Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hová tűnt a közvetlenség az...

Zenon kérdése:

Hová tűnt a közvetlenség az emberekből?

Figyelt kérdés

Példának okáért egy közös lakó helységben élek másokkal.

Ez azt jelenti, hogy közös fürdőszoba, étkező. Hetek óta laknak újak a másik szobában, de fogalmam sincs, kicsodák.

Nem mondom, hogy muszáj, lenne leállni haverkodni, de szerintem az is gáz, ha mindenki elzárkózik, és néha a köszönés is nehezére esik az embereknek. Ma már nehéz ismerkedni, mert ha fel akarok dobni egy témát, akkor azt kapom: Nézd meg a google-on és azzal ott hagynak kábé. Tényleg ez a normális, hogy mindenki sza*ik mindenkire, és elvan a saját kis világában? Nem kell jópofizni a másiknak, de azért gáz, ha elmennek egymás mellett az emberek, ha egy helyen laknak. Vagy nem?


2013. aug. 13. 18:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rosszul közelítesz. Süss egy nagy adag palacsintát vagy sütit, és vigyél nekik is belőle, azzal már csak nem küldenek a google-ra! Ha meg arra is elutasítóan reagálnak, akkor kénytelen leszel beletörődni, hogy kifogtál néhány undok, magának való embert lakótársnak. Ettől még rengeteg kedves és közvetlen ember van a világon! Amúgy nekem elég fura az egész, mert laktam évekig lakóközösségben, de mindig evidens volt, hogy együtt választjuk ki az új lakótársakat, nem csak megjelent valaki a másik szobában.
2013. aug. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!