Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az emberek miért nem bírják...

Az emberek miért nem bírják elviselni az extrémebb figurákat?

Figyelt kérdés
Saját magam példája ihlette a kérdést. Kék-fekete hajam van, van egy orrpiercingem, sminkelem magam [nem bohócosan, normálisan], szerintem jó alakom van. Azzal nincs semmi bajom, ha megnéznek,ez ezzel jár, na de, hogy vannak akik mindenféle trágár ocsmányságot mondanak, beszólogatnak, volt, hogy egy nő mondta a gyerekének, hogy "ne nézz oda, drogos néni"...:D Hmm. Miért ítélik el ennyire itthon az extrémséget? Vannak barátaim, párom is, másodéves egyetemista vagyok, zenélek, szeretek olvasni, nem cigizek, nem iszok, tehát azt se lehet rám mondani, hogy züllött lennék, mert ugye ebből a külsőből ezt vonják le. Mégis miért "erkölcsösebb", több nálam az, aki mondjuk nem extrém? Félreértés ne essék, nem a "normálisan" kinéző embereket akarom degradálni, csak ezt érzem. Pszichológiai okokra lennék kíváncsi, ilyesmire. L 22
2013. nov. 3. 18:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
9%
én meg is ütnétek asszem :3
2013. nov. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
5%
ütnélek sry*
2013. nov. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Errefelé elég érdekes emberek laknak. Ez van. Majd kihal a mondjuk 25+ generáció is és talán akkor. :D
2013. nov. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
16%
Mert egy normális, átlagos emberhez nem fér bele az ilyen extrém külső. Nah meg a legtöbb helyen a züllött emberek extrémen néznek ki, gondolom ezért. Meg majd egy ilyen kinézetű emberről bárki is elhiszi, hogy nem nyakalja a piát mi, mikor mindenhol ezt látni... Ugyanez a helyzet a cigányokkal, hiába van 1-2 normális a több százezer-millió mellett ez eltörpül...
2013. nov. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
62%
Szerintem azért, mert az emberek nem képesek a változásra, és csak azt fogadják el normálisnak, akiből vagy amiből "több van". Vegyük példának egy "normális" embert. Csak azt látja, hogy az "ő fajtájából" (bocsánat, nem találok szebb kifejezést erre :/) több van, ezért ő "normális", a társadalom elfogadja őket. Viszont elítéli az olyanokat, aki "nem normális", mert belőlük kevesebb van. Én így látom, csak ezzel tudom magyarázni ezt a jelenséget. Pedig sajnos nem csak a "kék hajú, piercinges" embereket ítélik el...:/
2013. nov. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 sörpocak ***** válasza:
78%

Azért mert könnyebb és időtakarékosabb előítéletet teremteni, mint megismerni az adott egyént és a tapasztalatokból megítélni a személyiségét. Röviden ennyi. Az a gond, hogy az emberek nehezebben kezelik a "csordából kilépett egyéneket". Azért fogalmaztam így, mert ez már egyfajta evolúció által is belénk kódolt előírás, hogy aki kilóg a csapatban, az nem is hozzánk tartozik. Valahonnan innen származik a rasszizmus is, de abba már sok minden más is belemászott, szóval nem térnék ki rá.


Az igazi gond, hogy összefüggéstelen következtetések is belemásztak az emberek fejébe a média és a pletykák által. Pl: az öltözködésnek rendkívül minimális mértékben van köze az erkölcshöz, de mivel a hírekből tudjuk, hogy a betörők a bántalmazók stb. stb. hasonlóan furcsa és sötét ruhákban járnak, ezért akaratlanul is ez az összekapcsolás marad meg az emberek agyában, hogy: ő úgy öltözködik, mint egy pszichopata (ami túlzás persze) = ő is biztosan egy pszichopata.

2013. nov. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

Én sajnálom a fijatalokat! Nekünk a '60-as évekbe elég vót a hosszú haj, szűkebb vagy bővebb szárú nadrág, horribile dictu szakáll, oszt őrjöngött a filiszter (vagy filisztejus? francse tuggya mi vót több akkoriba)!


Nektek strapásabb azé!

2013. nov. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak, akik érdemleges választ adtak, főleg az ötösnek!

Első neked is köszönöm ezt az értelmes megnyilvánulást. Ez mindent elárul rólad ^^

2013. nov. 3. 19:32
 9/18 A kérdező kommentje:
bocsánat: ötösnek és hatosnak
2013. nov. 3. 19:32
 10/18 anonim ***** válasza:
az átlag kispolgár, aminek tipikus példája a háziasszony, azt akarja, hogy mindenki olyan legyen, mint ő, mert azt gondolja, hogy ez a világ legjobb dolga. nem látja, hogy ahogy ő él, öltözik, az csak egy lehetőség a sok közül.
2013. nov. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!