Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit csináljak ilyen esetben?

Mit csináljak ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Sokszor előfordult már,hogy távoli rokonok eljöttek vendégségbe,de engem valahogy észre sem vettek, meg teljesen kívülállónak éreztem magam. Nem tudtam kapcsolódni a társaságba, a beszélgetésbe. Pedig a rokonaink. Nem tudom ilyen esetben mit lehet csinálni...


12/l



2013. jan. 12. 12:30
 1/4 anonim válasza:

Ha mindenképpen beszélni akarsz velük, akkor kezd el mesélni a napodat. Egy idő után egyre többen fognak figyelni.

Ha nem áll szándékodban beszélni menj a szabadba és kockulj. Senkinek nem fog feltűnni...

2013. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak nagyon idegesít, hogy ott vannak a "rokonaim", akikkel képtelen vagyok beszélgetni...
2013. jan. 12. 19:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Vess fel olyan témákat, amelyekhez mindenki hozzá tud szólni. Pl. időjárás, közlekedés, a környék, egy érdekes eset, amely nem rég történt veled, háziállatok, iskola. Kérdezgesd őket, kérd a segítségüket valamiben. Pl. ha van egy szobanövényed, megkérdezheted, hogy nem tudják-e, hogyan gondozhatnád, hogy szebben nőjön.

Szóval: vess fel konkrét témákat, és kérdezz sokat. De ne olyan általános dolgokat, mint pl. "Hogy vagy?", mert arra nem igazán lehet mit mondani, vagy legalábbis nem indít el egy beszélgetést.

Fejtsd ki a véleményedet, mesélj valamiről. Ha pl. könyvek kerülnek szóba, ne csak annyit mondj, hogy "olvastam a múltkor egy könyvet, jó volt", hanem meséld el, hogy miért tetszett, mi tetszett benne és mi nem, stb., stb.

2013. febr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Előző válaszolónak köszönöm! :)


Jöhetnek még!


Egyébként feszengeni szoktam, ami elég érdekes. A távoli rokonaim előtt görcsölök, viszont ha elő kell adni valamit egész iskola előtt (színjátszó) akkor simán megy nem is izgulok... Különös.

2013. febr. 19. 18:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!