Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kell jól fogalmazni,...

Hogyan kell jól fogalmazni, irkálni, vagy írni?

Figyelt kérdés

2013. okt. 28. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
olvass ki hetente minimum 1 könyvet, kb 2 év múlva látszani fog a változás.
2013. okt. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mirk ***** válasza:
100%

Ha a lehető legegyszerűbben kéne megfogalmaznom, hogy kell jól írni, azt mondanám, nem úgy, ahogy beszélünk. Vagyis a nyelvtani szabályokat tökéletesen betartva, helytelen szófordulatokat kerülve és a legegyszerűbb, legáltalánosabb szavakat és fogalmakat mellőzve. Elhiszem, hogy ezer szó ismeretével is le lehet élni, de szegényes és sivár élet lesz az. Vannak szavak, melyek behelyettesíthetők sok helyére, szókapcsolatok, melyeket gyakran használunk, mert jól működnek és egyszerűek. Azonban, ahogy a fűszer ízt ad az ételnek úgy a szavak zamatot a szövegnek. Nem elég azonban az idegen szavak szótárát papírra vetni, össze is kell őket fűzni, ráncba szedni. Szófordulatok, szókapcsolatok és kötőszavak, ezekkel is meg kell tanulni bánni, így viszel egyediséget, stílust az írásodba.

Szókincs, igényesség és stílus.

2013. okt. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha sokat olvasol, mindenféle témában és stílusban, és te magad is nekiállsz, előbb-utóbb megtalálod a saját hangod.
2013. okt. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Amikor írsz valamit, akkor ne magadnak vagy a papírnak írj, hanem annak, aki majd olvassa. Képzeld el őt, hogy mit vált ki belőle, és úgy írd le, hogy a kívánt hatást érje el.
2013. okt. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Hö. Én meg pont azt mondanám, hogy úgy kell írni, ahogy beszélsz. Mintha egy barátodnak mesélnél. Elöszörre vagy leírod az egészet, amit akarsz így, és utána nekiülsz, hogy kijavítsd a szóismétléseket, szinonimákat, stb, vagy pedig csinálsz már az elején egy vázlatot, és pontonként megcsinálod ugyanazt.

Ideális esetben nem az utolsó pillanatban, hanem még alszol rá egy-kettőt, és újra átnézed.

Én abból indultam ki, hogy neked ez iskolába kell.

2013. okt. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én személyem szerint ha írok, akkor elôször is kitalálom, mirôl. Aztán ha megvan, akkor adok neki címet(a cím nagyon sokat segít!) és írok egy rövidke emlékeztetôt magamnak, hogy pl. ha sztorit írok, akkor mirôl szól, mi lesz a végén, meg lejegyzetelem a hirtelen ihletáradatom, amivel színesebbé teszem majd a történetet. Aztán ki kell találni, hogy pl. a fôhôs meséli-e el, vagy a narrátor mondja, vagy mint a legtöbb filmben, csak úgy mennek az események. Ha ez is megvan, akkor a saját igényeimnek megfelelôen megírom. Elsô sorban úgy, ahogyan én akarom látni/olvasni. Utána alakítgatom, elolvastatom rokonokkal, ismerôsökkel, stb., és ha megvan ez is, és nekik is tetszik, és nekem is tetszik, akkor késznek nyilvánítom. Fontos, hogy más könyveket is elolvassunk, mert ahogy mondani szokták: az okos mások hibájából tanul, a buta a sajátjából, a hülye egyikbôl sem. Csak itt nem hibákról, hanem történetekrôl van szó. Remélem segített ^^
2013. nov. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!