Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Olyankor illik adni borravalót...

Olyankor illik adni borravalót a futárnak, ha egyébként felé nem kell pénzt fizetnem az áruért, hanem csak kihozza a terméket?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben többször előfordult, hogy a rendelt árut és a szállítási költséget előre utalással rendeztem, így a futárral már nem kellett a készpénzfizetéssel bajlódni, csak aláírtam, ideadta az árut, és "csókolom".


Épp ma várok egy csomagot, amit a GLS hoz ki, ez például egy ajándék, amit egy cég küld nekem, mert az ő termékeiket használom. Nem kell nagy dologra gondolni, de a futárnak végülis mindegy a csomag tartalma.:)


A barátnőm szerint ilyenkor oda kellene készítenem 100-200 Ft-ot a futárnak, hiszen a szolgáltatást korrekten elvégezte. szerinte, ha az alap nálam, hogy "utólag fizetős" termék esetben adok borravalót, akkor ilyenkor is illene adnom.


Lehet, hogy igaza van, de nekem ez eddig még sose jutott eszembe.


Szerintetek?


2014. okt. 3. 09:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
64%
Ha munkahelyemre hoznak csomagot ami céges akkor nem szoktam adni ,mert az ugye céges cucc , de ha otthonra rendelek valamit akkor adni szoktam nekik 200 Ft ot mert szerintem az a 200 Ft az az ami nem sok de nem is kevés legalább is szerintem
2014. okt. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
79%

Nem, nem illik, iszonyat égő, mármint gondolj csak bele...


ha pl rendelsz valamit am mondjuk 1700 forint és te 2000 forintossal fizet, majd mondod neki hogy tartsa meg a visszajárót, fel sem tűnik neki hogy menny és jól is esik neki, de nézzük az át utalásos módszert az említett összeggel, most lehet hogy csak én gondolom így de nekem az úgy iszonyat kínos és ciki lenne ha 300 forintot adnék neki oda borravaló címen, így nem adnék neki semmit... Erről ez a véleményem, de továbbra is azt tartom hogy hülyeség borravalót adni, hisz kap fizetést, azért fizetik hogy kihozza a cuccokat/kajákat...

2014. okt. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan dolognál, ahol előre fizettem, nem szoktam borravalót adni. Eleve, pénz elő sem kerül az átvétel során. Szerintem elég kínos lenne, ha előkapnék egy kétszázast, aztán a kezébe nyomnám. Én is kellemetlenül érezném magam, ha valakinek vinnék valamit, amiért nem kell helyben fizetnie, aztán valami aprópénzzel akarna "lekenyerezni".
2014. okt. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
85%

A postai ügyintézőnek is ad borravalót a barátnőd, vagy a közértben a pénztárosnak? És mondjuk a közértben a takarítónőnek? És netán küld egy kis jattot a cég azon dolgozóinak is, akik nem találkoznak közvetlenül a vevővel, csak a munkájuk van a termékben vagy a termékkel, pl a gépsoron lévő munkásoknak is küld 1-2 százast? Vagy az irodai asszisztensnek és a könyvelőnek? Ez utóbbiak is igen kevés pénzért robotolnak és túlóráznak nap, mint nap...


Ha én futár lennék, biztos, hogy nem várnám el az ilyesmit, és ha épp a zsíros borravalóval akarná az ügyfél, hogy a jövőben kitüntetettként szállítsak neki, pont azt érezném megalázónak, mintha most nem végezném rendesen a munkám...!?! Megállapodtam X fizetésben a munkaadómmal, és ezért maximálisan elvégzem a munkát, és senki nem fog hátrányba kerülni és nem nyúlom le a csomagját, ha nem ad borravalót, vazze!

2014. okt. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!