Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha nem vagyok az üzlet színvon...

Ha nem vagyok az üzlet színvonalához öltözve, az eladó akkor is köteles kiszolgálni, de ha ezt elmulasztja, vagy nem tetszik a hangneme akkor a panaszkönyvbe lehet írni, vagy hova?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy hol tudom nem tetszésem kifejezni, ha az eladó illetlenül viselkedik? már nem egyszer előfordult, hogy nem voltam kiöltözve márkás ruhákba, és lenézően kezeltek, vagy nem köszöntek. egyszer mikor megkérdeztem a táska árát akkor úgy néztek mintha valami utolsó csöves lennék akinek nincs rá pénze, aztán amikor megvettem, kifizettem, távozáskor nem köszöntek vissza. és az egyik üzletben már kétszer előfordult hasonló, és eléggé bosszant, ahogy kezelnek.
2014. márc. 27. 20:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
Úristen mekkora probléma... Úgy tálalod, mintha bottal ütöttek volna vásárlás közben. Ha nem tetszett a kiszolgálás, minek mégy vissza ugyanabba a boltba? Ennyire mazochista vagy? Akkor meg miért jössz ide sopánkodni? Ha ez ennyit számít neked, akkor menj másik boltba táskát vásárolni, ahol nem lesz kifogásolható a kiszolgálás.
2014. márc. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
15%
tisztelni akkor fognak, ha te is tiszteled a masikat. nalad ez lathatoan nem megy, ha latod, hogy az uzlet elegans, es te a szakadt joggingodban mesz be, megis mire szamitasz? az en uzletem lenne, ki is dobatnalak, bunkokat nem vagyok koteles kiszolgalni.
2014. márc. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Ha valamivel elégedett vagy, vagy ha valamivel nem, akkor írhatsz a vásárlók könyvébe.

De én sem értem, hogy ha valahol nem vagy megelégedve a kiszolgálással, akkor ne menj oda többet vásárolni, minden márkát meg lehet kapni több helyen is.

2014. márc. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem szakadt cuccokban dobta a pultra a pénzt a kérdező, hanem hétköznapi ruhában, amiben az emberek dolgozni is járnak, bement egy táskaboltba, hogy végre megjutalmazza magát valamivel, amiért túlélt még egy hónapot. Erre az fogadja, hogy emberszámba se veszik, és hogy úgy vizslatják, mintha attól tartanának, hogy lopni készül. Ez a magatartás pedig igenis sértő, hiszen ő tisztességes ember.


Tessék elkérni a vásárlók könyvét, majd a boltvezetők tesznek róla, hogy valamivel kedvesebb alkalmazottak legyenek a boltjaikban. Így jár, aki nem vevőközpontú, kedves és kommunikatív. Ha nem szeret emberekkel foglalkozni, akkor ne menjen eladónak.

2014. márc. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
10%

#4-es, de ha egyszer már ilyen, számára sértő, lekezelő módon bánnak vele, akkor minek megy vissza másodjára is ugyanabba a boltba? Generálni saját magának a feszkót? Élvezi ha semmibe veszik? Én ezen vagyok kiakadva...

Ahol nem látnak szívesen, oda nem megyek vissza, és rövidre zártam a dolgot, nem pedig visszamegyek és abajgok, hogy már másodjára kifogásolható módon szolgáltak ki...

2014. márc. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
4es köszi a normális választ. a többieknek meg, nem, nem szakadtan jelentem meg, hanem egyszerű ruhában, farmer, lapos cipő, nem voltam kimaszkírozva és telerakva arannyal. azért mentem oda vissza, mert Magyarországon csak egy boltjuk van, arra meg se időm se energiám, hogy egy táskáért vagy akármiért külföldre rohangáljak.
2014. márc. 27. 21:26
 7/15 A kérdező kommentje:

és igenis ez nagy probléma, mert ha már valaki megdolgozik a pénzéért és úgy gondolja, hogy ott költi el azt a nem pár tízezer forintot, akkor megérdemli a tisztességes kiszolgálást.


egyébként már olyan is volt, hogy "topisan" ékszerboltban kértem hogy mutassanak bizonyos fajta gyémántékszert, az eladó szájhúzva mutatott egy darabot, és az azt követő nap, kiöltözve, gyémánt ékszerrel fülemben-nyakamon visszamentem, hogy ilyesmire gondoltam, csak fehér aranyban, és persze akkor már volt olyasmi :)


csak annyi a bajom, hogy ha én tisztességesen köszönök, stb akkor elvárom ugyanezt viszont, attól függetlenül hogy vagyok épp öltözve.

2014. márc. 27. 21:39
 8/15 anonim ***** válasza:
18%

Csak kibujik a szög a zsákból :D

Ha Te többtízezer forintos táskákat vásárolgatsz, akkor kötve hiszem, hogy annyira nagyon "megdolgoztál" volna a pénzedért.

Másrészt, aki ennyit keres, hogy többtízezer forintos táskákat vásárolgat magának, az igazán tisztában lehetne vele, hogy ilyen szinten a képmutatás, az exchibicionizmus szinte már mindennél fontosabb - vagyis nem az a nem mindegy, hogy öltönyben vagy anélkül mégy-e be vásárolni, hanem az a nem mindegy, hogy milyen öltönyben mégy be vásárolni. Persze hogy kinéznek, ha nem Armaniban vagy mittudomén milyen extravagáns cuccban lépsz be a boltba. De ezt neked kéne a legjobban tudnod, és nem pedig itt háborognod...

2014. márc. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
lehet fiatal vagyok, és nem én kerestem meg ezekre a pénzt, de a tisztelet akkor is kijárna, ha már én is megadom, még ha nem is talpig armaniban tipegek be a boltba. egyébként meg az eladók azok akiknek csöndbe kéne maradni a jobb helyen is 160nettóval, és nem ítélkezni. de persze ez is csak nálunk van így, még Monte Carlo luxusboltjaiban is, ha valaki sima márkajelzés nélküli pólóban és strandnadrágban ment be, őt is kiszolgálták...
2014. márc. 27. 22:08
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

Monte Carloban is éppannyira kiszolgálják mint itthon, és ott is találni olyan boltot, ahol éppannyira nem, mint itthon. Ne az itthoni "rosszat" hasonlítsd az ottani "jó"-hoz. Maradjunk meg az azonos szintnél, ha lehet, egy összehasonlítás, példa csak akkor lesz helytálló, releváns.


"egyébként meg az eladók azok akiknek csöndbe kéne maradni a jobb helyen is 160nettóval"


Hát nem ezt tették? Épp ezt kifogásoltad a kérdésedben :D

Attól meg ne érezd már magad felsőbbrendűnek a 160 nettós eladóknál, mert a Te zsebedbe valaki tömködi a pénzt...

2014. márc. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!