Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek műveletlen vagyok?

Szerintetek műveletlen vagyok?

Figyelt kérdés

Az imént volt a testvéremmel egy igen komoly vitám. Ő azt vágta a fejemhez, hogy mivel nem szeretem a Harry Pottert, a Gyűrűk Urát és a Trónok Harcát sem, műveletlen, idézem "paraszt" vagyok a kortársaimhoz képest. Nem tudom megmagyarázni, egyszerűen nem tetszenek ezek a regények. Ezek helyett jobban szeretek irodalmi regényeket, verseket olvasni, festményeket nézni, történelmi cikkeket olvasni. A nővérem szerint ez furcsa és elítélendő, mert emiatt kivet a korosztályom. Szerintetek ez helyénvaló? Miért ítél meg emiatt?

22/L


2014. ápr. 5. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem, te megelőzöd a kortársaidat. Ez a fajta igényesség egyre kevésbé jellemző, úgyhogy ne csodálkozz a reakciókon.
2014. ápr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ízléseken nem lehet vitatkozni. Én sem bírtam Harry Pottert olvasni.
2014. ápr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Ízlések és pofonok. Az emberek nem egyformák és én ebben nem találok semmi kivetnivalót. Ha mindenkinek ugyanaz tetszene, az szerintem unalmas lenne.

Ezek szerint a szempontok szerint én is műveletlennek számítok, mert egyiket sem olvastam. Más dolgok jobban érdekeltek.

20/L

2014. ápr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Ha ez kérdés számodra, akkor igen. Gyanítom, inkább költői a felvetésed. Nem mondom, hogy a felsorolt könyvek nem irodalmi alkotások, de messze nem a legnemesebbek közé tartozik. Ha ma egy fiatal verset olvas, valóságos csoda! Régen sem volt tömegek szokása, de kevesen olvasnak manapság bármit, verseket meg alig.

Magáról állít ki szegénységi bizonyítványt a testvéred. Szersd őt ilyennek, de maradj meg ezen "parasztságok" mellett.

2014. ápr. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mustafa33 ***** válasza:
47%
Most ebben mi a kamu? mert ezek az "irodalmi művek" a tizenéves (12-16) éves korosztálynak valók. nem 22 évesnek, és méginkább nem még idősebbnek. De ha igaz, akkor nem veled van baj, hanem a nővéred infantilis azaz gyermeteg. Egy 22 éves fiatal az már komoly felnőtt sorba lépett, annak már nem gyerekmesékel kellene foglalkoznia, hanem igazi irodalommal.
2014. ápr. 6. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel, bármely ember szerint "műveletlen paraszt" lehetsz, ha a saját érdeklődési körén belül nem tudsz hozzászólni valamihez. A műtrágyákhoz, a politikához, a neveléselmélethez, a dízelmotorokhoz, az atomfizikához, stb...

Végül is elmondható manapság már mindenről, hogy alap műveltséghez tartozik.

Testvéred kissé korlátolt...

Vágj vissza valami olyannal, amit viszont illene minden embernek tudnia, gyanítom a herripottyer rovására vannak homályos részek nála...

2014. ápr. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

" Ezek helyett jobban szeretek irodalmi regényeket, verseket olvasni, "


Miért, szerinted a testvéred által felsorolt könyvek nem irodalmi regények? Enyhe fogalmozavarban szenvedsz. Neki sincs igaza, de itt egy picit te is "megcsillogtattad" a műveltségedet.


Nem azt mondom, hogy pl. a Gyűrák urát mindenkinek ismernie és szeretnie kell, de az is nevetséges tendencia, hogy itt az oldalon sokan, főleg fiatalok azt bizonygatják, hogy ők bizony csak szépirodalmat olvasnak és minden, ami manapság népszerű az szenny és elbutítja az embert.


Másrészt a szépirodalmi művek NEM voltak az irodalom legnagyobb műveinek nyilvánítva már a megírásuk pillanatában, mert egy irodalmi mű kontextusa is fontos.

2014. ápr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyiket sem lattam vagy olvastam volna. Gyerekesnek tartom oket, foleg a Harry Potter-t. En eletrajzokat imadok olvasni. nem szeretem ezeket a tulfantazialt valamiket. Nem erzem magam muveletlennek, es Te sem ugy hangzol. Nem hiszem, hogy megital, csak pizskal, rajott a dili.
2014. ápr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!