Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent, hogy "egy ültő...

Mit jelent, hogy "egy ültő helyében"?

Figyelt kérdés
Az ültő jelentése is érdekelne...köszi! (:
2012. szept. 10. 20:51
 1/5 rajcziz ***** válasza:
100%

egy ültő helyében - egy huzamban; tehát leül és megállás nélkül megcsinál valamit

az ültő szót én még nem hallottam ezen a kapcsolaton kívül

2012. szept. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez egy összekapcsolt szó külön nincs értelme, nincs ilyen szó hogy ültő
2012. szept. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ültő szót én sem hallottam magában, de lehet, hogy az öltő(pl. emberöltő, tehát ahelyett, hogy egész életében részletekben csinálná, megcsinálja egyszerre) szó régiesen, tájszólásban.

Vagy annyit jelent, hogy egyszer leül és megcsinálja, addig fel sem áll, amíg nem végez.

2012. szept. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
jelentése egyhuzamban, megállás nélkül folyamatosan és befejezve. Az ültő azt jelenti, ülés közben, ültében teszi. Vagyis egy olyan cselekvés amelyet ülés közben végzünk. A magyar nyelv nem szereti a terjengősséget, ezért a befejezettséget és a folyamatosságot egyszerre fejezi ki: "amíg tette, végig ült" és "ülő" állapotban tette - e kettő összevonásaként jelenik meg. Nehéz olyan helyzetet találni, amikor más összefüggésben ugyanez a szituáció, ezért nem hallani más esetben ezt a kifejezést.
2012. szept. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyszerű! Minden világos! Köszi szépen, mindenkinek!
2012. szept. 11. 19:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!