Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak az amerikaiak buták, a...

Csak az amerikaiak buták, a többi nemzet meg nevet rajtuk? Miért?

Figyelt kérdés

Gyakori eset, hogy nevetnek az emberek az amerikaiakon. Lehet ez egy tudást szükségelő showban elhangzott dolog miatt, egy kérdés miatt, amire nem tudták a választ. Legtöbbször földrajzi kérdések. Nevetnek rajtuk, ha nem ismernek egy USA-n kívüli, nekik tengeren túli országot, várost, fővárost, földrajzi helyet.

De én például kíváncsi lennék arra, hogy Európából, vagy más kontinensről (Amerika kivételével) mekkora arányban tudnák jól megmondani (nem tippelni) az Egyesült Államok tagállamainak fővárosait, vagy mennyi ember tudná felsorolni a tagállamokat. Vagy hányan ismerik az ott élők szokásait, ünnepeit.

Ha kinevetünk embereket, akkor miért nem gondolunk arra, hogy egyáltalán mi mennyire ismerjük az ő "dolgaikat"?


2009. dec. 29. 20:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Annyira bírom az ilyen nagyon okos embereket, mint az utolsó. Te honnan tudod, hogy pontosan a 80-90% hülye? Mire ez a magabiztosság?
2010. jan. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést egy magyar tette fel. Érdemes elolvasni a válaszokat, mielőtt lehülyézzük az amcsikat. http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__hadsereg-hadvezetes_..
2010. jan. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

szerintem mindenhol vannak buta eberek, de mivel az USA-ban többen élnek, ott a buta emberből is több van


az USA-ban végeztek egy felmérést: az emberek hány százalékat tudja, hogy mely államból származik a KFC /Kentucky Fried Chicken/ és az emberek 75%-a nem tudta

De Mo.-on az emberek kb 80%-a megdöbbbent azon, hoyg a Balcsi vize 2/3 részben hidrogénból áll...

ezek pedig átlagosan szinte mindenhol igazak:

az emberek szerint veszélyes gáz a dihidrogén-monoxid (H2O), és betiltanák a nártium-kloridot (konyhasó)

de azért vegyük figyelembe, hogy minden nap az esti híradóban lehet róluk halani valamit (nem arra gondolok hogy mennyire buták)szóval mégis csak viszik valamire...

2010. jan. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

előző vagyok

bocsi de lehet hogy a szám adatok baramságok és túlzások, nem tudom,én is úgy hallottam őket

2010. jan. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Scorpionsolid válasza:

Földrajz vagy általános tudás ide vagy oda, azért az amerikaiaknak vannak fura dolgaik,én inkább erre lennék kíváncsi. És igen, filmben látom ezeket a dolgokat, de csak amerikai filmekben. A viselkedésük. Nekem nagyon "primitív", sokszor gyerekesen röhejes és szekunderszégyenem van tőle.

Pl amikor valami jó történik velük és őrjöngve ugrálnak meg visítanak. Bármitől hamar izgalomba jönnek és kikelnek magukból.

Én nem tudom, de engem anyám úgy tanított, hogy fiam viselkedj.

Vagy miért kell állandóan alázni egymást és utánna fél méterről az arcába mutatni, hogy bámm, ezt megszívtad, aztán meg a mellét verni és ugrálni,üvölteni mint valami majom? Primitív.

Emberek vagyunk, nem majmok.

Meg az állandó versengés, hogy ki győzött. És aki nem győzött, az már a lúzer,azt kiközösítik, elverik, kinevetik..

Felnőtt korban mégis ki a fct érdekel pl hogy épp az én karácsonyi dekorom jobb vagy a szomszédé és akkor meg én vagyok a lúzer meg a vesztes ha neki több az égő a házán? Vagy hogy az iskolai ünnepségen ki adott el több sütit? Kit érdekel?? Mit kell ilyesmikkel foglalkozni?

Tapossák meg verik egymást, mert black friday van? Mivan??

Az iskolában meg a táborokban "beavatás" van a gyerekeknek, ahol az idősebbek az alfadeltapí házból alázzák őket meg a fejüket nyomkodják a wc kagylóba, meg hasonlók? Ilyen traumákat egy ember főleg egy gyerek magával hordoz, aztán felnőttkorra meg mindegyiknek van saját pszichológusa?

És ne mondja nekem senki, hogy ez csak egy film és nem kell komolyan venni, oké, de akkor egy európai filmben miért nem mutatnak ilyen európát úgymond? Ez csak az amerikai és nem az összes, viszont kizárólag az amerikai filmekben szerepel.

Hát nem tudom gyerekek, de én biztos hogy nem szeretnék egy ilyen országban meg közösségben élni, mert én szégyellem magam miattuk, komolyan, hogy hülyék mint a sggem és hogy lehet így civilizálódni? Meg így viselkedni másokkal? Nekem primitív és taszító ez az egész. Van még valaki így vele?

ápr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!