Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az alábbi esetben visszategezh...

Az alábbi esetben visszategezhettük volna az illetőt?

Figyelt kérdés
36 évesek vagyunk. A minap találkoztunk a szülővárosomban a polgármesterrel egy rendezvényen, (ötvenes korú férfi), aki beszélgetésbe elegyedett velünk. Azelőtt sosem találkoztunk. Nagyon kedves és közvetlen volt, egy idő után pedig tegezett minket. Nem tudtuk eldönteni a párommal, ilyenkor vajon mi is tegezhetjük? (Nem mertük.)
2013. máj. 22. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
mivel idősebb és polgármester, ha nem ajánlja fel, szerintem nem illik.
2013. máj. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Én visszategeztem volna, annyival nem idősebb, nem vagyok a beosztottja sem!! Aki engem lehellóz, azt visszategezem, hacsak nem öreg nagypapa.

Szerintem a polgármester is így gondolta, kötetlen rendezvényen voltatok, nem hivatalos ügyben.

2013. máj. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Érdekes kérdés.

Idősebb férfinek a fiatalabb férfi számára fel kell ajánlani, hogy tegezze őt. Ha nem ajánlja fel, egyikőtök sem tegeződhet.

Viszont hiába idősebb a férfi, a nőnek kell felajánlani, hogy tegezheti őt. Addig az idősebb férfi nem tegezheti a nőt.


Tehát nyugodtan visszategezhettétek volna, ő sem tartotta az "etikai kódexet" :)

2013. máj. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Ha nő vagy akkor nyugodtan visszategezheted.
2013. máj. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Egy 50-es valaki nem tegezhet csak úgy le egy 30-as embert. Sőt, a nőnek nem is őneki kell felajánlani, hanem fordítva.
2013. máj. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan visszategezhettétek volna a polgármestert.Ez egy fura helyzet, mert egy idősebb férfi felajánlhatja a tegeződést a fiatalabb férfinak, de a nőnek nem. Mindig a nő kezdeményezi a tegeződést, akkor is ha a férfi sokkal idősebb (még akkor is, ha egy sokkal idősebb férfinak a fiatal nő gyakorlatban valószínűleg nem ajánlja fel a tegeződést, de elviekben megtehetné). LEtegezni viszont senkit nem illik, miközben az illető akár hallgatólagosan belemegy abba, hogy ő tegez Benneteket, Ti pedig magázzátok, ez butaságra vall. A rang és korkórság egy baromság, kölcsönös udvariasság létezik csak intelligens emberek között, tehát a polgármester udvariatlan volt, bár lehet, hogy ő ennek nincs tudatában. Én 34 éves nő vagyok és gyakran tapasztalok hasonlókat, ilyenkor visszategezek vagy megmondom az illetőnek, hogy nem szeretnék vele tegeződni. Az egyoldalú tegezést, más néven cselédpertut nem engedem, mert lekezelő, nem egyenrangú. Ugyanakkor a harmincas korosztályban már elterjedt az, amit én spontán összetegeződésnek hívok, de ez mindig kölcsönös és szerintem itt fellazult már az, hogy ki kezdeményezheti, tehát, ha egy férfi átvált tegeződésre az sem zavaró és ezután természetes, hogy tegeződés van. Nem tudni, hogy a polgármester is nem csak fiatalnak akart-e látszani és kölcsönösen tegeződni akart-e vagy a tekintélyelvű, magát "Valakinek" tartó pöffeszkedő alak, aki úgy gondolja, hogy a fiatalokat " zsebre vághatja". Az utóbbi esetben bunkó az illető.
2013. jún. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 12. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!