Csak az amerikaiak buták, a többi nemzet meg nevet rajtuk? Miért?
Gyakori eset, hogy nevetnek az emberek az amerikaiakon. Lehet ez egy tudást szükségelő showban elhangzott dolog miatt, egy kérdés miatt, amire nem tudták a választ. Legtöbbször földrajzi kérdések. Nevetnek rajtuk, ha nem ismernek egy USA-n kívüli, nekik tengeren túli országot, várost, fővárost, földrajzi helyet.
De én például kíváncsi lennék arra, hogy Európából, vagy más kontinensről (Amerika kivételével) mekkora arányban tudnák jól megmondani (nem tippelni) az Egyesült Államok tagállamainak fővárosait, vagy mennyi ember tudná felsorolni a tagállamokat. Vagy hányan ismerik az ott élők szokásait, ünnepeit.
Ha kinevetünk embereket, akkor miért nem gondolunk arra, hogy egyáltalán mi mennyire ismerjük az ő "dolgaikat"?
C'ela zsiznyi.
Mondja a félművelt albán.
De ha mi is oda születtünk volna, akkor mi is ilyenek lennénk, nem?
Ezzel azt akarom mondani, hogy nem tehetnek róla, nem?
"Csak az amerikaiak buták, a többi nemzet meg nevet rajtuk?"
Minden országban vannak okosak és buták. Mind a kettőből sok van mindenhol, főleg butából.
"De én például kíváncsi lennék arra, hogy Európából, vagy más kontinensről (Amerika kivételével) mekkora arányban tudnák jól megmondani (nem tippelni) az Egyesült Államok tagállamainak fővárosait, vagy mennyi ember tudná felsorolni a tagállamokat."
Nem sokan, de az amerikaiak közül sem. Kétlem, hogy az amerikaiak többsége fel bírná sorolni az államokat Delaware, Rhodes Island, Maine és Vermont államokkal együtt. A fővárosaikat még kevésbé. Ugyanis egy kaliforniai ember számára tényleg nem fontos Delaware és Vermont. Azt sem hiszem, hogy sok amerikai tudja, hogy mondjuk Alaszka fővárosa Juneau és nem Anchorage.
Kiknek kell tudniuk fővárosokat? Senkinek, kivéve az iskolás gyerekeket, akik erre kapnak jegyet. Felnőttek nem jegyeket kapnak, hanem dolgoznak. Vasállványzatokat hegesztenek, disznót vágnak, agyakat műtenek, mikrochipet terveznek, kukákat űrítenek ki. Földrajzi tudásra elenyészően kevés embernek van szüksége. Engem meglep, hogy ennek ellenére milyen sok amerikai felnőtt meg tudja mondani, hogy van ilyen, hogy Bukarest (vagy Budapest? majdnem).
"Ha kinevetünk embereket, akkor miért nem gondolunk arra..."
Az ember a vicceken nevet. Amikor nevetünk, nem komolykodunk.
"De ha mi is oda születtünk volna, akkor mi is ilyenek lennénk, nem?
Ezzel azt akarom mondani, hogy nem tehetnek róla, nem?"
Inkább az oktatási rendszer hibája.
És a mentalitás is belejátszik valamennyire. Azt hiszik övék a világ, ők elboldogulnak maguktól is, így nem kell ismerniük, hogy mi van az Isten háta mögötti Európában.
Ha náluk is bevezetnék a mi poroszos iskolarendszerünket, akkor ott is kialakulna egy elég széles réteg, aki azért megfelelően művelt.
"De gondolom azért ott is akadnak olyanok, akik csak simán érdeklődnek a földrészek iránt, mi, hol, merre, mi a fővárosuk, nagyobb városok ilyesmi..."
Nyilván ott is érdekli ez mondjuk minden 10. embert.
Az USA-ra az a jellemző Magyarországhoz képest, hogy több a nagyon buta és a nagyon okos ember. A középső réteg kisebb.
Próbálok nem elfogultan válaszolni, mert itt élek az USA-ban és a családom nagy része itt született már...én nem feketén-fehéren látom ezt a dolgot, mint az előttem írók nagy része. Vannak olyan dolgok, amiket nem tudnak annyira, mint máshol. Vannak, amiket jobban tudnak, mint máshol. Feltehetnénk a kérdést, hogy pl. az oroszok, kínaiak és hozzájuk hasonló nagy és befolyásos országok miért tudják, hogy hol van Franciaország vagy azt, hogy Afrika egy kontinens, míg az amerikaiak nem? Feltehetnénk azt a kérdést is, hogy számít-e ez a mindennapi életben és a megélhetés szempontjából, mert ettől még az USA a világ egyik legirigyeltebb és leggazdagabb országa, ahol a butának kikiáltott emberek is tudnak érvényesülni, míg Magyarországon hiába állítják, hogy okosabbak az emberek, a dolgok sokkal rosszabbul mennek nagyon sok értelemben - nem csak politikailag és gazdaságilag. Kérdés az is, hogy a tudás az csak a tények bemagolásából áll vagy sokkal többől, amit viszont itt az USA-ban nagyon jól megtanítanak. Szóval sok kérdés felmerül. Szerintem az itt élő embereket nem kellene összehasonlítani pl. a magyarokkal, mert ahogy már írtam, vannak dolgok, amikben az itteni emberek 100-szor jobbak. Pl. sokkal önállóbbak, függetlebbek, van saját véleményük olyan dolgokról, amikről a magyarok nagy részének nincs, gyakorlatiasak, munkaszeretőek, a környezet tisztán tartására nagy gondot fordítanak stb. Mo. ennek az ellentettje hiába van meg a nagy intellektuális tőke meg a "tudás", ha nem tudnak vele mit kezdeni. Ez is visszavezethető az oktatási rendszerre, ami nem azt tanítja meg, hogy hogyan kell gondolkodni, hanem azt, hogy mit gondolj.
Tudod kérdező, most lehet, hogy magam ellen is beszélek, de pl. a páromnak fogalma sincs arról, hogy melyik államnak mi a fővárosa itt az USA-ban, pedig itt született. Ez az oktatási rendszer túl liberális, de a magyar semmivel sem jobb, csak máshogy van elszúrva. Maradjunk annyiban, hogy egyik rendszer sem tökéletes, de mindkettőnek vannak előnyei. Szerintem az európaiak a történelmük fitogtatása miatt hiszik csak azt, hogy bármivel is különbek az itt élőknél, pedig ez semmit nem befolyásol. Mit tanult a magyar a történelméből? Nem sokat...
"De gondolom azért ott is akadnak olyanok, akik csak simán érdeklődnek a földrészek iránt, mi, hol, merre, mi a fővárosuk, nagyobb városok ilyesmi... Beszéltetek itt arról, hogy nem látnak tovább a tengernél.. ez is csak általánosítás, nem? Ha egy óriási létszámú tömeget összegyűjtünk, akkor tényleg alig egy-kettő fog tudni válaszolni a pl. Európával kapcsolatos kérdésre, ami alap szint errefelé? Mindenki tényleg ilyen műveletlen, ahogy általában mondják, vagy csak látott valaki egyet, aki nem tudta, hol van Európa, és ezért általánosít az egész nemzetre?"
Most meg átesel a ló túloldalára.
Az amerikaiak 80-90%-a köztudottan hülye. Na ez nem az ő hibájuk, hanem az oktatási rendszeré. Mint azt már mondtuk.
Vannak olyanok is szép számmal, akik kellőképp műveltek, sőt, még műveltebbek is nálunk, csak ez az összlakossághoz képest elenyésző kisebbség. ÉS, ezek közül majdnem mindenki vagy bevándorló, vagy legalábbis nem az USÁ-ban tanult.
A mentalitásukban van a hiba. Nem a felfogóképességükben.
Illetve az oktatási rendszerben, mint azt már mondtuk, de azt is a mentalitás okozza.
Vannak okosak, csak nagyon kevesen. Minden tizedik? Én azt mondanám, minden ezredik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!