Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A "Hölgy" megnevezés miért...

A "Hölgy" megnevezés miért nem megfelelő egy olyan nőre nézve akinek nem tudod a korát, családi állapotát?

Figyelt kérdés

Egy blogon már többször felmerült, hogy a blogírót kifejezetten irritálja az ilyen megszólítás. Miközben én meg voltam győződve róla, hogy ez az illedelmes megnevezés egy nőtársamra akit nem ismerek, a nevét sem tudom.

Nektek mi a véleményetek? Van erről információtok?


Igaz, ami igaz, hivatalos esetben meg szokták előlegezni nekem az "Asszony" megnevezést, bár nem ismerik a családi állapotom. Vajon erre gondolhatott a blogíró? Ő magyarázatot nem ad, azt sugallja, hogy evidencia amit gondol, ezért fordulok hozzátok


2013. jún. 4. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem evidencia kérdés.


A hölgy igaz, hogy hivatalos, de sajnos marad ez vagy a kisasszony vagy az asszony.


Szerintem a hölgy szép kifejezés. Én mindig egy viktoriánus korabeli fiatal lányra asszociálok a szó hallatán.

2013. jún. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem is és komolyan nem értem mi a problémája ezzel. Egyszer valakinek csúnyán vissza is szólt érte. Elég nagyot néztem. Magyar nyelvhez szakmája szerint is értő ember egyébként, lehet, hogy valamit tud amit mi nem...
2013. jún. 4. 08:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem nagyon úgy tűnik, mintha játszaná az agyát. Nincs ezzel semmi baj, csak nehogy ilyen hülyékre hallgasson véletlenül az ember.


Én leginkább már megszólítás nélkül címzem meg a szavaimat valakihez, mert már semmi sem jó senkinek, az se ahogy a szemem áll beszéd közben. Kész röhej, hogy valakinek attól kell tartani, hogy nehogy rosszul szólítsd meg.


Volt olyan, akit az zavart, hogy úgy köszöntem neki, hogy Kezit csókolom. Vonta a szemét, még jobban vonta amikor le se szartam utána. Aztán én voltam lebunkózva.

2013. jún. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
:))
2013. jún. 4. 08:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Neked van igazad, és ő van eltévedve, ha egy tökéletesen elfogadott, sőt illedelmes megszólítást sértésnek vesz.
2013. jún. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem ez a legjobb, legudvariasabb megszólítás.


furcsállom, amikor az Ügyfél nekem "Kovács úr",

én meg neki pl. "Évike".


nem használja a kisasszonyt (szingli vagyok), az a korom :( miatt furcsa is lenne

de nekem az asszonyom is elmegy - nem várom el, hogy ismerjenek.


Van, aki a lánynevemet "-né"-síti pl Kiss Éva és csinál belőle Kissnét.

2013. jún. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!