Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Facebook illem, most minden...

Facebook illem, most minden babás képét like-olnom kéne?

Figyelt kérdés

Egy közeli rokonomnak gyereke született 4 hete. Most a kérdés kiírása előtt megnéztem, már száztizenvalahány kép van fent róla facebookon. Természetesen az egész rokonság mindent like-ol stb. Én sokszor csak látom a falon, hogy xy felrakott 12 képet, és kicsiben látom, hogy a baba. Nem az, hogy nem érdekel, meg nem szeretem, de annyit fel rak, hogy sokszor csak nyugtázom, hogy igen aranyos, de már meg sem nézem, így aztán nem is tetszikelgetem, meg nem írom, hogy de szép de aranyos stb. Eleinte még persze, csináltam, de egy idő után már nem.


De így meg mindenféle rokonok kérdezgetik, hogy nem is láttam, amiket tegnap rakott fel? Hogy egyáltalán rakott fel megint, nem is néztem? Mivel nem látták, hogy like-olom meg írok. Meg ez így ilyen sértődésre ad szinte okot, hogy most én vagyok a renitens rokon, aki nem örvendezik folyton a gyereken. De most attól még szép, aranyos, de annyira nem érdekel, hogy most napi X képet nézegessek, likeoljak, kommenteljek róla. Komolyan, azon is gondolkodtam, hogy akkor most már ez örökké tart majd? Most már évekig figyelnem kell, hogy van-e gyerek kép, hogy ne legyek én a paraszt, hogy nem biztos tetszik a gyerek, mert nem likeolom minden új képét?


2013. szept. 25. 17:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, "felrak"* és "biztos nem tetszik"*
2013. szept. 25. 17:45
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nem veled van a baj, hanem az anyukával aki kismillió képet posztol. pár kép még oké, de több száz az már túlzás(főleg ha ugyan azok, csak más szögből). amúgy én se tetszikelgetek vadbarom módjára. egyszer amikor felrakott akkor. mondjuk még mindig jobb mintha egy saját profilt csinálna neki, mintha kiváltva lenne az anyakönyvi kivonat.
2013. szept. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor örülök, hogy nincs facebookom.


Amúgy mondd meg nekik ezt így, ahogy itt leírtad, ha rákérdeznek. Iszonyat primitív emberek akik azt lesik ki mennyiszer lájkolta a gyereket és ezen hápognak.

Aki meg százasával tolja fel a babafotókat, azt én letiltanám, vagy beállítanám, hogy ne lássam a tonnányi új képet (ha van ilyen opció), de ez személyes vélemény, engem nagyon irritálna és nem érdekelne, bunkónak tartanak-e ezért.

2013. szept. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Velük van a baj, ha számukra egy like jelenti a pozitív véleményt.
2013. szept. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Úristen!

Dehogyis, teveled semmi baj nincs.

Én is majdnem elszálltam a ló másik oldalára, vagy hogyan mondják.


Most volt a lányom esküvője, nagyon szép és jó volt, azt lestem, mikor rakja fel a facebookra, hogy minél többen lássák.

Amikor elkészült az album, és feltette, én azonnal megosztottam, hogy a közeli ismerőseim lássák.


Lányom írt, hogy ha tudom, vegyem le az oldalról az albumot, mert ő csak azoknak küldte el, akik ott voltak.

Nem akarja, hogy minden ismerős ezen csámcsogjon.

Levenni nem tudtam, de sikerült beállítanom, hogy csak én láthassam.

Ekkor jöttem rá, hogy nem mindenkinek az a fontos, hogy mások mit szólnak a feltett képekhez.

Én is majdnem mentem a csorda után, de még időben észbe kaptam, ill. észre térítettek.


Majd csak felnő az a gyerek. Csak arra lennék kíváncsi, hogy amikor felnőnek ezek a gyerekek, és megnézik a facebookra felrakott képeiket, hát nem tudom, milyen véleményük lesz az ilyen szülőkről.


Tetszik, nem tetszik, én nem akarom, hogy az én oldalam mindenféle baromsággal legyen tele, az ilyeneket le szoktam tiltani.

2013. szept. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézd a kismama egész nap otthon unatkozik , ezzel tölti az idejét hogy facebookozik. Vannak olyan emberek akik egész nap a facebookon lógnak és MINDEN EGYES képet lájkolnak mindig! Már várom hogy a facebook az iwiw sorsára jusson.

Heti egyszer nézek fel, borzasztó.

2013. szept. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán azt sem értem, miért kell a Facebook-ra feltenni a kisbaba képeit, ráadásul kb. mindet, amit fotóz a babáról. már csak azért sem, mert 10-20 év múlva nem biztos, hogy örül neki a csemete, hogy az összes pelusos képe fenn van a neten és hozzá lehet férni. Főleg ha minden pillanatáról van kép, Béluka először ül, áll, fekszik, fürdetjük, bilizik, rágja a szék lábát, jajjjj, de cuki...

(ugyanez a Mucuskám babablog kategória...)


Szerintem nem KELL lájkolni. Aki meg ezen megsértődik, az hülye, és semmi más öröme nincs az életben. Nem értem amúgy sem ezt az ajnározáskultuszt, nem a gyerek a világ közepe, meg nem kell folyton, már-már erőltetetten megmutatni és abajgatni. Nekem ez idegen.

2013. szept. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon gáz.

Most volt az egyik ismerősömnek 1 éves a gyereke.Mikulásra egy csomó ajándékot kapott,meg az apa beöltözött Mikulásnak.

Meg 6 emeletes torta,persze ez mind megy facebookra és részletezve kommentben,hogy miket kapott a gyerek,aki még szerintem ebből nem fog fel semmit.


Sajnos a gyereket az ilyenek lájkvadásznak használják.

Úgy érzem az ilyen embereknek a gyerek inkább egy tárgy,eszköz amivel villoghatnak,főleg,ha mást nem is tudnak felmutatni...

Elég gáz szerintem....

2013. dec. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!