Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Felajánlott tegezést nem...

Felajánlott tegezést nem viszonozni illetlen, esetleg sértő?

Figyelt kérdés

2014. febr. 25. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
igen
2014. febr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor hát el kell tűrnöm, hogy egy idősebb, ám kellemetlen ember tegezzen csak azért, mert felajánlotta ?
2014. febr. 25. 19:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Illetlen visszautasítani, de ettől még visszautasíthatod. Azt is mondhatod, hogy kényelmetlen neked a tegeződés vele, már megszoktad a magázódást.
2014. febr. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na várj! Te milyen nemű vagy, és az aki felajánlotta a tegezést, milyen nemű? Mennyi a korkülönbség köztetek? Ugyanis mindig a nőnek kell felajánlani a tegezést, hacsak a férfi nem sokkal idősebb, mert akkor ő ajánlja fel.
2014. febr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha te lány vagy, és idősebb -bármennyivel is - férfi ajánlotta fel, nyugodtan visszautasíthatod, sőt! Nehogy már a tegeződés miatt még kellemetlenebb legyen, mert jobban fog bizalmaskodni.
2014. febr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én úgy tudom helyzettől függ. tehát például vannak munkák, ahol az ügyfél/vevő megkérdezheti, hogy tegeződhettek-e, de te például nem vetheted fel ezt a kérdést. Ilyenkor lehet mondani, hogy nem szeretnéd, mondjuk ez nem szokás és sokan sértőnek tartják
2014. márc. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A Tengerész ***** válasza:
Nem kell "nem viszonozni". Ha nem érzed viszonzandónak egyszerűen megmondod, hogy "bocs, de nem szeretnék önnel tegeződni, maradjunk a magázódásnál!". Ez semmi esetre se sértő. (ha netán az illető sértőnek véli akkor a hiba benne van, ő viselkedik illetlenül)A tegezést mindig a nő ajánlhatja fel a férfinak, azonos neműeknél az idősebb a fiatalabbnak. Mondjuk a nagyon nagy korkülönbség és a sokkal magasabb társadalmi státusz überolhatja a nemek közti viszonyt, ha egy 80 éves egyetemi professzor letegez egy középiskolás lányt az nem feltétlenül lekezelő bizalmaskodás. De olyan is lehet, hogy valaki egyszerűen tiszteletből nem viszonozza a tegezést, nálam évtizedekkel fiatalabb volt beosztottam, miután nyugdíjba mentem és megszűnt a szolgálati viszony köztünk és már mindenkivel tegeződöm, megkért, hogy én csak tegezzem nyugodtan, de ő engem mindig magázni fog, mert "nem áll rá a szája". Én ezt nem érzem sértőnek, neki örökké a "főnök" maradok, holott már évek óta "csak" a barátom. Szóval a dolognak sok árnyalata van.
2014. márc. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bizonyos esetekben nem illetlen. Pl egy kedves barátnőm(egy végtelenül jól nevelt lány) mikor megmondta neki anyukám, hogy nyugodtan tegezze le-nemet mondott. Egyszerűen ő olyan közegben nevelkedett, ahol magázni kell a felnőtteket. Ő így (is) mutatja ki a tiszteletét.
2014. aug. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!