A fiúk miért fognak kezet állandóan? Reggel, este. Minden nap. Az etikett szerint nem kellene.
Figyelt kérdés
2013. jún. 2. 08:41
1/20 anonim válasza:
A lányok meg miért puszilgatják egymást egész nap?
2/20 anonim válasza:
Ezzel üdvözöljük egymást. Ennyi a magyarázat, és amikor egy nap 80 emberrel fogsz kezet akkor, utána már délután újra találkozol valakivel akkor véletlenül vagy reflexből újra kezet fogunk.
3/20 anonim válasza:
A serülő fiúk szokták csinálni ezt, bizonyítva, hogy ők már felnöttek.
4/20 anonim válasza:
Párom is mindenkivel kezet fog, pedig már 30.
Öcsémék is így köszönnek.
Suliban is lekezelték egymást, középiskolában és egyetemen is. Ha sok fiúval találkozunk mindenki végig kezet fog mindenkivel, elköszönéskor a barátom körbejár, én meg csak sziázok, néha puszit szoktam adni nem nem igazán kezdeményezek, majdnem ismeretleneknek főleg nem. Van pár barátnőm akivel 2 puszi, régen 3 puszi volt a menő, de boldog-boldogtalannak nem adok, mint ahogy a fiúk kezet fognak.
5/20 anonim válasza:
Őszintén ezt én sem értem. Első találkozáskor szoktam kezet fogni, vagy ha ritkán találkozok valakivel, de napi szinten 50 emberrel kezet fogni elég nagy hülyeség.
6/20 A kérdező kommentje:
12:26 a " lekezelték egymást" nem hiszem, hogy ugyanaz, mint ha lekezeltek volna egymással :)))
2013. jún. 2. 19:30
7/20 anonim válasza:
A munkahelyemen 4 férfi van, ők mindennap kezet fognak. Mi nők, viszont nem puszilkodunk mindennap. Szerencse, mert vagyunk vagy húszan. :)
8/20 ignácz istván válasza:
Ez azért van mert tiszteljük és egyenrangunak tekintjük azt akivel kezet fogunk meg egyébként ez egy régi szokás ahol a kereskedelemben igy kötöttek üzletet ha nem volt kézfogás az üzlet sem lett megkötve mert ezt mint egy megpecsételést használták.
9/20 Kispéterné Rick Szil válasza:
A kézfogás a régi időkből származik és az a jelentése "nézd itt a kezem, nincs fegyverem" tehát barátsággal jöttem!
10/20 anonim válasza:
Valóban több jelentése van tehát a "fegyvertelenség" és a szövetségkötés (üzletnél), továbbá a köszönés "kiegészítője" is lehet inkább férfiaknál (régen nőknél ez a kézcsók volt, ami járt találkozáskor és elköszönéskor is.) és biztos van még ezen kívül is pár jelentése.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!