Milyen a tipikus proli?

Figyelt kérdés
2014. máj. 15. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Kinézetre: melegítőt hord, vedeli a sört a lépcsőház előtt, igénytelen, lepukkant.

Mentalitásra: mindenkit szid, aki nem kubikolós munkát végez, mert az szerinte nem munka (mondja ezt úgy, hogy közben várja a segélyt). Aki egyetemen tanul, képzi magát, olvas, az a szemében egy élősködő nulla. Szórakozási igényszintje: Való Világ, Barátok közt, Éjjel-nappal Budapest. Színházban, kiállításon sose volt, maximum gyerekként, az iskolai csoporttal. Röviden így tudnám összefoglalni. Nagyon fontos megjegyzés: a proli nem keverendő össze a tisztességesen dolgozó munkásemberrel!

2014. máj. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Az első nagyon jól írja,és folytatnám:


A Ratkokorszak és a szockomm.rendszer által és idején kitermelt társadalmi réteg.Előre gondolkozni nem tud,max.csak 2 napra.Életének lényege a zabálnivaló,az olcsó sör,és a cigaretta.Belső értéke nincs,kifelé próbál menőnek látszani,részletre vett okostelefonnal,tiritarka piaci ruppótlan ruhákban.A telefont úgy veszi fel,hogy na mondjad.

Mindenhez hülye,semmilyen normális munkát nem lehet rábízni.Általában külvárosokban él,összegrafitizett ócska Ikarusbusszal jár haza.

Hőbörög,elégedetlenkedik,és mindent elvár az államtól.

Munkavégzés esetén minőséget nem nyújt,nem lőnek azzal nyulat alapon dolgozik,az ő nyelvén melózik.Számára a munkának nincs értéke.

Nem jár semmilyen kúltúrált helyre,kirándulni,stb.,hugyszagú lakótelepek padjain sörözik.

Nem próbál meg felemelkedni,inkább a rendes embereket akarja lehúzni az ő szintjére.

Gátlástalan,jellemtelen,sunyi,megbízhatatlan.Igénytelen,bagó és sörszagú,szemetel.

M1-et,Hír tv-t sosem néz,csak a celebeket,akik ugyanolyan prolik,mint ő maga.Alig van pénze,de a média minden formáját használja.

Facebook-on mindig a pont aktuális miniszterelnököt szídja,szerinte az lenne a jó,hogy mindent osztogassanak el a népnek,mint anno,most is legyen 3.60 a kenyér,és 5 Ft a kőbányai sör.

Mindent elcsesz,nagy problémája a fejlődő,gondolkozó rendes társadalmi rétegnek.

És még lehetne sorolni...

2014. máj. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Első vagyok: az előző válaszoló összefoglalására reflektálnék még annyit, hogy szintén nagyon lényeges, hogy nem az anyagi helyzet a szűrő, amikor a fogalmat definiáljuk. Ugyanis létezik pénzes proli is: tipikus jellemzője, hogy a rendszerváltáskor kapaszkodott fel az uborkafára és ész nélkül szórja a pénzt, különösen státusszimbólumokra: nagyképernyős tévé, BWW, indokolatlan fuxok a végtagjain. Beszéde, igényszintje, gondolkodása ugyanúgy sekélyes; tartaléka nincsen, ha elköltötte a pénzt, átmegy a sörözős, g*cizős, köpködős proliba. Élőhelyei: a városok felkapott környékei, Budapesten a tipikus újgazdag prolik főleg a Rózsadombon élnek. Szórakozási igényszintje: céltalan kódorgás a plázában, pénzszórás hasznontalan ingóságokra, fast-food ételek zabálása. Kulturális igénye ugyanúgy a valóságshow-k nézésében csipszzabálás közben illetve a Barátok közt bámulásában merül ki.
2014. máj. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Egyetértek, de érdekes, hogy amit írtok, az nagyrészt ráillik Bukowskira is, aki ennek ellenére meghatározója a modern irodalomnak. Kell a proli réteg, mert a sz.arból élet fakad, csak ki kell várni. :)
2014. máj. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Ja, meg Petri György mellé se ültette volna le az ember a gyerekét a buszon, oszt' mégis.

A proliság nem anyagi helyzet, talán nem is környezeti ártalom, inkább mentalitás.

Na, most hogy így átgondoltam, újra egyetértek veletek. :D

2014. máj. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

A második vagyok ismét.

Azt még elfelejtettem írni,hogy általában a proli fogatlan,vagy nagyon rosszak a fogai,fogorvos helyett inkább nagy plazmatévét vesz,meg piát.

Egyébként teljesen egyetértek azzal,hogy a proli nem a munkásembert jelenti.Vannak munkájukat kitűnően végző,ügyes jó megjelenésű szakmunkások is,akik rendesen,jól,és becsületesen élnek.

A pénz sem jelent semmit,gazdag(-nak tűnő),ajudis gyúrunkvazzés bunkók,akik egyébként a 90-es évek bukott nagymenői tele milliós adósságokkal ugyanolyan sz.r senkik,mint egy fogatlan proller valamelyik külvárosi aluljáróban.

2014. máj. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Ezt olvassátok el, respekt a szerzőnek:


[link]

2014. máj. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

2/6-os vagyok.

Kedves utolsó,én olvastam már régebben azt az írást,blogot.

Nagyon nagyon jó,teljesen az igazságot írja,ajánlottam másoknak is.

És itt egy másik:

[link]

2014. máj. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
36%
Mint Te...
2014. máj. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2015. szept. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!