Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az emberek miért gondolkodnak?

Az emberek miért gondolkodnak?

Figyelt kérdés
Mindenkinek a véleményét várom, aki értelmes dolgot hozzá tud fűzni:)

2014. máj. 30. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Huh, ez nagyon meglepő kérdés. Én azt kérdezném inkább hogy "Az emberek miért NEM gondolkodnak?"
2014. máj. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak igaza van, én is inkább azt látom, hogy az emberek nem gondolkodnak...
2014. máj. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is azt veszem észre, hogy az emberek nagy része nem nagyon gondolkodik, de igazság szerint engem az őrületbe tudnak kergetni a gondolataim. Ti szoktatok olyan dolgokon gondolodni, amikre tudjátok, hogy nincs értelmes válasz, de mégis a választ keresitek?
2014. máj. 30. 20:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Minden pillanatban. Most pl. azon, hogy mi a fene értelme van ennek a kérdésnek? :D

(Kielégítő választ nem hiszem, hogy bármikor is kapok rá - de ne nekem legyen igazam ;)

2014. máj. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az értelme izagából semmi, de ezek mind spekulációk, érdekességek :) és kíváncsi vagyok :D
2014. máj. 30. 22:25
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert valamilyen bizonyossággal meg kell telítenünk a tudatunkat, hogy legyen mihez viszonyítani, amikor véleményt kell formálni a világról. Gondolkodás során igyekszünk minél objektívabb, reális, helyes képet kapni a gondolkodásunk tárgyáról. A gondolataink formálják a viselkedésünket annak függvényében, hogy milyen helyzetbe kerülünk, így a jellemünk is ezek által rajzolódik ki.
2014. máj. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindannyiótoknak, ment a zöld kéz :) várom a további válaszokat
2014. jún. 1. 19:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes a kérdés. Visszatérek rá, ha időm engedi.
2014. jún. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert ez annak idején egy nagyon komoly evolúciós előnyt jelentett nekik (ill. már a majmoknak és az ő őseiknek is).
2014. jún. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi emberek, mindenkinek ment a zöld kéz!! :)
2014. júl. 9. 13:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!