Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » "Budapest az egy másik bolygó. "?

"Budapest az egy másik bolygó. "?

Figyelt kérdés

Ezt a kifejezést egy taxisofőrtől hallottam amikor azt mondtam neki mennyire kellemesen csalódtam a magyarok vendégszeretetében.

Szlovákiában élek és pár hete Győrben voltam. Már kb. 20 éve nem jártam Magyarországon de ahogy a tévében láttam sajnos nem voltam elragadtatva az úgymond magyar kultúrától. De mint említettem,kellemesen csalódtam. A magyarok még mindig ugyanolyan vendégszerető népség mint 20 éve. A pályaudvar felé ecseteltem a taxisofőrnek hogy mennyire torzan állítja be a magyarokat a média. Ő erre azt mondta hogy a Budapestiek tényleg ilyenek. "Az egy másik bolygó". Ezen meglepődtem és egy kicsit elszomorodtam mert régóta tervezem hogy ellátogatok a magyar fővárosba.



2013. szept. 1. 02:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocsika, mi volt a kérdés?


Én is Budapesten élek, és nagyon barátságos, vendégszerető vagyok. :)


Amúgy kisvárosban vagy úgymond vidéken élő emberek tényleg sokkal kedvesebbek. Az itteniekből mintha kiveszett volna az emberség, olyan ridegek. persze nem mindenki, de elég sokan. Azért remélem nem hagyod ki Budapestet.

2013. szept. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
"Minden győri egy suttyó paraszt." Na, pont ennyi az igazságtartalma a taxis kijelentésének. Éljen az általánosítás. :) De az igaz, hogy mint a főváros, Budapest is tele van bunkókkal, sok a szemét, hajléktalan, kosz, udvariatlan kiszolgálás stb...De általánosítani az egész városra...elég vicces...
2013. szept. 1. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%

Vidéken nem kedvesebbek, hanem kétszínűbbek. Ugyanúgy le tudnak nézni ok nélkül embereket, csak teszik a fejüket előtted. Persze egymás előtt dejófejek meg vendégszeretők, tudod a jóhír az fontos...

Budapesten legalább amit látsz azt kapod.

***személyes tapasztalat, fővárosi vagyok, és hányingert kaptam vidéken ettől az álságos mentalitástól.

2013. szept. 1. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Látod, milyen kedvesek az itteni emberek, nem? Annyi barátságos kommentet fogsz kapni, hogy haza sem akarsz majd költözni Pestről.
2013. szept. 1. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%

Én nagyon jó ismerem Budapestet,és hihetetlen különbségek vannak kerületek között is.

Itt is megvan a kúltúrált,higiénikus,munkáját szerető,és az országot fejlesztő szellemű normális réteg,de sajnos rengeteg a még sajnos a Ratkókorszak,és a szoc.rendszer által kitermelt prolimardék.

Nem tudom,Te merre jártál,lehet,hogy budai részeken,meg például az 5 ker.-ben udvariasak az emberek,de nem biztos,hogy egykét külvárosi részen is ilyenek.

2013. szept. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet általánosítani, mert Budapest óriási, ergo rengetegféle ember lakja, és a különböző részei között is hatalmas különbségek vannak. Én Budapest külvárosában lakom (nem is annyira a legszélén), de amikor néha valami dolgom akad a belvárosban, és bemegyek, bizony én is úgy érzem magam, mintha egy másik bolygóra csöppentem volna. Pozitív és negatív értelemben egyaránt. A belváros tele van nagyon szép épületekkel és egy csomó múzeummal, szórakozóhellyel, látványossággal - bár lakcímem szerint én is a fővárosban lakom, a belvárosban úgy érzem magam, mint egy turista, aki most jött fel valami nagyon eldugott kis helyről.

Persze a "másik bolygó" effektust lehet negatívan is venni: tömeg van, zsebtolvajok, szmog, hajléktalanok, néha félelmetes embereket is lehet látni, zaj van, kosz stb.

Tényleg másik bolygó a belváros.

2013. szept. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
2. Budán meg a privatizáció alatt megtollasodott újgazdag maffiózók és "kedves" családjaik élnek.Ergo: TOLVAJOK
2013. szept. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

"Vidéken nem kedvesebbek, hanem kétszínűbbek. Ugyanúgy le tudnak nézni ok nélkül embereket, csak teszik a fejüket előtted. Persze egymás előtt dejófejek meg vendégszeretők, tudod a jóhír az fontos...

Budapesten legalább amit látsz azt kapod.

***személyes tapasztalat, fővárosi vagyok, és hányingert kaptam vidéken ettől az álságos mentalitástól."


Én meg vidéken élek és a jó édes anyukádat!

Utálom ezt a pesti fellengzős stílust.

2013. szept. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Amikor először voltam Budapesten nekem olyan volt mint Hollywood. Szinte elakadt a lélegzetem amikor először élőben láttam azt az épületet ami a Szomszédok c. sorozat kezdődött. Az a magas épület a hegyen...mellette azt hiszem tv adó... Vagy amikor a Lánc hidat csodálhattam meg de akkor ájultam el amikor először jött szembe velem egy sárga villamos.Igen nekem Budapest volt Hollywood. Meg akartam még nézni a régi MTV székházat is de arra nem került sor. Pedig abban reménykedtem hogy megpillanthatok egyet az akkori "sztárok" közül. Nagy kedvencem Isten nyugosztalja,Antal Imre volt.Még most is olyan nekem Budapest mint anno,csak most bennem van egy kis félelem. Ki szeretném próbálni pl. a metrózást is mert még életemben nem ültem metrón.
2013. szept. 2. 14:32
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Én meg vidéken élek és a jó édes anyukádat!

Utálom ezt a pesti fellengzős stílust."

Kész szerencse, hogy te se bunkó nem vagy, se nem általánosítasz. :)


Kérdező, Budapest szép hely, gyere és nézd meg. :) Kicsit koszos, van pár rondább arcú ember, de ugyanennyi szép épület és kedves ember is van. Tény, hogy valamiért a budapestiek mindig jobban sietnek, kevésbé figyelnek, mint akik kisvárosban, falun laknak, de ez minden nagyobb várossal így van.

2013. szept. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!