Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Honnan jöttek rá, hogy nem...

Honnan jöttek rá, hogy nem vagyok odavalósi?

Figyelt kérdés

Átlagos, 20 éves srác vagyok. Kazahsztánban és Oroszországban voltam rokonéknál, akik üzleti úton voltak, és meghívtak.


Bementem sok kisebb boltba, főleg Kazahsztánban, de meg se szólaltam, már úgy jöttek oda (barátságosan), hogy "ugye te biztos nem vagy idevalósi. honnan jöttél? hogy vagy?"


Pedig se Kazahsztánban, se Oroszországban nem láttam különbéget az emberek között. Nem mindegyik kazahnak húzott mongolidos a szeme....

de Oroszországban is egyből leesett mindenkinek.


Átlagosan öltözködök, sima fehér bőröm van, nem barna.

Meg sem szólaltam, már akkor tudták.



Csak érdekelne, mert kíváncsi vagyok. Vajon honnan jöhettek rá? Mert rákérdezni nem kérdeztem rá sajnos.



2013. jún. 15. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az öltözködésedből, vagy a viselkedésedből.
2013. jún. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem viselkedek feltűnően, csendes vagyok.

Öltözködés átlagos. (tehát semmi feltűnő, és semmi drága cucc)

2013. jún. 16. 12:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül drága cuccra és harsány viselkedésre kell gondolni.
2013. jún. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor?
2013. jún. 16. 18:22
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden lehet. Köszönési stílus, ápoltság/ápolatlanság, jellegzetes öltözködés, jellegzetes külső vonás.

Pélsául leget, hogy olyan jellegzetes arcvonásaid vannak, amikről Te nem tudod, hogy jellegzetes, de nekik azonnal kitűnik, hogy nem vagy odavalósi. Vagy öltözködési stílusodban van valami, ami számodra hétköznapi, de náluk nem. Például sok évtizeddel ezelőtt, amikor Magyarországra még csempészték a farmert, akkor egy külföldi akinek ez hétköznapi viselet, ha itt sétált az utcán, bárki megmondta volna, hogy valószínűleg külföldi. Vagy ha nálunk valaki nagy cowboy kalapban megy az utcán, arról is leír, hogy nem idevalósi, pedig lehet náluk megszokott a kalap. Vagy ha szokatlanul ápolt vagy, az is jelzés értékű lehet. Ázsia nagy részén egy átlagos európai fiatal az ápoltságával is azonnal szemet szúr.

Esetleg nem a náluk megszokott stílusban köszönsz. Például nálunk egy "jó napot kívánok"-ra "helló"-val reagálsz, akkor vagy bunkó, vagy külföldi vagy, pedig még csak köszöntél. Jelenleg ennyi jutott az eszembe, de biztos lehetne még mit írni.

2013. jún. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én jól ápolt vagyok, magyarán büdösen meg ápolatlanul sehova se mennék.

Ázsiában vagy oroszo.ban tényleg furcsa az efféle ápoltság?


(átlagosra értem, szal semmi hajzselé v ilyesmi)

2013. jún. 16. 21:37
 7/11 A kérdező kommentje:
Dezodor parfüm is a kellemes illat miatt
2013. jún. 16. 21:37
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem jártam még ott, így nem tudom, ez volt-e az oka. Csak megemlítettem, mint lehetséges okot.
2013. jún. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban az szokott feltűnni hogy valaki nem oda járt eddig, tehát észreveszik hogy nem a környékről való. Ezen felül a többi apróságból látható lehet néha hogy valaki külföldi.

Amit te jólápoltságnak hívsz az simán lehet hopgy ott feltűnő, és ahogy az előző is mondta: apróbb arcvonások vagy olyan apróbb dolgok is árulkodóak lehtnek ami neked így nem tűnik fel.

Csak akkor derült volna ki ha több időt töltesz ott, azaz a helyiek gondolkodását jobban megérted, avagy szimplán rákérdezel.

De amúgy ha belegondolsz: sok magyarnak az is feltűnik ha egy francia vagy német turista megy be egy boltba. Látszik hogy más. De leggyakrabban az szokott lenni amit először írtam, hogy nem jár külföldi arra, vagy csak szimplán felismerik ha valaki helyi.

Amúgy ja parfüm és a dezodor is árulkodó lehet én úgy tudom arrafelé nem szokás férfiaknak.

Nem kell túlmisztifikálni. Ha egy ottani ultraelfoglalt traffikba mész ahol folyamatosan elfoglalt az eladó akkor ügyet sem vet arra hogy külföldi vagy e, de ha egy olyan helyre mész ahol kevésbé megszokottak a turisták akkor sokkal feltűnőbb lehet.

2013. jún. 17. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg azt akartam hozzátenni hogy ez még Bp-n is így van. Hát még a többi város, Debrecen Szeged stb.. Még kisebb városokban pláne kiszúrják, akár arcvonásból. Ezt úgy értem hogy tudják ki a helyi akkor is ha nem látták előtte.
2013. jún. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!