Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell mindent elsietni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell mindent elsietni, a mai fiatalok nem gondolkodnak?

Figyelt kérdés
Miért kell "pasi" egy 14 éves kislánynak és miért kell "csaj" egy fiúgyermeknek? Szeretni csak úgy lehet ha ismered azt a másikat és nem a saját magad képére formázod, hanem elfogadod és ŐT szereted MAGÁÉRT. Ehhez persze jól kell tudni párt választani, ami nálam annyit tesz, hogy nagyvonalakban egyezik az értékrend az értékítélet, célok. Ez azonban csak úgy "kereshető" ha az ember már legalább saját magával tisztában van és van egy erős énképe. Amíg ez nincs meg, (márpedig egy 14 évesnek nincs ilyen)addig én nem látom értelmét. Ezzel most nem arra utalok, hogy a "nagy ő"-ig ne álljon szóba senkivel, mert az már a másik véglet, hisz tapasztalatra is szükség van, de akkor azt felelősen, gondolkodva tegyék. Persze egy mostani "trendy" tizenévesnek van MP4 meg hifi, "okos" telefon, de biztos, hogy valóban ezekre van szükség? Ezek hasznosak persze, de kétlem, hogy egy 30 éves érzelmileg ostoba, kiszolgáltatott ember azt mondaná "egy új plazma tv, most kisegítene a bajból". A szülők, miért nem beszélgetnek gyermekükkel, miért nem segítenek nekik a jó, értékes párválasztásban? Nekik vajon megtanították? (Ismerem a keresőt, volt már HASONLÓ kérdés, magam is tudom)
2009. ápr. 12. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Csak egyetérteni tudok...
2009. ápr. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Hat ne haragudj,de szerintem nem minden 14 eves olyan eretlen mint amilyennek te hiszed...A vilag fejlodik,es a tinik informalodnak monstmar nagyon sok helyrol (internet,tv,ifjusagi magazinok,stb.) es szerintem a mai fiatalok hamarabb ernek mint paldaul a 20-30 evvel ezelottiek.Persze biztos vannak olyanok akik meg tenyleg nagyon tapasztalatlanok,de ha nem kezdik el valamikor es nem probalkoznak,nem tudjak h milyen egy kapcsolat,stb akkor honnan lenne tapasztalatuk?:-?
2009. ápr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Tényleg jól informálódnak, ha ecetes/citromos tampont dugdosnak magukba esemény utániként meg ehhez hasonlók...
2009. ápr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Hat ezeket az ecetes citromos dolgokat is biztos hallottak valahonnan,nem ok talaltak ki...Egyszer majd eszreveszik h nem hasznal es akkor majd rajonnek h Hoppa!De hulye vagyok.... Es legalabb egy eletre megtanuljak...
2009. ápr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szerinted komolyan értékelhető tudást ad egy magazin vagy az internet? Nem zavar, hogy azokból amiket felsoroltál éppen csak a személy, a közvetlenség, maga az ember marad ki? Szerinted az internet nagyban hozzájárul egy gyermek személyiségfejlődéséhez?
2009. ápr. 12. 13:48
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen egyetértek a kérdezővel. Az a fránya nagy haladás meg a fejlett világ teljesen háttérbe szorítja az EMBERI KAPCSOLATOKAT! Itt már minden a tv-ről internetről telefonról sms msn-ről szól. Beszélgetni kellene, megismerni az embereket és nem csak látásból. Ez egyre inkább elmarad.
2009. ápr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Én azért lobbizok, hogy vasárnap semmi ne legyen nyitva. Se Tesco, se Auchan se semmi. Legalább vasárnap lehessen együtt az ember a gyerekével, családjával. Nem kereskedelmi egységnél, de szolgáltatóiparban dolgozom két műszakban, gyakorlatilag reggeltől estig. A világ olyan irányba ment el, amelyben sajnos nincsenek igazi emberi kapcsolatok, mert nem hagyják! Dolgozni kell éjjel nappal a megélhetésért, nincs idő semmire. Valóban egy kisgyerekes anyának a Tescoban kell dolgozni vasárnap éjjel azért, hogy néhány piát eladjanak?! Mikor tanul a gyerekkel, mikor játszik, mikor beszélget? Inkább megveszi az okos telefont a gyerekének így tompítva a lelkiismeretfurdalását amiért nem tölt vele több időt. Nagyanyáink tizenévesen mentek férjhez, szültek gyerekeket ezzel azt hiszem nincs gond a világ és az elvárások változtak nagyot. Egyébként én 14 évesen ismerkedtem meg a férjemmel, lassan 20 éve együtt vagyunk nagyon boldogan élünk, van egy csodálatos gyermekünk. Harmincon túl a kialakult énképünk miatt szerintem nehezen fogadjuk el a másikat, sokkal nehezebben csiszolódik össze egy pár. Látom a körülöttem élő 30-as, 40-es barátaimat akik párt keresnek. Szenvednek!!
2009. ápr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%

en 15evesen vesztettem a szuzessegemet es mar tobb mint 10honapja vagyunk egyutt a parom 17eves es en 2es fel honap mulva leszek 16;)

es akinek nem tetszik a valszom lepontozhat mi nagyon szeretjuk egymast es mas velemenye nem szamit;)

2009. ápr. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

Kb. ennyi röviden: Legyen technológia fejlődés mert annak nem szabad és soha nem is fog megállni. De attól még emberi kapcsolatoknak lennie kell. Mivel az ember is társas lény. Aki nem akarja elolvasni annak elég ezt, hogy meg értse.


Hát... Én azért nem értek egyet a kérdezővel, mert tapasztalatot nem lehet elmagyarázni, megtanulni. Csak akkor lehet megtanulni, ha át is éled. És minél korábban kezdesz annál nagyobb lesz a tapasztalatod.(jó azért nem 5 évesre gondoltam meg hasonló.) De azért már az ember ismeri magát 14 évesen. Jó technológia fejlődésnek ára is van. És szükség van rá. De nem csak ezekre. Hanem érzelmekre is. Legyen számítógép meg minden, mert tök jó, hogy van így látod fel lehet tenni kérdéseket például. De az nem szabadna, hogy átvegye a szerepet az életünk be.

2009. ápr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Mint minden dolognak, a fejlődésnek is van 2oldala, pozitív és negatív is. Szerintem sajnos a negatívumok vannak fölényben és ok, jó a net, meg minden elektromos kütyü, de az a baj, h sajnos nagyon elferdítik az értékrendet! Szerintem egyre több emberben felmerül a kérdés, miért kezd egyre ,,normálisabb,, lenni, hogy a gyerekek több időt töltenek a gép előtt, mint pl. a parkban, játszótéren, szüleikkel? Miért beszélgetnek egyre kevesebbet személyesen, mint virtuálisan? Ok, fejlődés, meg minden, de valah meg kellene találni az aranyközéputat, mert ha így folytatódik, lassan már szia-szia lesz csak a szülő-gyerek beszélgetés és egyre több lesz a probléma is !
2009. ápr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!