Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az amcsik/angolok máshogy...

Az amcsik/angolok máshogy mutatják tényleg a 3-at, mint a németek?

Figyelt kérdés

Ezen ország lakói tényleg felfedezték ezt, vagy ez vmi jó poén volt csak a filmben?


Becstelen brigantik c. filmről jutott eszembe ez a kérdés, h ennek mennyi a valóságalapja.

Thx.



2014. dec. 4. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem láttam a filmet, meg nem tudok mnden nemzetről, de az amcsik tudom, hogy másképp számolnak kézen, mint mi. Mi a hüvelykujjunkkal kezdünk, ők a mutatóval.
2014. dec. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mutato, kozepso es gyurus ujjukkal mutatjak a 3-at.
2014. dec. 5. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az angolszászok a mutatóujjuktól kezdik a számolást, és a hüvelykujjat csak a végén teszik hozzá. (Így nincs "váltás" a négynél, mint Európában.)


1: mutatóujj

2: mutatóujj, középsőujj (mint a "győzelem" jele)

3: mutatóujj, középsőujj, gyűrűsujj

4: mutatóujj, középsőujj, gyűrűsujj, kisujj


Láttam már amerikaiakat, akik a mi hüvelykujjas kombinációinkon mulattak jókat. Kérték, hogy mutassam meg egyenként mindegyiküknek, hogy nálunk hogy van, közben meg vigyorogtak, mint a vadalma.


(És hogy még érdekesebb legyen, Ázsiában meg a kisujjtól kezdk, és végigérnek a hüvelykujjhoz. Szintén személyes tapasztalatból tudom.)


Szóval igen, a filmben az a rész, hogy az angol katonák a "három korsó sör" mutatásán buknak le, teljesen a valóságon alapszik. Annyira reális, hogy simán elképzelhetőnek tartom, hogy volt olyan kém a valóságban is, aki ezzel lett gyanús.

2014. dec. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
s ebben mi volt olyan vicces az amcsiknak szted?
2014. dec. 5. 08:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!