Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Utcán zokogó embert látsz,...

Utcán zokogó embert látsz, mit teszel? Ha te lennél a helyében, örülnél, ha odamennének?

Figyelt kérdés

1-2 hete késő éjjel mentem haza egyetemből, és egy buszmegállóban egy 30 év körüli hölgy nagyon zokogott. Segíteni akartam, csak nem tudtam, hogy hogyan tudnék egyáltalán, vagy zavarnám-e. Azóta lelkiismeret furdalásom van, mivel még csak oda se mentem hozzá megkérdezni, hogy tudok-e valamiben segíteni.


Ha ti lennétek ilyen helyzetben, zavarna, ha odamennének idegenek?



2014. ápr. 11. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát bennem is lenne késztetés, hogy odamenjek, de valószínűleg nem tenném. Én akkor zokogtam hangosan az utcán, mikor az állatorvosi rendelőből tartottam hazafelé, miután megtudtam, hogy meghalt a kutyám. Nem örültem volna, ha bárki is odajön kérdezősködni.
2014. ápr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az ember általában akkor sír az utcán, amikor már akkora a fájdalma, hogy nem tudja magába tartani akkor se ha látják.

Én is sírtam már utcán, nem tudom, hogy hogy reagáltam volna, ha odajön hozzám valaki.

Szerintem még jobban elkezdtem volna bőgni, hogy egy vadidegennek fontosabb ,hogy hogy vagyok mint annak akinek kellett volna hogy ez számítson.

Beszélgetni biztos nem beszélgettünk volna.

2014. ápr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Egyszer egy villamoson láttam egy zokogó lányt, odamentem kedvesen megkérdeztem, hogy tudok-e segíteni?

Azt mondta nem, de mondtam neki, hogy tényleg segítek bármiben, de nem akarta.

Ha nőt látnék sírni mindenképpen odamennék, férfihoz nem.


25\L

2014. ápr. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Én is láttam párszor síró lányokat és gondolkodtam, hogy felajánljak zsepit nekik vagy valami, de a végén nem tettem. Aztán én is kerültem olyan helyzetbe, hogy utcán/bkv-n sírtam, és csak azt akartam, hogy hagyjanak békén, az is idegesített ha valaki bámult mint valami birka. Mindig akkor volt ez velem, mikor épp megtudtam, hogy meghalt valakim, és hát az embernek nem az a hobbija, hogy nagy publikum előtt zokogjon, igen nagy az esélye, hogy valami komoly dolog történt és semmit se tudnál tenni...
2014. ápr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Ahol en elek, ott odamennenk, es megkerdeznenk, hogy segithetunk e valamiben. Ne haragudjatok, de ha egy siro azt akarja hogy hagyjak beken, akkor ne nyilvanosan bogjon. Sokszor csak annyi segitseg kell, hogy megkerdezzuk, rendben van e minden. Ez az ami megallitja a konnyeket. Ha a siro nyilt egy beszelgetesre, akkor az is megtortenhet.
2014. ápr. 12. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
90%
Hát utolsó, én pl mindig sokkal jobban elkezdek sìrni ha kérdezösködnek, vagy nyugtatgatnak, ilyenkor csak annyit szeretnék, hogy hagyjanak békén, hagy kegyek egyedül. Nem hogy idegenek, de még ismerösök is... Szóval szerintem ez egyénfüggö...
2014. ápr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 talánvalaki válasza:

1.én egy nagyon kicsi faluban lakok (kb. 300 fős) úgyhogy nem igazán vannak vad idegen zokogó emberek az utcán.

2.Én nem zokogok az utcán.

3.Engem ha mégis zokognék az utcán nagyon idegesítene.

2014. ápr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Arnold901005 válasza:

Már mentem oda egy lányhoz, megköszönte, de mondta, hogy nem tudok segíteni, szóval nem erőszakoskodtam, mentem tovább.


Én is voltam ilyen helyzetben és az túlzás, hogy zokogtam, de csendben folytak a könnyeim, akármennyire is vissza akartam fogni (akkor jöttem a kontrollról, ahol a lehető legrosszabbat közölték velem) és leültem egy padra, emészteni a hallottakat. Akkor odajött egy idősebb hölgy, de mondtam, hogy nem tud segíteni. Nagyon ciki volt, még úgy is, hogy csak könnyeztem, csendben voltam és nem vágtam pofákat sem. Igyekeztem is nagyon gyorsan észhez térni...

2014. jún. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!