Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért vannak ennyire könnyen...

Miért vannak ennyire könnyen befolyásolható emberek?

Figyelt kérdés

Adott a szituáció: végzős lány vagyok. Foglalkoztat a teológia. Hívő vagyok.


A gimi elején összehaverkodtam egy 'lázadó' csajjal, aki nem igazán tud viselkedni és van mit csiszolni a modorán. Szabad szájú, vergődik, ha nem tetszik valami neki, a tanárokat is kiosztja, stb. Vannak / voltak hasonlóságok köztünk. Egy másik csajjal az osztályból nagyon jóban lett, mert neki is voltak olyan ügyei, ami miatt egymásra tudtak találni. Ők ketten a mai napig nagyon jóban vannak, elválaszthatatlanok.


Az első csaj, akit említettem belevitte a rosszba a másik csajt. Olyannyira, hogy együtt lógnak, együtt csinálják a butaságokat (köztük az, hogy begyógyszerezték magukat).


Szóval ezeken kívül még az is, hogy a teológia ugyebár felmerült tervként. Mióta ezt megtudták, szóba sem állnak velem. Az egyik csaj, amelyik mögöttem ül, többször mondta, hogy ez az egész f@ság, csak felidegesíti magát rajta, stb. Nem mondta konkrétan a szemembe, hanem szó szerint a hátam mögött...


Miért vannak ilyen és ennyire könnyen befolyásolható emberek? Vagy én vagyok 'debil'?



2013. dec. 11. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem a baj igenis veled van.


A teológiával semmit nem tudsz kezdeni a munkaerőpiacon.


Amellett nem normális szerintem az, hogy ott úgy beszélnek 2000 éves mitológiáról, mintha az lenne az élet abszolút igazsága (v. ö. ha én Zeuszról mondanék hasonlókat, rövid idő után a pszichiátrián találnám magam.)

2013. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
Nem veled van a baj. teljesen igazad van. Ne figyelj az elsőre, aki a bunkó drogosokat támogatja inkább.
2013. dec. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sörpocak ***** válasza:
100%

Miért lennének befolyásolhatók!befolyásoltak?

Értem, hogy ellenszenves nekik a teológia meg, hogy rossz irányba fordult el az egyik lány, de ezek még mindig nem a befolyásoltság jelei. Legalább is bővebb információk hiányában én csak ezt tudom mondani.

2013. dec. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Irónia (főnév; görög): Amikor egy hívő panaszkodik arra, hogy könnyen befolyásolhatóak az emberek.
2013. dec. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem hit kérdése, ateista is szokott hullarészegen a hányásában fetrengeni.
2013. dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Kedves utolsó, látszik, hogy nem érted amit előtted írnak.

Az utolsó előtti arra akart rávilágítani, hogy a hívőség őnmagában feltételez egyfajta befolyásolhatóságot. Ugyanis bárminemű valós bizonyíték nélkül elfogadni egy abszurd, komplett világnézetet nem éppen az önálló gondolkodás, az egészséges szkepticizmus, nehezen befolyásolhatóság jele.

És nyugodtan szavazzatok le!

2013. dec. 12. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sandor76 ***** válasza:
0%

Nem vagy debil.

Ne is legyel.

Jezus azt mondta;Mi koze a vilagossagnak a sotetseghez.

Vilagossag,akik Jezus tanitasa szerint elnek.

Sotetseg,akik satan lazado magatartasat tamogatjak azaltal,hogy ok is ugy viselkednek.

A baj ,hogy meg csak nem is tudjak,satan mindig a vilagossag angyalanak tunteti fel magat.

Teologia,Jezus ilyet nem tanitott.

Ezek emberi szemszogbol magyarazzak meg a dolgokat,ami nem biztos ,hogy helyes.

A ket csaj a pusztulasa fele halad,te ne legyel ilyen.

Pusztulasa=terhesseg,fuggosegek,vagy meg rosszabbak.

2013. dec. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!