Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az emberek miért nem bírják...

Az emberek miért nem bírják elviselni az extrémebb figurákat?

Figyelt kérdés
Saját magam példája ihlette a kérdést. Kék-fekete hajam van, van egy orrpiercingem, sminkelem magam [nem bohócosan, normálisan], szerintem jó alakom van. Azzal nincs semmi bajom, ha megnéznek,ez ezzel jár, na de, hogy vannak akik mindenféle trágár ocsmányságot mondanak, beszólogatnak, volt, hogy egy nő mondta a gyerekének, hogy "ne nézz oda, drogos néni"...:D Hmm. Miért ítélik el ennyire itthon az extrémséget? Vannak barátaim, párom is, másodéves egyetemista vagyok, zenélek, szeretek olvasni, nem cigizek, nem iszok, tehát azt se lehet rám mondani, hogy züllött lennék, mert ugye ebből a külsőből ezt vonják le. Mégis miért "erkölcsösebb", több nálam az, aki mondjuk nem extrém? Félreértés ne essék, nem a "normálisan" kinéző embereket akarom degradálni, csak ezt érzem. Pszichológiai okokra lennék kíváncsi, ilyesmire. L 22
2013. nov. 3. 18:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A kicsinyes emberek félnek mindentől, amit nem ismernek közelről. Ráadásul amilyen a közbiztonság manapság, az ember ódzkodik mindenkitől, aki akár egy kicsit is gyanúsan néz ki vmi miatt.
2013. nov. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 sörpocak ***** válasza:
Jah tényleg! Az előző felhozott még egy valamit. A veszélyeztető érzetet. Ha az emberek veszélyeztetve érzik magukat, akkor ösztönösen őőő "ellenszenvet" fog táplálni az ok iránt. Az az az adott egyén iránt.
2013. nov. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Frigg ***** válasza:

Nekem is ugyan ez volt a problémám, amíg még otthon (Magyarországon) laktam. Az öltözködésemre mondhatjuk, hogy ""extrém"", de nem kihívó/kirívó. Van egy bizonyos stílus, amit szívesen ötvözök a sajátommal. A hajamat is festettem már kékre, pinkre, feketére, vörösre, akármire, de mindig volt valaki, akinek sikerült valami kifogásolhatót találni rajtam. Egyszer például barátaimmal jöttünk ki egy szórakozóhelyről (főleg metal-kedvelő körökben népszerű hely), és kint ült pár ismeretlen arc egy padon. Ahogy elsétáltam előttük, az arcomba ordították, hogy "tegótk**rva". Annyi volt a bűnöm, hogy volt frufrum, és feketében voltam :D


Aztán ezen a nyáron kiköltöztem Amerikába, itt pedig folyamatosan pozitívan kell csalódnom. Jelenleg bal oldalon sötétbarna, jobb oldalon zöld a hajam, pár hónapja lila és zöld volt, platform bakancsban mászkálok, mondhatni még "durvábban" nézek ki, mint otthon. Itt viszont lépten-nyomon leszólítanak vadidegenek, hogy mennyire jó a hajam, klassz a cipőm, mennyire tetszik neki a stílusom, rám mosolyognak, megbökdösnek (:DD volt ilyen is). Egyszer egy 70 éves néni dicsérte meg a zombis harisnyámat, valamint az egyik boltban egy tök idegen fazon fényképezte le a bakancsomat.. Szóval ez szerintem nyitottság és mentalitás kérdése..


23/N

2013. nov. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Monnyuk aki pógárpukkaszt, ne csodákozzon, hogy a pógár meg pukkad.
2013. nov. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Minden korosztály tudna mesélni. Én a 80-as évek közepe-vége Depeche Mode kultuszának voltam a résztvevője.

Kocka haj és fekete cucc.Mozgólépcsőn, bokáig érő fekete bőrkabátban voltam ,mikor két öreglány : "Már csak nyilas karszalag kéne rá!" mondattal degradált.

Az el nem fogadás, félelem az ismeretlentől, illetve a fáradságot nem veszik, hogy megismerjék, hogy a külső mögött ki van és miért ez a stílus?!(divat, önkifejezés, lázadás vmi miatt...). Aztán tapasztaltam, hogy azért az ellenségeskedés, mert irigy rád, hogy Te meg mered tenni, Ő nem, pedig mélyen belül lázad, nem teheti meg, mert a környezete ugyan olyan nem elfogadó.Irigy a fiatalságodra.Esetleg az alakodra.:-)

2013. nov. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért a polgárpukkasztás meg az egyszerűen szokatlan külső között van különbség. Van olyan stílus, ami engem is taszít embereken (főleg a sértő feliratok, önkényuralmi jelképek, túl lenge öltözet... pl. plázában dolgoztam pultnál, csaj úgy jött be a plázába, hogy volt rajta egy bikini meg egy strandkendő, és alatta SEMMI, a kendő meg ide-oda repkedett...), de a mai világban egy színes haj azért ne a polgárpukkasztás kategória legyen már, ennyire ne legyünk már csőlátású nyárspolgárok...
2013. nov. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Monnyuk bikini alá én se vennék fő barchetbugyogót.
2013. nov. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ja, rosszul írtam, bikiniFELSŐ volt rajta, alsó nem. Így érthetőbb asszem :D.
2013. nov. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!