogy akkor köszönhetek Szia!-val? Ha mondja, hogy igen, akkor mondd meg neki, hogy te igazából nem tudtad, hogy hogy köszönj neki, ezért magáztad! SOK SIKERT!
2010. júl. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha szimpatikus Neked, akkor tegezd le. Ha nem annyira, akkor marad a jó napot.
2010. szept. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!