Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kell viselkedni idegen...

Hogyan kell viselkedni idegen emberekkel való találkozáskor?

Figyelt kérdés

Elég rideg családban élek.

Sosem mentünk sehova,nálunk nincs ölelés, nincs puszi,sem kimondott vendégszeretetnek nevezhető dolog.Igazából kedves szó sem nagyon hangzik el.

És mivel szüleim ilyenek ezért sok mindent nem tanultam meg a társasági szokásokról.

És emiatt nemigazán jövök ki az emberekkel,főleg a lányokkal.

Elég gyorsan ellenszenvet váltok ki belőlük és csak a minap jöttem rá,hogy a viselkedésem az oka.

A ridegségem miatt ellenszenvesnek látszom és ezt vissza is tükrözik.

Társaságban is zavarban érzem magam,mert fogalmam sincs, mit csináljak?

Akik már ismernek azok kedvelnek, de az első benyomásuk nekik is katasztrófális volt rólam,idő kellett nekik mire megismertek és megkedveltek.


Az első benyomásomon kellene javítanom.

A gondom csak az idegen lányokkal és nőkkel van, férfiakkal csak lekezelek és kész.

De hogy viselkedjek a nőkkel,mi az ami, már túl sok illetve kevés.

PL arc összeérintés vagy inkább kézfogás, egyárrtalán normális nőkkel kezetfogni?

Tudom,hogy hülyének hat az egész kérdes,de totál megkeseríti az életemet :(


2014. márc. 11. 10:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy pont az a baj, hogy ilyeneken görcsölsz, agyalsz. És a családod miatt kisebbségi érzésed van. Ezeken kéne felülkerekedni, legyél laza és vidám. Ha valamit rosszul csinálsz, akkor mi lesz? Nem fognak rosszat gondolni rólad, ha látják, hogy jóindulatú vagy. Amikor először találkozol valakivel, illik köszönni, bemutatkozni és igen kézfogással, ha lány akkor is. Ezekből lehet, hogy azt gondolják, hogy régimódi vagy, de udvarias. Ha nekem valaki csak annyit mondd "csá", akkor azt gondolom, nagyon laza, de lehet, hogy bunkó is. ezek után pedig illik kicsit dicsérni, jó a hajad, klassz ez a cipő, és érdeklődni felőle, pl. "te hogy bírod ezt az időt, nincs meleged?" Vagy "milyen izmos a karod, sportolsz?", de mondjuk ne kérdezz olyat, ami neki nem biztos, hogy jól esik pl.: "szépek a fogaid, műfogsor?" . És folyamatosan mosolyogj és bólogass. Szerintem ennyi elég.
2014. márc. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és a puszit, arcérintést én nem erőltetném, csak ha a másik fél kezdeményez. Persze ha valaki így közeledik felém, nem zavar, sőt kedvesnek találom részéről.
2014. márc. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
engem is utálnak elsőre, de nem tudom miért. A bemutatkozásnál a nővel kezetfogsz, én puszit is szoktam adni, de csak akkor ha odahajol, mert mindenki más.. Rólam mindenki azt hiszi hogy csendes vagyok, pedig nem, először megfigyelem ki milyen ember aztán kezdek dumálni. Pl tavaly kezdtem érettségit, és muszáj volt a Számomra unszimpatikus embereknek véleményt nyilvánítani, különben elnyomott leszel. Ha a nő hajlik rá akkor mikor kinyitod előtte az ajtót, megfoghatod a derekát, Próbálj meg pozitiv és határozott lenni az sokat segít.
2014. márc. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!