Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » "Budapest az egy másik bolygó. "?

"Budapest az egy másik bolygó. "?

Figyelt kérdés

Ezt a kifejezést egy taxisofőrtől hallottam amikor azt mondtam neki mennyire kellemesen csalódtam a magyarok vendégszeretetében.

Szlovákiában élek és pár hete Győrben voltam. Már kb. 20 éve nem jártam Magyarországon de ahogy a tévében láttam sajnos nem voltam elragadtatva az úgymond magyar kultúrától. De mint említettem,kellemesen csalódtam. A magyarok még mindig ugyanolyan vendégszerető népség mint 20 éve. A pályaudvar felé ecseteltem a taxisofőrnek hogy mennyire torzan állítja be a magyarokat a média. Ő erre azt mondta hogy a Budapestiek tényleg ilyenek. "Az egy másik bolygó". Ezen meglepődtem és egy kicsit elszomorodtam mert régóta tervezem hogy ellátogatok a magyar fővárosba.



2013. szept. 1. 02:02
1 2
 11/17 toth.peter ***** válasza:
52%
régebben a 15.kerületben laktam, és ott annyi cigány, meg csöves volt, mint a világon összesen! éve elköltöztünk a 17.kerületbe, és itt már sokkal jobb a helyzet. és amit írtál, vagy egy részeg írta neked, vagy egy román. (bocsi, akit ezzel megsértettem).
2013. szept. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
igen,másik az egy bolygó
2014. jan. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
igen,másik bolygó
2014. jan. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Budapest egy nagyon izgalmas város. Gyere! Bunkók mindenhol vannak, ahogy vendégszertő, nyitott emberek is. Az általánosítás a gondolkodás csődje.
2014. nov. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az 5.válaszoló egy igazi gyökér.


Sajnos tényleg sok a bunkó de azért a normálisak többen vannak.A lánchidat mikor megnézted onnan 2 azaz kettő perc séta lett volna a TV székház...de sebaj majd legközelebb!

2015. máj. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
"toth.peter", nem a Neptun utca környékén laktál? Mert az tényleg gázos, de kijjebb azért vannak teljesen kulturált részek is. Néha tényleg szinte utcánként változik a helyzet, de ez máshol is igaz.
2015. máj. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
úristen már tudom miért érzem magam marslakónak mióta elköltöztem xd
2015. máj. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!