Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy lehet olyat csinálni,...

Hogy lehet olyat csinálni, hogy a párom haveri köréből 3 személy időről-időre késő este, sőt volt úgy, hogy majdnem éjfélkor jöttek a páromhoz vendégségbe? Vagy még a többi lejjebb.

Figyelt kérdés

Felnőtt, huszon- és harmincas korúak. Mintha én nem léteznék, csak beállítottak késő este és éjfél felé is. Be a konyhába trécselni. Én mintha ott sem lennék. Nekem másnap munkába kell mennem. Munkanélküliek, csavarognak. A nő közülük 3 gyereket "nevel" úgy, hogy éjjelente csatangol, csavarog. Milyen anya az ilyen...? A nő kislánya minden kajánkba beleharap és széthagyja szanaszét a lakásban.

Beállítanak csak úgy.

A hűtőből kérdezés és kínálás nélkül kiették a kajánkat. Volt olyan eset, hogy nyitva hagyva találtam a hűtőnk ajtaját. Úgy becsapták egy alkalommal a bejárati ajtót, hogy az ajtón lévő leveles dobozkából letört egy nagyobb darab.

A számítógépünkben tönkretettek programot. Emiatt letörölni mindent, újratelepítés, azóta jelszavasítottam a gépet, mert eredetileg az enyém, de ha nem is az lenne, hanem közösen vettük volna a párommal, akkor is lejelszavasítottam volna. Hogy lehet olyan bunkó bárki is, hogy más számítógépében tönkretesz bármit is???

Egy csaj közülük összehányta az autót, a saját ruháját és hozzánk jött mosakodni. Levetkőzik a szobában a többiek szeme előtt ahelyett, hogy maga bevonult volna a fürdőszobába mosakodni és vetkőzni-öltözködni.

Hogy lehetnek ennyire bunkó emberek a Földön????


2009. szept. 30. 12:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A párom azt mondja, nem "fegyelmezheti" őket, mert mégiscsak haverok. Milyen haverok az ilyenek? Én éppen a bunkóságuk miatt nem foglalkozok velük és elhatárolódom tőlük.
2009. szept. 30. 12:50
 2/11 anonim ***** válasza:

Az első alkalommal, hogy valakik ilyet tennének, úgy penderíteném ki őket a házamból, hogy repülés közben ki tudnák olvasni a Háború és békét.

Voltak ilyen "barátaink", akkor állítottak be amikor nekik tetszett. Este 10-kor, éjfélkor, sosem lehetett velük semmit pontosan leegyeztetni, amit pedig sikerült, ahhoz nem tartották magukat. A vége az lett, hogy megmondtam nekik, nekünk erre nincsen szükségünk, nem kellenek ilyen megbízhatatlan barátok. Nem hiányoznak.

Tedd te is ezt, olyan nincs, hogy a saját házadban tűrnöd kelljen. Csak keményen!

2009. szept. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi, így tettem. Csak azért írtam le ezeket a kellemetlen és bosszantó szituációkat, hogy megtudjam, vajon másokkal előfordultak-e hasonló esetek? A páromat ebből a szempontból nem értem, hogy barátkozhat ilyen alakokkal. Az "éjszakai baglyok" ki vannak tiltva teljesen miután udvarias kérésem ellenére, hogy ne jöjjenek késő éjjeli órákban mégis jöttek, közöltem, mindenkorra ki vannak tiltva. Másikuknak, akik igaz, nem éjjelente jött, de naponta, megmondtam, nem illik naponta látogatóba mászkálni bárhová is, sőt volt olyan, hogy naponta többször, elvégre magánélet is van a világon. Hadd tegyek már azt, amit akarok a saját lakásomban. A "hűtő kievése"-esetnél azt mondta a párom, a szóban forgó hölgy lakásában, amikor ő van ott a társasággal nem meglepő, hogy szó nélkül esznek a hűtőből. Én nem tartok ezzel a társasággal soha, gondolom érthető ennek az oka.
2009. szept. 30. 13:09
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, pont ilyenek voltak az én esetemben is. Gyakorlatilag arról volt szó, hogy azok kibulizták valahol magukat, majd jöttek ide kajálni meg ledögleni, felenni és inni mindent. Ingyenélők.
2009. szept. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, az "ingyelélősködés" is szerepelt nálunk is. Beleértve az evés-ivást a hűtőből való "kievést". Párom hozott 2 zacskó 2 kg-os Ariel mosóport. A szóban forgó hölgyemény (a 3 gyerekes, éjjelente csavargó) meglátta és megszólalt, hogy "nekem adhatnád az egyik csomag mosóport". Hihetetlen volt ezt hallani, persze azonnal az első adandó alkalommal eldugtam a mosóporokat. A saját lakásomban dugdosom a saját cuccot, hát ez már tényleg hallatlan. De már nem jönnek. Mindenesetre ez is, hogy "add már ide nekem az egyik zacskó mosóport", engem teljesen megdöbbent.
2009. szept. 30. 13:37
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem saját baráti köröm van, akik kevesebben vannak, mint "ezek" az ingyenélő, kulturálatlan alakok. A saját barátaim nem tesznek ilyesmiket, amiket leírtam, még hasonlókat sem. Lehetséges az volt a baj talán, hogy világéletemben megválogattam és megválogatom a barátaimat, de inkább így legyen, kevesebben, de normálisabbak legyenek. Mivel a barátaim intelligensebbek, mint a szóban forgó léha alakok nekem nagyon furcsa, hogy ilyen link emberek vannak....
2009. szept. 30. 13:40
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez a dugdosás is ismerős, nekem a sört meg az üdítőt kellett eldugnom, mert egyszer megittak egy ültő helyben 10 sört! :D

Persze amikor mi mentünk át, akkor valahogy sosem volt pénzük bevásárolni.. De jó hogy megszabadultam tőlük. Te is jól tetted hogy kidobtad őket. Ezek nem barátok, de még csak nem is haverok. Csak néha az ember párja zokon veszi az ellenségeskedést, és így tűrni kell.. Szerencsére az én párom ugyanúgy látta a dolgokat mint én.

2009. szept. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hozzánk csak egyszer jönnének az ilyen barátok és ha a párom ragaszkodik hozzájuk, hát mehet velük együtt.........
2009. szept. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát elküldeném a páromat jó messzire az ilyen haverjaival együtt.

Beszéld meg vele, hogy ez ne forduljon elő mégegyszer. Ha ő nem mondja meg nekik, hogy ilyet nem illik, hát megmondanám én az biztos!

2009. szept. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"madarat tolláról, embert barátjáról..."


biztos vagy benne, hogy a párod a párod? és ha ő ilyen közegben mozgolódik, akkor ő az akit akarsz?

2009. szept. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!