Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A kenyeret harapni vagy tépni?

A kenyeret harapni vagy tépni?

Figyelt kérdés
Melyik az elfogadottabb?

2013. júl. 17. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
kenetlen kenyeret törni, megkentet harapni illik
2013. júl. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

kajától függ nálam

ha társaságban akkor törni/tépni

2013. júl. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy például ebédnél van pl. gulyás leves, és ahhoz szokás kenyeret enni, és azt törni vagy harapni illik?
2013. júl. 17. 17:40
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szendvicset/hamburgert/hotdogot harapni... mondjuk a pörkölt mellé meg törni, és úgy megenni...
2013. júl. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kicsi voltam és valamihez kenyeret ettem (tojás, virsli, gulyásleves), a szüleim mindig rám szóltak, hogy ne harapjam a kenyeret.


Persze ha egyedül vagyok akkor harapom továbbra is :D.

2013. júl. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pl. a gulyás leveshez törni illik a kenyeret. De nem mindegy, hogy hogyan... Soha ne törd félkézzel. Hibás gyakorlat, hogy az ebédelő jobb kézzel továbbra is a kanalat fogja, ballal pedig törni próbálja a kenyeret. Az illemszabály szerint a kanalat le kell tenni (a tányérba) és a kenyeret két kézzel kell törni (Jobbkézzel szájhoz emelni és befalni a letört darabot, balkézzel visszatenni bal oldalra a megmaradt kenyeret és folytatni jobbkézzel a kanalazást).
2013. júl. 18. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Ha pl. gulyásleveshez eszed a kenyeret, akkor törni illik egy falatnyit, és a bal kezeddel kell a szádba tenni.
2013. júl. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A 08:40-es vagyok. Ezt olvasd el:


[link]

2013. júl. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az első mondta, megkent kenyeret harapni, egyébként csak törni.
2013. júl. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

08.51-es. Elolvastam. Tényleg bal kezet említ, ami nem azt jelenti, hogy helyes is (különösen nem egy rózsaszínű, női hetilap-szerűség balkezes cikkírójától). Hiszen a bal kéz el van foglalva a kenyérszelettel, amit le kell tenni az asztalra...

Mindegy, bár már mindenki eljutott volna erre a szintre... Zavaró hozzászólásoddal elvontad a figyelmet a lényegről, emiatt többen elsiklottak felette: nem egy, hanem két kézzel kell törni a kenyeret.

2013. júl. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!