Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Társasházi újalko etikett?!

Társasházi újalko etikett?!

Figyelt kérdés
Uj szomszed koltozott szembe. Fiatal pár (mi is) . Hogy illik/szokas? Az ott lakok mennek csongetnek hogy én vagyok a hát te kivagy, agy amikor a folyoson osszefutunk akkor mutatkozzunk be?! Vagy nekik kellene odajonni és bemutatkozni?!
2013. jún. 28. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvben az újnak illik bemutatkozni. ha nem teszi meg, majd összefuttok úgyis. nem kell erőltetni.
2013. jún. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne csöngess be. Annak lehet olyan vége lesz h "Na ez meg mit akar tőlük." Senki nem szereti ha bele gyalogolnak a személyes széfrájába pláne nem a lakásába. Majd ha akar valamit tőled hidd el oda fog menni hozzád.


Bár a magyar viszonyokat (gondolom MO-n élsz) ismerve úgy is csak köszönő viszonyba lesztek, többe nem nagyon.

2013. jún. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szemelyesen osszefutpttunk es csak odakoszontunk nekik ok meg vissza de semmi mas....csak nekem.igy fura plane hogy az erkelyunk is egymas mellett van. Az elozo lakok is fiatalok voltak veluk ossze spanolodtunk de az ujak nem mutatnak semmit....nem eroltetem csak kivancsi voltam h ebben a szituban ki a tusko :)
2013. jún. 29. 01:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem tusokság ez az átlag én is a köszönésen kívül nem csinálok semmit a szomszédokkal nem kell ezen csodálkozni, csak ne várj többet.
2013. jún. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi 3. Éve költöztünk...még mindig nem tudom pontosan kik laknak a házban, engem nagyon zavar.

A szomszéddal beszéltünk erről akkor, 7 éve lakott már itt (jelenleg 10 éve) ő is az emeletünkön kívül 4 családot ismer...de ő nagyon beszédes, leáll beszélgetni...stb és még így is. Nagyon zárkózottak az emberek....most költöztek fölénk...találkoztunk a liftben, kérdeztük, h ők költöztek oda...mi alattuk lakunk...stb semmi nyitás így a bemutatkozásig nem jutottunk, pedig szívesen megismerkednénk velük, hiszen a környéken nincsnek barátaink,velünk egykorú pár...denagyon nem nyitottak ők sem....vag csak meglepődtek:):):)


Igaz ez panel, társasház...jó lenne így több év után tudni,mhogy kit engedhetek be biztonsággal az ajtón (van akit még sosem láttam!!!)

2013. júl. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!