Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyeseknek miért nem bírnak...

Egyeseknek miért nem bírnak annyit mondani hogy "köszönöm" amikor megkapják buszon a helyet?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják, hogy alap illem átadni a helyet időseknek, vagy idősebbeknek. Ez oké, ezzel semmi baj nincs.

De az miért nem alap illem, hogy ezt az illető megköszönje?


Rengeteg ilyen eset volt már velem. Egyik esetbe sem köszönte meg az illető. Sőt volt olyan, aki annyit mondott, hogy "na végre" vagy "én is így gondoltam".

Fut az öregasszony a busz után, utána fent a buszon eljátssza a hattyú halálát (már bocsánat)....


Ez nem bunkóság, hogy még megköszönni se képes valaki a helyet? Vagy ez "természetes"?:/


Veletek voltak ilyenek? Vagy csak én fogok ki ehhez hasonló embereket?


2012. aug. 2. 17:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Elírtam : *EGYESEK, nem egyeseknek
2012. aug. 2. 17:50
 2/5 anonim ***** válasza:

De, bunkóság. Én mindig megköszöntem, amikor nekem átadták amikor terhes voltam, vagy gyerek lógott rajtam.


Amúgy engem 7 hónapos terhesen könyökkel hasba vágott egy idős nő, szálltam fel a buszra, láttam, hogy van egy hely, elindultam arra. Nem is figyeltem, hogy ő egy lépéssel mögöttem van és csak úgy tudott beelőzni, hogy könyökkel hasbavágott oldalról, majd rásprintelt a helyre.

2012. aug. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még régen nekem egyszer volt ilyen, Budapesten - vidéken jól neveltek az idősek is :) -, simán leült a helyemre, majd nézett ki az ablakon. Kérdeztem, hogy kényelmesen ül-e, nem nyomja-e a fenekét az ülés, kényelmetlen helyzetbe hoztam. Aztán végül csak megköszönte.
2012. aug. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintük ez nekik "jár". Hadd ne véleményezzem...
2012. aug. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy szívesen te neveletlen paraszt. AMúgy meg nem kell ezt felvenni, dolgoznál csak a vendéglátásban, 1 hónap alatt 10 évet öregednél, ezt garantálom.
2012. aug. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!