Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolkodnak manapság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolkodnak manapság így az emberek? Miért egyszerűbb ezt a gondolatmenetet folytatni?

Figyelt kérdés

Bírom mikor az embereknek ez a legegyszerűbb gondolkozási módszere; legyél túl rajta!

Azon meg se fordul az agyuk, hogy esetleg még vissza lehetne csinálni... Ááá, nem.. Egyszerűbb egy újat összeszerválni, minthogy a régit megjavítani..

Ha régen is így gondolkodtak volna, akkor elég sokan nem születtek volna meg...

Szerintem próbálkozni lehet! Ha nagyon veszett az ügy, akkor meg úgysincs mit veszteni, nem?! Miért kell egyből az illetőt lehurrogni, és azt tanácsolni, hogy lépjen tovább, miközben meglehet az esélye annak is, hogy van megoldás arra, hogy újra együtt legyenek.


2013. máj. 21. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel teljes mértékben egyet értek! Én is hasonló, mondhatni pont ilyen helyzetben vagyok.
2013. máj. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Az exem megcsalt. Tök természetes volt, hogy kib@sztam és nem azon agyaltam, hogy lehetne megjavítani. Nem, nem az én hibám volt, hogy megcsalt, mindent megkapott. Azért tette, mert egy lelketlen állat. Túl vagyok rajta.
2013. máj. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt a tényt sajnos elfelejted,hogy egy szerelmes ember elvakult,és csak a saját feje után megy,persze a saját rovására.Egyáltalán nem gondolkodik reálisan,és olyan dolgokat erőltet,amiket nem kéne.Holott amit erőltetni kell,az már eleve halálra van ítélve.Szóval ezen el kéne gondolkodnod,és nem olyan szekér után futnod,ami nem vesz fel.Az önsajnálat helyett tovább lehet lépni,nem a múltban ragadni,elvégre a továbblépés az út a saját boldogságodhoz.Te sem gondolod komolyan,hogy majd azzal jutsz előrébb,hogy egyoldalú érzéseket erőltetsz rá a másikra,aki amúgy magasról tesz a fejedre...

Amiről a régiek beszéltek,az egyébként teljesen más,az arról szól,hogy oldjuk meg a problémáinkat,nem arról,hogy felesleges köröket fussunk bárki után.

2013. máj. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó, én most konkrétan olyan esetekre gondolok, amikor csak az egyik fél volt valamiben hibás (vagy esetleg a másik félben is vannak gondok, de olyanok, amik még simán orvosolhatóak). Hogyha én tudom azt, hogy a szeretett (ex) partnerem nem volt hibás semmiben, és én szúrtam el, de nem egetrengető dolgokkal, akkor miért kéne egyből lemondanom róla? Biztos vagyok benne, hogy még lehetne segíteni a dolgon. Csak sajnos kevesen gondolkoznak így ahogy én.. ezáltal sok a magatehetetlen ember, aki nem igazán tud tanácsot kérni senkitől se, mert mindenkitől ezt a Lépj túl rajta! szöveget kapja. :S
2013. máj. 21. 13:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: fogalmad sincs, mennyire egyetértek.


ma 13:50: itt nem is az ilyen dolgokról van szó, hanem pl jön egy csaj: a pasimmal elhidegültünk egymástól, megfakultak az érzelmeim, erre reflexből jön a válasz: ennek vége, szakíts! Idióták!


"amit erőltetni kell,az már eleve halálra van ítélve."


Te sem értetted a problémát! SZÓ SINCS róla, hogy erőltetni kell! Arról van szó, hogy az emberek egy párkapcsolatban hátradőlnek és várják a sült galambot. Ha egy amúgy jó kapcsolatban elromlanak a dolgok, azt igenis meg lehet javítani, ezt tapasztalatból mondom. Ehelyett a többség elkönyveli, hogy ha nem működik valami, akkor nem ő az igazi és csá. Az erőltetés más dolog: ott olyan dolgot erőszakol magára az ember, ami NEM VÁLTOZIK!


Egy valaha jól működő kapcsolatot igenis megéri megjavítani, és nyilván ki kell lépni belőle, ha nem javul. Az erőltetett dolgok akkor jönnek szóba, amikor nincs változás, mégsem képes elszakadni az illető.

Itt arról van szó, amikor próbálkozás nélkül szétválnak az emberek széttárt karral, mintha sorsszerű lett volna a történés.

2013. máj. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 pod válasza:
ez eset és emberfüggő... ha egy közeli barátnőtől v baráttól/családtagtól kér vki tanácsot, és valóban fontos egymásnak a tanácsot kérő és az azt adó fél, akkor nem hogy a "tanácsadás" előtt megejtenek egy mély beszélgetést, hanem a segítő fél már viszonylagosan ismeri azt az utat is, amin a barátja/barátnője/családtagja keresztül ment a párjával v akárkicsodájával... és olyankor, ha megvan a tanácsot adó és a tanácsot kérő közt a bizalom, bizony nem az az első javaslat, h "legyél túl rajta"... csak ha már nagyon a végét járja a dolog... HA viszont egy nem túl közeli személyt próbál vki lelki szemetesnek használni, v a drága egy felszínes személy, és az is az, akivel beszélni próbál, akkor a könnyebb utat választják... figy, ma már össze-vissza lehet flörtölni neten v bárhol, és amíg (főleg csajokról beszélek) úgy érzi az ember, h ugyanmár, nemsoká találok úgyis vkit, akkor kevesebb az esélye annak, h küzdeni fog a kapcsolatáért... egyébként akik szeretik egymást, azok a problémáikat is előbb megpróbálják megoldani... tudod, hűség, bizalom, tisztelet, meg az egymás iránti elkötelezettség... ahol ez nincs meg, ott legyen is túl rajta az ember
2013. máj. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nézd,kívülállóként az ember jobban átlátja a helyzetedet,mint Te,aki benne vagy az adott szituációban.Te nyilván küzdenél még ezerrel,de ha az ex ezt nagy ívben lesz@rja,és ezt mások észreveszik,akkor nyilván ezt a tanácsot fogják adni.Talán elcsépelt tanács,de érdemes megfogadni.Míg a másik már rég továbblépett,Te még mindig lobbyzol a kapcsolat érdekében.Pedig szerintem tök felesleges,különben nem lenne az exed. Ha ő is ugyanilyen lelkesen helyre szeretné hozni a dolgokat köztetek,akkor még együtt lennétek.
2013. máj. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nézd,kívülállóként az ember jobban átlátja a helyzetedet,mint Te,aki benne vagy az adott szituációban."


Ez nem igaz, mert nem vagy ott a történések döntő többségénél. Nem látod a szerelmi életüket, nem látod a veszekedéseiket. Nem azt mondom, hogy egyáltalán nincs igazad, mert a külső szemlélőt nem befolyásolják az érzelmei, ő nem fog emocionális hurkokba ragadni és nem fogja magát áltatni. Cserébe viszont sokkal felszínesebben lát bele a kapcsolatba, mint a résztvevő felek.


"Míg a másik már rég továbblépett,Te még mindig lobbyzol a kapcsolat érdekében."


Igen, ez az eset tipikus önáltatás, de itt nem is ezekről az esetekről van szó. Olvasgass a gyakorin, és megérted majd, miről van szó. Papírformaszerű menet, hogy ha - csak a példa kedvéért - jön egy csaj, hogy meghűltek az érzelmei, nem biztos benne, hogy szerelmes még, vagy éppen sok a veszekedés, vagy akármi más dolog elrontja a jól működő kapcsolatot, akkor mindenki reflexből dobálja a "már nem szeret/nem szereted, hagyd el", vagy a "ha ilyen bunkó veled, akkor nem érdemel meg téged", és egyéb hasonló f*szságokkal. Ezek viszont problémák, konfliktusok, amiket többnyire meg lehet oldani, ha mindkét fél akarja, csak meg sem próbálják. Ha mondjuk az egyik fél nem akarja megoldani, akkor persze már önáltatás erőltetni tovább.


A saját bőrömön is éreztem ezt, amikor a párkapcsolatom válságba került. Bár senki nem akarta ezt kimondani nekünk, de érződött, hogy mindenkinek az a véleménye, hogy ennek vége van. Valójában csak elromlott egy jó minőségű, megbízható gép, amit érdemes megjavítani. Nehéz volt, sokszor reménytelennek tűnt, de sikerült. Pedig itt majdnem minden felmerült, amin a párkapcsolatok meg szoktak fenekleni: rengeteg veszekedés, kibékíthetetlen ellentétek, megváltozott élethelyzetek és jellemek, kényszerű távkapcsolat, meghűlt érzelmek, harmadik fél, szóval minden.


Valójában az egész arról szólt, hogy az évek óta a felszín alatt lappangó problémáinkat hirtelen a felszínre lökte az életünk belépő néhány kellemetlen változás. Évekig nőtt egy pattanás a kapcsolatunkon, ami akkor egyszer csak kidurrant, és beterített mindent a genny. Itt az emberek többsége azt mondja, hogy itt már minden tiszta trutyi, menjünk innen. Mi ezzel szemben nekiálltunk takarítani, mert tiszteltük egymást annyira, hogy ha el is kell válnunk, legalább ne hagyjuk egymást gennyesen. Baromi nehéz volt, de megérte, mert most sokkal jobb a kapcsolatunk, tekintve, hogy megtanultuk a leckét.


Hogy mennyire láttak bele az objektív szemlélők a dolgokba? Semennyire, mert eleve tapasztalatlanok voltak ahhoz, hogy egyáltalán felfogják, hogy nyolc év alatt milyen kötődés alakul ki két ember között. Eleve nem láttak bele az életünkbe, csak a kiakadásunkat hallották, de azt már nem értették, mennyire arra figyel mindkettőnk, hogy a másik ne sérüljön. Szerintem sokan még most is azt gondolják, hogy a mi kapcsolatunk egy rakás szar, csak éppen beletörődtünk ebbe, mert gyávák voltunk váltani. Valójában meg sosem fogják megérteni, hogy közöttünk a kapocs még a legnagyobb balhé közben is sokkal erősebb volt, mint a látszólag jól működő kapcsolatok többségénél. Mi ott alaposan megtanultuk, hogy az objektív szemlélők mennyire károsak, és hogy mennyire negatívan tudnak befolyásolni, ha elbizonytalanodsz. A párom kategorikusan kijelentette, hogy soha többet nem fog tanácsot kérni a barátnőitől, mert egyszerűen túl gyerekesek (akarom mondani érett nők) ahhoz, hogy képesek legyenek hasznosan hozzáállni a problémához.

2013. máj. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!