Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mért olyan nehéz elfogadni...

Mért olyan nehéz elfogadni egyeseknek a vásárlási fanatizmust?

Figyelt kérdés

Vannak olyan emberek akik ha kijön valami újdonság azonnal megveszik vagy éppen napokat képesek sorba állni csak h megszerezzék azt amit annyira akarnak.

Ez most lehet telefon egy videojáték, egy film bemutatója...


De egyesek számára ez valamiért nem megemészthető holott semmi közük hozzá igazából.

Még is jönnek a csipkelődő megjegyzések h " Ha már unokákra nem futja"

Na és akkor mi van, most kifordul a Föld a tengelyéből ?

Meg ilyenek h "Emberi butaság".


Ha ez a fogyasztói társadalom bírálata akar lenni az csak azért vicces mert minden ember fogyasztó.

Mindenki vesz ruhát cipót, telefont...

Tehát te sem vagy kivétel.

Akkor meg mért kell beszólogatni, mit nyer más azzal h ilyen bunkó megjegyzéseket tesz ?

Mivel lesz boldogabb az élete ?

És mi köze hozzá h más mire költ vagy az életét egyáltalán hogy alakítja ?


Szerintem ez csak irigység az emberek részéről mert más kimaradt abból szenvedésből amit gyerek nevelésnek hívnak.

Épp ezért könnyebben meg engedhet magának olyan dolgokat mint egy új telefon, ruhák, nyaralás...

Míg a 2-3 gyerekes emberek csak köpködnek h gazdag burzsujok új telefonnak de ciki.


Nem értem mér olyan nehéz ezt felfogni h van aki a fogyasztásnak él, lesi az újdonságokat, megveszi őket, lazán él és ha nem tetszik h hibás a termék akkor meg vissza viszi azt cső.

Egy gyereket nem vihetsz vissza ha nem tetszik, és mért is kéne mindenkinek beállni a sorba ha nem akar ?

És nem mindenki akar gyereket se fura mód sokkal könnyebb lesz az élete.



2014. jan. 5. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Ennyire fáj, hogy beszóltak? Akkor biztosan érzed Te is valahol, hogy igazuk lehet. Ha magasról tennél rá, akkor ez a kérdés nem született volna meg.
2014. jan. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Grielean ***** válasza:
83%

Aki fanatikus, lényegtelen, hogy miben, annak mindenképp valami baj van a fejével. Ahogy esetedben is tökéletesen látszik, hogy a "mert megtehetem" hozzáállás nagyon megy, de az, hogy belegondolj abba, vajon mi is a rossz ebben az életmódban, hogy vajon miért szólnak meg mások, az már nem -.-

Mert a laza élet egyetlen normális embernek sem azt jelenti, hogy feleslegesen szórjuk a pénzt mindenre, csak mert új, és egy nagyon picit más, mint a kétszáz másik, ami már otthon van...!

És elég vicces egy ilyen ember szájából az a "védekezés", hogy mindenki fogyasztó, akkor hol a különbség? Hát ott, kérlek, hogy a legkevésbé sem lehet egy kalap alá venni azt, aki vesz egy új cipőt, mert a régi már lassan tönkremegy, azzal, aki azért veszi meg a már sok tucatnyi meglévő mellé az újat, mert épp megtetszett neki...

2014. jan. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem fáj csak idegesít, én se ércelődök azon h mások mit engedhetnek meg maguknak.

Akkor ne szóljanak már be.

2014. jan. 5. 15:47
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Sut rolad a butasag, es nem azert, mert valoszinuleg te is ebbe a csoportba tartozol, akiket en speciel magasrol lesz.a.rok, hanem mert ilyen vegetativ szinten vagy megragadva. Mellesleg te se vagy jobb azoknal, akik fennakadnak az ilyenen, mert te meg azon akadsz fenn, hogy ok problemaznak..sajnalom, hogy ilyen szegenyes az eleted. :)

L

2014. jan. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 zgyzgy ***** válasza:

Ez egy szabad ország.

Szabad elhülyülni.

2014. jan. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Az előttem szólókkal ellentétben megpróbálok normális választ adni: mert a fejben kiforratlan emberek szeretik felsőbbrendűnek, okosabbnak érezni magukat másoknál. Azt gondolják, van, hogy helyesen, vagy, hogy hibásan, hogy csak az ő gondolkodásmódjuk a helyes a világban és aki ettől durván eltér az hülye. Ezért idiótázzák le a feministákat, vegetariánusokat, sznobozzák azokat, akik a szerintük elfogadható számnál többször járnak étterembe, színházba (vagy nem olyan helyre járnak, ami szerintük tolerálható), akiknek (szerintük) feleslegesen drága autójuk, házuk, hobbijuk van. Lényegében ezek az emberek irtóznak azoktól az emberektől, viselkedésformáktól, akik nem a tömegkultúra szerint elfogadható módon élnek.


Mindezek tetejében ha a kritizálandó cselekedet szerintük butaság/felesleges/veszélyes is, akkor extra marha üzemmódba kapcsolnak a névtelenek, mert ekkor nem érthetetlenül idegen számukra a kritizálandó téma (mint például a hegymászóknak beszólni, amikor 30 éve túrázott utoljára a Börzsönyben az illető), hanem számukra is ismert, mint például a vásárlás.


Én sem viselkedem úgy, mint a vásárlómániások, de nem is nézem le őket. Ha megtehetik és káruk nekik és családjuknak nem származik belőle (nem hitelből vagy kajapénzből teszik), akkor tényleg nem ártanak senkinek, és egészségükre.


Ellenük annyit tudsz tenni, hogy nem foglalkozol a véleményükkel és magabiztosan és konzekvensen gondolkodsz az ilyen hobbidról. Ne szólj be te sem másoknak olyan ügyekben, amik szerinted feleslegesek és ne bíztass másokat sem ilyesmire.

2014. jan. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem. Oké, nem egyezik az én életvitelemmel, bizonyos esetekben nem értem (pl. volt kolléganőm... egyedül neveli a 10 éves fiát, és előbb költ többezres hajvágásra a plázás fodrásznál, cigire meg plázás ruhákra, mint hogy a fia étkezését megoldja... na, ez az amivel nagyon nem tudok egyetérteni) kicsit irigykedem is, megvallom őszintén... de amíg nekem ezzel nem okoz kárt, addig miért ne tegye / nekem mi jogom van megszólni? Amúgy sem tökéletes senki, mindenkinek van olyan tulajdonága és szokása, ami más szerint gusztustalan és beteges. Pl. nem értem, ezek a "fú, de gazdag / burzsuj vagy / honnan van ennyi pénzed?" emberkék milyen jogon turkálnak más pénztárcájában.
2014. jan. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért nehéz elfogadni? Nem annyira elfogadásról szól ez, mint inkább értékítéletről. Az ordenáré megnyilvánulás persze más eset, ott egyszerű, butaságból fakadó agresszivitásról van szó.

De nézzük a témát. A probléma már a nevéből következik: fanatizmus.

A normális (optimális) életvitel arányos. Van valamennyi pénzem, elköltöm. Rengeteg dologra költhetem, mert rengeteg a lehetőség. Kiválasztok egy szeletet. (ha megengedhetem magamnak) kell jó és elegendő kaja, relatíve szép és igényes ruha, kell némi szórakozás, utazás, hobbi, munka, és más cselekvés, ami pénzbe kerül. Nincs pontosan megszabva, miből mennyi, de valamilyen arányt 100-ból 99 "normálisnak" tart, ettől eltérést az eltérés mértékében abnormálisnak.

A vásárlási fanatizmus lényege, hogy a sok költési lehetőség közül egyet tart mindenek felettinek. A (többnyire) haszontalan dolgok vételét. Megveszi, mert megtetszik, Nem azért, mert szüksége van rá. Nem számít, emiatt hiánya lesz-e létszükségletekben. Az ilyen szokás valójában egyfajta betegség. Egyes esetekben nem okoz kárt, de többnyire a családtagok szenvedik meg. Ha valaki influenzás, az természetes. De ha nem törődik vele, ha a környezetével sem törődik, az természetellenes. És lesznek, akik szóvá teszik.


A vásárlási fanatizmusnak nem az a lényege, hogy okoz-e kárt, hanem az, hogy természetellenes. Ennek tudni szeretnénk az okát. Ha nincs, vagy nem magyarázható, akkor szóvá tesszük, mi több, ingert érzünk, hogy változtassunk rajta.


A vásárlási fanatizmus egyébként nem az ember veleszületett tulajdonsága, a reklámok nevelnek azzá. Többnyire nincs rá lehetőség, de ha egy vásárlási fanatikust (nemcsak kicsit extrémet, valódi fanatikust) lehetőségünk lenne alaposabban szemügyre venni minden élethelyzetben, számos más dologban is találnánk rendellenességet. Mert ennek éppen az aránytalanság a lényege.


Ismételten hangsúlyozom, hogy a fenti eszmefuttatásba nem tartozik bele az ordenáré beszólások esete. Az a butaság kategóriája, amellyel nem kívánok foglalkozni.

2014. jan. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 sörpocak ***** válasza:

Mert nem ez a vásárlási fanatizmus a normális.

Az én szememben csak egy kivétel van : Akkor nem vagy "beteg" (szenvedélybeteg...nem pedig idegbeteg) , ha az általad megvásárolt termékeket rendeltetésszerűen használod is.


Ha az a helyzet, hogy veszel 2 könyves polcot, egy futópadot, egy összeszerelhető szekrényt, 12 pólót és még nem tudom mit, majd nem használod őket, vagy csak évente egyszer, akkor.... Nem ítéllek el, de megmondom a frankót, miszerint nem természetes ez.


Jah és:


"És nem mindenki akar gyereket se fura mód sokkal könnyebb lesz az élete."


A könnyebb élet, nem egyenlő a boldog élettel.


Az egész írásom E/2 személyben íródott, de nem feltétlenül csak neked írtam. És egyáltalán nem rossz hangnemben.

2014. jan. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb embert itt a társadalmi igazságtalanság dühíti. Nem az bántja, hogy neked tetszik egy holmi és szeretnéd már frissen megszerezni hanem az a fogyasztási attitűd amit ezzel képviselsz.

Nagyon nem vagy egyedül! Nem vagy még csak egyedi sem. Te is egy sorban állsz csak egy másikban. Egy elég terjedelmes sorban és mivel a te sorodat lehet a leginkább "fejni" a világ termelése a te pazarló élteviteledre állt rá már egy ideje, tönkretéve erdőket mezőket midnent csak, hogy kielégítse a borzasztó étvágyadat.


Mint mérnők én így látom: Igenis dühítő, hogy a gyárak ostoba fél évig jó eszközöket termelnek tonnaszám majd méregdrágán eladják ezt neked és a hozzád hasonlóknak. A médiából ömlik a titeket célzó FOGYASSZ! propaganda. Lassan minden a ti kiszolgálásotokra lesz berendezve :) Én nekem meg ki kell találni hogy hogyan gyártsunk egy új eszközt a régiekből csak olcsóbban előállítva drágábban eladva. Mi az a pár apróság amitől semmivel nem lesz igazából jobb mégis azt lehet rá mondani.


Persze midnen ember vesz ruhát cipőt telefont, de azért mert az olyan fogyasztóknak készülnek mint te is ezek a holmik már erősen az elavulásra és sokszor tulajdonképen a szemétkukákra lesznek legyártva.


Az is dühít hogy iperi fogások miatt butítanak eszközökön, csak azért hogy a magadfajtának 3-4szer is el lehessen adni ugyanazt a készüléket :) ahogy az is hogy nem engedik teljes potenciálján létezni egyes eszközöket csak hogy a magadfajtának lehessen fél év múlva is tenni valami "innovatív" újítást a soron következő holmiba.


A vásárlásban nincs semmi rossz. De az ilyen féktelen pazarló életvitellel felőröljük a jövőnket. Lahet téged nem érint mert úgyse lesz gyereked akinek örökül hagyhatnál bármit is. Egyszerűen fogsz meghalni és az internetes fiókokon kívül nem marad más eméke rólad senkinek. De a (többek között a) te fogyasztási szokásaid miatt (is) tönkrement bolygón én sajnálom az utódaimat.


Persze a tudósok majd mindent megoldanak, csak szarni bele a világba és majd úgyis lesz valahogy. ;)

Na csak ennyi mert most sok időm volt ez meg valahogy idejött elém. Gondolkodj el rajta, hogy a szarságok meg az századik nyaralás végén mi az ami majd fogja a kezed 70 évesen. A multicég akit kibéleltél vastagon dohánnyal nem fog letojni se. Persze az se normális aki beáldozza a saját életét a gyerekeinek, de vannak sokan akiknek "jó cuccai" vannak, eljutnak helyekre, boldogok és mégis van családjuk akik velük együtt élvezik a jó dolgokat.

2014. jan. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!